881 Shares 5013 views

Benedykt XVI: biografia i zdjęcia

Benedykt XVI abdykował – wiadomości nie jest tak dawno temu, oszołomiony świat religijnych, a zwłaszcza katolików. Abdykacji z tronu papieża miały miejsce wieki temu po raz ostatni. Zazwyczaj są następnie ze sobą w związku ze śmiercią. Ten niezwykły akt święty człowiek przywiązany do jego wpływem nie tylko społeczność katolicką, ale także przedstawiciele innych wyznań, a także media na całym świecie.


Wczesne lata Papieża

W małej miejscowości Marktl am Inn w przeddzień świąt wielkanocnych w rodzinie żandarma 16 kwietnia 1927 urodziła Yozef Aloiz Rattsinger – to prawdziwe nazwisko, co było Benedykt XVI. Był najmłodszym dzieckiem w rodzinie. Kiedy dziecko jest przekazywana 5 lat, rodzina przeniosła się do miasta Aushau, który znajduje się w malowniczych alpejskich gór. W wieku 10 lat Józef był uczniem gimnazjum w miejscowości Traunstein. Szkoła wybrał swojego ojca, ponieważ był jednym z zwolenników narodowego socjalizmu. W wieku czternastu lat, Joseph wkracza w szeregi organizacji faszystowskiej „Hitlerjugend”. Wielu historyków twierdzi, że przystąpienie do organizacji faszystowskiej w tym czasie był to warunek wstępny dla wszystkich chłopców, którzy osiągnęli tego wieku.

młodzieńcze lata

Aktywność Joseph Alois Ratzinger jako sługa kościoła rozpoczęła się w 1939 roku, kiedy staje się predseminarii uczeń. W czasie II wojny światowej, musiał dostać się do młodzieży obrony jako asystent. Studiował w Monachium Maximilian Gymnasium. 17 lat, Józef został zapisany w regionie austriacki. Obecnie w biografii papieża Benedykta XVI nie chciał pamiętać. służba w wojsku mu nie odpowiadał, a on opuszczony w 1945 roku. Były to trudne lata dla młodego mężczyzny, po ucieczce z wojska, wrócił do miasta Traunstein. W domu rodziców w momencie znajduje się siedziba US Army. Yozefa Rattsingera został aresztowany i wysłany do obozu dla jeńców wojennych. Kilka miesięcy później został zwolniony.

W latach 1946-1951 Yozef Rattsinger otrzymał wyższe wykształcenie w Instytucie Teologicznym w specjalizacji „teologii i filozofii.” W 1951 roku, Benedykt 16, film, który został nakręcony nie tak dawno temu, został wyświęcony na kapłana. W Freising Cathedral księdza Yozefa Rattsingera poświęcony kard Michael Faulhaber, który był abp. Następnie, w 1953 roku, Yozef Rattsinger pisał prace z teologii na Uniwersytecie w Monachium. W wyniku tych prac, wszedł do historii Niemiec jako najlepszy teolog kraju.

Dojrzałe lata Papieża

W 1972 roku Ratzinger pracował jako nauczyciel teologii w Bonn wyższych. W 1966 roku jest najlepszym znawcą teologii dogmatycznej w Tybindze. Następnie, w 1972 roku Ratzinger stał się jednym z założycieli słynnego magazynu Communio, którego nazwę tłumaczy się jako „imiesłów”. Czasopismo teologii i kultury jest dostępny dla tego dnia. Na wiosnę 1977 Yozef Rattsinger mianowany arcybiskupem Monachium i Freising. 27 czerwca został mianowany kardynałem przez papieża Pawła VI. W 1980 roku kardynał mianowany przez szefa Rady do Spraw Świeckich. Później Papież Paweł VI zaprosił go, aby stać na czele Kongregacji Wychowania Katolickiego.

Obsługa w kościele

Jeśli Yozef Rattsinger objął urząd, może to doprowadzić do jego odejścia z działu Monachium i wtedy nie byłoby potrzeby, aby przejść do Watykanu. Dlatego Yozef Rattsinger odmówił proponowanego stanowiska szefa Kongregacji. W 1981 roku, zgodził się mianować go prefektem Kongregacji Nauki Wiary w dziale Watykańskiego, a następnie przeniósł się do Watykanu. Niemniej jednak odmawia posługi.

W Watykanie w 1993 Yozef Rattsinger mianowany biskupem Velletri-Segni. W 2000 roku został biskupem Ostii. Następnie w 2002 roku przeniósł się na stanowisko dziekana Kolegium Kardynalskiego. Staje kardynałem, pęcznieje w szeregi członków Rady Ecclesia Dei. Tak więc, był w tym czasie główny teolog Watykanu, a więc jego poglądy na temat głównych zagadnień dotyczących społeczeństwa, przedstawił stanowisko Watykanu. Ratzinger mówił przeciwnika aborcji, więc nie są one dozwolone w Watykanie.

formacja

Działania, które doprowadziły Benedykt XVI wskazuje, że jest to wysoce wykształcony człowiek. Mówi biegle w kilku językach: niemieckim, angielskim, włoskim, hiszpańskim, greckim i hebrajskim. Papież jest także autorem licznych prac: „Prawda i tolerancja”, „Bóg i świat” i inne. On – autor książki „Wprowadzenie do chrześcijaństwa”, która stała się międzynarodowym bestsellerem.

Papież różne poglądy konserwatywne i myślenia. Potępia homoseksualizm, małżeństwa homoseksualne, rozwody, a także klonowanie. Ponadto, jest on przeciwnikiem feminizmu. Uważa on, że feminizm podważa małżeństwo i rodzinę, a także dane nad różnicami Boga wśród silniejszej płci i słabe. Konserwatywne poglądy można znaleźć w jego książkach. W nich, uważa konserwatywny szybkość tworzenia Kościoła, jest on również niezadowolony mieszanką różnych kultur, które istnieją w niektórych krajach Zachodu, wierzy, że współczesna kultura jest sprzeczne z religią i moralnością.

Papież

Papież w Niemczech nadano przydomek Panzerkardinal, co tłumaczy się jako „Cardinal-Armadillo”, że wyróżnia się nietolerancji liberalizmu w Kościele katolickim. Ale w tym samym czasie, Niemcy, podobnie jak inne kraje, ma przyjemność usłyszeć wiadomość o powołaniu przez papieża kard Yozefa Rattsingera. 07 maja 2005 roku, który jest biskupem Rzymu, a ponadto, formalnym oczyści fotelu stolicy diecezji. W 2013 roku papież ogłosił, że chce opuścić stanowisko ze względu na fakt, że jest w zaawansowanym wieku.

Yozef Rattsinger, podobnie jak jego poprzednik papież wspiera innych istniejących zasad i polityk, który ma na celu pokojowego współistnienia Kościoła katolickiego i innych wyznań. Z kolei Benedykt XVI zawsze przeciwny konflikty zbrojne na całym świecie, aby chronić cywilów.