496 Shares 9390 views

Gromadnika ikra, recepty gromadnik

Gromadnik kawior – produkt naturalny, który wywodzi się z yastiks ryby morskiej należącej do rodziny stynka. Jest to dość mały produkt o gęstej fakturze. Lud był określany jako „białych jaj”. W produkcji konserw i zachowany w jajach często dodawane roślinnego (nieoczyszczonej ropy naftowej), majonez, i białka jaj.


Co daje nam kawior? Zastosowanie jej zdrowie ludzkie jest bezcenne. Zawiera omega-3, różne elementy śladowe, wapń, jod, witaminy i fosforu. A co najważniejsze, że w takim połączeniu są wchłaniane przez organizm o prawie 95%. kwasów tłuszczowych są skuteczne w profilaktyce i leczeniu chorób ośrodkowego układu nerwowego, tarczycy i serca. Gromadnika ikra jest szczególnie przydatna dla tych, którzy mają dosyć po pracy i ma poważny wysiłek fizyczny. Starsi dorośli mogą również umieścić go w swojej diecie.

Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że ikra gromadnika ma pewne przeciwwskazania. Na przykład, nie zaleca się jeść tych, którzy cierpią z powodu choroby wrzodowej dwunastnicy i zapalenia błony śluzowej żołądka. Nie można go jeść, a ludzie z wysokim ciśnieniem krwi.

Z całości powyższych rozważań możemy stwierdzić, że ikra gromadnika, jak każdy inny produkt, ma swoje zalety i wady. Dla niektórych będzie to miało niesamowite korzyści, ale ktoś wiele szkód. Dlatego wszystko zależy od stanu zdrowia. W przypadku jakichkolwiek problemów tego nie zrobisz, możesz zafundować sobie smaczne i delikatne kawioru.

Kawior nie można kupić w każdym sklepie spożywczym lub supermarkecie. Ale bardzo ryby (świeże lub sól), aby uzyskać o wiele łatwiejsze. Co można zrobić z gromadnika? Oto kilka prostych receptur.

Przepis № 1. gromadnika w sosie pomidorowym

Aby przygotować rybę w ten sposób potrzebne są następujące produkty:

 • warzywa (nierafinowanym) olej;
 • 800 g świeżej gromadnika;
 • 1,5 łyżki ocet (3%);
 • pół szklanki przecieru pomidorowego;
 • laurowy ;
 • sól;
 • cukier, pieprz.

Zaczniemy z faktem, że ryby posypane ocet, rozcieńczony o połowę. Po tym gromadnik jest zbyt sucha i umieścić w płytkim naczyniu (z tyłu powinna być skierowana w górę). Wymieszać składniki, takie jak koncentrat pomidorowy, olej, przyprawy i ocet. Otrzymaną mieszaninę napełnia się gromadnika. Teraz ugasić nasze danie na średnim ogniu, szczelnie zamkniętym garnku lub garnka pokrywkę. Gotowanie gromadnik czas w sosie pomidorowym wynosił 40 minut.

Numer przepis 2. Sardelka „wędzony”

Więc potrzebne są następujące składniki do jego przygotowania:

 • pieprz jak groch;
 • 500 ml) nieoczyszczonej roślinnego (olej;
 • 1-2 kg świeżego gromadnika;
 • laurowy;
 • sól.

Gat gromadnika z zamrażarki i rozmrażano przemyć również zimną wodą. Następnie ostrożnie położyć rybę na dnie patelni. Na tym etapie, sól, dodać pieprzu i dwóch skrzydeł. Znowu rozłożone gromadnika, a następnie innej warstwy. Wlać olej na patelni tak, że jest równo z ryb określoną. Jeżeli ułożone warstwy gęstsze, może zaoszczędzić olej. „Ponownie umieścić miskę z gromadnika do płyty, i doprowadzić do wrzenia i gotować na wolnym ogniu przez 15-20 minut.