96 Shares 4832 views

Jak zrobić zrzut ekranu pulpitu?

Co to jest ekran lub zrzut ekranu?

Ekran lub obraz jest zrzut ekranu monitora. Słowo to pochodzi od angielskiego zrzucie ekranu, co oznacza, że obraz odbierany przez komputer i odzwierciedla dokładnie to, co dzieje się na ekranie. Potrzeba stworzenia ekranu pojawia się, gdy chcesz pokazać obraz do mojego przyjaciela, doradzić, jak rozwiązać ten czy ten błąd. Zrzuty ekranu do wykorzystania w pracach naukowych w różnych dyscyplinach. To znacznie poprawi swój znak, jeśli zadanie jest do pracy z danym programem. W takich przypadkach powstaje pytanie, od razu, jak zrobić zrzut ekranu z pulpitu? W celu uzyskania wysokiej jakości obrazu, istnieje kilka metod. Skupimy się tylko na najbardziej prosty i bezpośredni sposób, jak zrobić zrzut ekranu komputera stacjonarnego.

sitodruk

Najprostszym i najbardziej wygodny sposób – za pomocą przycisku Print Screen na klawiaturze. «Print Screen» i tłumaczone – sitodruk. Po prawej stronie klawiatury znajdziesz przycisk z nazwą «» PRT SCR. Ale pamiętaj, że przycisk będzie sfotografować dokładnie to, co widać na ekranie. Na przykład, jeśli chcesz uzyskać obraz w miejscu całkowicie, lepiej jest użyć innego programu. Po naciśnięciu przycisku, nie będzie widać błysk i usłyszeć kliknięcie. Obraz jest po prostu przeniesione do schowka, gdzie będzie oczekiwała na dalsze swoje działania. Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się , jak zrobić ekranu pulpitu bez żadnych okien, należy wszystkie okna i zminimalizować lub zamknąć program. Nie zapominaj o tym. Aby zrobić zdjęcie tylko aktywnego okna, można użyć klawisza skrótu Alt i PRT SCR. Obraz jest gotowy. Pozostaje tylko usunąć go ze schowka.

Otwórz do edycji. Farba nadaje się nawet program, który znajduje się w menu „Start” w folderze „Akcesoria”. Otwórz program i kliknij przycisk „Wklej” lub po prostu kombinację Ctrl i V. Obraz ze schowka zostanie otwarta w edytorze graficznym. Jeśli potrzebujesz kompletnego obrazu na monitorze, to lepiej, aby określić wielkość ekspansji obrazu ekranu do części obrazu nie było poza płótno.

nożyczki

Jest to kolejny bardzo prosty sposób, jak zrobić zrzut ekranu pulpitu. Przejdź do menu „Start” w folderze „Akcesoria” znaleźć ikonę „Scissors”. Jest to doskonały program, który, niestety, jest standardem tylko w systemie operacyjnym Windows 7. „Scissors”. Jesteśmy wezwani, aby wybrać obszar pulpitu, który chcesz sfotografować. Wybierz żądaną stację. Obraz jest następnie otwierany w programie. Pozostaje tylko zapisać zdjęcie i wysłać je do znajomych lub umieścić w pracy naukowej lub przedmiotu. To bardzo proste!

Ale są one potrzebne w przypadku korzystania z tej opcji, aby trwale zrzut ekranu pulpitu, można również pobrać specjalny program. Na przykład, codziennie nauka pisania programu. Widoczność znacznie zwiększy wydajność swoich instrukcji. Na przykład, można pobrać na oficjalnej stronie programu Paparazzi! Jego zaletą jest to, że oddaje całą stronę na raz.

Teraz masz pomysł jak zrobić zrzut ekranu pulpitu. Następnie można zrobić z nim, jak z zwykłej edycji obrazu, cięte, zmniejszyć, zmienić jasność, wkładać przedmiotów i tak dalej. Na przykład Adobe Photoshop daje możliwość, aby włączyć obraz na prawdziwym arcydziełem. To wszystko zależy od tego, jaki cel zostały ustawione, fotografując swój pulpit. format obrazu będzie również zależeć od wymaganej jakości dla Ciebie: JPEG, GIF, PNG, i tak dalej. Dla lepszego obrazu lepsze wykonanie dane PNG i JPEG, a do umieszczenia na stronie lub forum będzie idealnym formacie gif, ponieważ obraz będzie ważyć znacznie mniej.