349 Shares 6535 views

Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Znaki na wakacje i co one oznaczają

W ostatnich latach coraz bardziej popularne święto Podwyższenia Krzyża Świętego, ponieważ jest uważany za jeden z najważniejszych spośród dwunastu głównych świąt Kościoła prawosławnego. Obchodzi swoje 27 września. Starożytne tradycje młodego pokolenia uhonorowana coraz więcej, więc ten artykuł nie będą brane pod uwagę tylko główne oznaki tego święta, ale także jego historię i znaczenie. W każdym razie, zanim cokolwiek z okazji, konieczne jest, aby zrozumieć, gdzie doszła do nas i jak traktować go wokół w czasach starożytnych.


Pierwsze wspomnienia z wakacji

Dzień Podwyższenia Krzyża Według legendy pochodzi z czasu, kiedy Elena Równych Apostołom królowa stwierdzono Krzyż. Że był ukrzyżowany Iisus Hristos. Wszystko to działo się na wniosek równa Apostołów cesarza Konstantyna, który zamierza zrobić budowę świątyń Boga w różnych miejscach świętych chrześcijańskich w Palestynie. Witryna została wybrana sovesem nie dziwi, jak to było tutaj urodziła, cierpiała i Zmartwychwstałego Iisus Hristos.

Poszukiwania Krzyża Chrystusowego

Znajdź Krzyż królowa Helena (i miała matkę cesarza Konstantyna) nie było tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Na początek, że udał się do Jerozolimy. Ponieważ wrogowie Chrystusa zostały wykopane w ziemi Krzyża, włożyła wiele pracy, aby znaleźć kogoś, kto mógłby jej powiedzieć, gdzie jest pochowany. Tylko zrobił to stary Żyd, Judy.

Okazało się, że krzyż został wrzucony do jaskini, usiane różnych śmieci, a na miejscu pogańskiej świątyni zbudowano. Dlatego Elena zarządził, że świątynia została zniszczona, a więc ona otwiera dostęp do jaskini.

Po jej zamówienie spełnione, okazało się, że jaskinia jest trzy krzyże, a nikt nie wie, który z nich jest ten, który jest potrzebny.

Jak rozpoznać prawdziwy krzyż?

Orthodox święto Podwyższenia Krzyża Świętego dzisiaj byłoby niemożliwe, gdyby królowa Helena nie była mądrą kobietą, a nie korzystać z rady jerozolimskiego patriarchy Makarego.

Aby ustalić, co jest krzyż Zbawiciela Krzyża, każdej tacy z kolei do śmiertelnie chorego kobiety. Podczas układania pierwsze dwa krzyże, które nie było cudem, ale po trzecim stało się całkowicie zdrowe.

W tym samym czasie, obok miejsca, w którym wydarzenia toczonej danych, nie było kondukt pogrzebowy. Aby wreszcie dokonać właściwego wyboru, cesarzowa Helena nakazał położyć na krzyżach linii i martwy. Cud się powtórzy – po trzecim krzyżem zmarłych do życia.

W ten sposób dowiedział się o wszystkim, co jest krzyż Świętego Krzyża, i odzyskał w 326.

Reakcja ludzi do Krzyża Pańskiego

Raz wszyscy byli przekonani o mocy życiodajnego krzyża, królowej Heleny, a patriarcha Makary skłonił się i pocałował go, zaraz za nimi zrobił ludzi wokół nich.

To jest miejsce, gdzie historia wywodzi się święto Podwyższenia Krzyża Świętego. wielu chrześcijan pojawił się na scenie, każdy z nich chciał czcić relikwie, ale fizycznie było to niemożliwe, gdyż zajęłoby zbyt wiele czasu. Dlatego patriarcha Jerozolimy stał na niewielkim wzgórzu i podniósł krzyż kilka razy, że jest wzniesiony go. Kiedy ci ludzie spostrzegli krzyż Zbawiciela, a następnie natychmiast każdy skłonił się i zawołał: „Panie, zmiłuj się!”

To dzięki tego rodzaju ostrość krzyża, Królowa Helena jeszcze dostarczonej cesarza Konstantyna i drugiej części zdecydowano się opuścić Jerozolimę.

W przyszłości, to na miejscu tych wydarzeń został zbudowany bardzo szeroki Katedra Podwyższenia Krzyża Świętego, gdzie do dzisiaj druga część cennego krzyża jest przechowywana. Jak kościoły w Betlejem wybudowano na Górze Oliwnej, w Fevroniya dębowego Mamriyskogo.

Święto Podwyższenia Krzyża Pańskiego – zwłaszcza

Jego główną cechą jest to, że znacznie różni się charakterem od reszty obchodów takich ortodoksyjnych uroczystości. Zazwyczaj, święty i wielki święta są dniami żałoby nad Boskim poszkodowany, a to jest uważany za dzień radości. Jest radość wszystkim wynikiem jego cierpienia i owoców odkupienia.

To na cześć wykupu, która przejawia się w obliczu głównych narzędzi przewodu, a także znaków, obchodzony Podwyższenia Krzyża. Co dzień to się dzieje, każdy powinien pamiętać – 27 września.

Uważa się, że krzyż Pana jest chwała Jezusa Chrystusa. W związku z tym, że nie jest sam Chrystus stoi żeby chwalić krzyż, lecz krzyż, aby uwielbić Chrystusa.

Krzyż wartość dla chrześcijan

Panuje przekonanie, że przez krzyż mamy wiele różnych korzyści. Możemy nauczyć się zrozumieć wszelkiej pobożności i cnoty czystości. Również znamy potęgę natury Boga i Jego sprawiedliwości, za pośrednictwem tego samego krzyża, który możemy poznać moc miłości, a nie odmowy umrzeć dla siebie. Z tego samego krzyża, udało nam się gardzić całe dobro świata, czekając na nich w przyszłości, biorąc wszystko sobie wyobrazić jako widoczne. To jest to, co powtarza „Słowo na Podwyższenia Krzyża”, był autorem przez Wasilij Selevkiysky lub Ioann Zlatoust.

Od samego początku, po krzyżu znalazł on wyświetlony jego cudowną moc, pomaga leczyć poważne choroby, śmiertelne ukąszenia jadowitych zwierząt i neutralizować trucizny.

Jeśli nie brać pod uwagę tajemnicze i mistyczne znaczenie Krzyża dla prawdziwego chrześcijanina, on również ma znaczenie czysto moralny. Kiedy patrzymy na cierpienie naszego Zbawiciela, naszego krestonoshenie wydaje się nie być tak ciężkie. Czyli Krzyż służy jako wsparcie w trudnych sytuacjach życiowych, pomaga pokazać swoją odwagę i nie bać się bliskości śmierci.

To święto prawosławny (Podwyższenia Krzyża) jest bardzo ważny dla chrześcijan ze względu na to, co było w ich sercach od dawna przygotowany grunt pod to. Ta uroczystość tylko mnoży miłość Wiele razy ludzie dla krzyża, stając się stopniowo coraz bardziej uroczyste. Staje się symbolem krzyża, który pozwala radzić sobie z różnymi niewidzialnych wrogów, a tym samym zaoszczędzić nieśmiertelną duszę.

Znaczenie będzie do Podwyższenia

Jak już zapewne domyślasz, istnieje wiele różnego rodzaju ciekawych faktów, które są bezpośrednio związane ze świętem Podwyższenia Krzyża Świętego. Znaki w celebracji są niezbędne. Ich tak dużo, że niektóre z nich nie przetrwało do dzisiaj i na wieki zapomniane. Ale są zwyczaje, które nawet teraz nadal wykonywać i dać mu dużo czasu i uwagi.

27 września jest trzecim Oseninami, tak w starożytności do dnia dzisiejszego, wszystkie malowane krzyże na drzwiach ich domów do Matica lub na nadprożu. Matica jest grubość belki w postaci kłód, który jest cięty w budynku w poprzek. Krzyżyki pobierano czosnek, węgiel, używane do tego celu i kreda. Bardziej zaskakujące, czasami krzyże malowane z krwi zwierząt, które uśmiercono. Niektórzy po prostu wyciąć krzyż z nożem na odpowiedniej powierzchni.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu i najważniejsze ze zwierzętami

Wielu próbowało także chronić swoje krowy lub konie z różnych machinacji złych sił. Aby to zrobić, zrobiliśmy specjalne drewniane krzyże i małą linię przedszkolu. Ci, którzy nie mają takiej możliwości, a potem zrobili trochę inaczej. Gałązki krzyżowały popiół górskim i umieścić je w szkółkach. Rowan od czasów starożytnych była uważana za symbol jasne światło, które jest w stanie odstraszyć wszelkie zło.

Prawosławny urlop (Podwyższenia Krzyża) sama w sobie jest uważana za ostatni dzień babiego lata. Jest to trzeci i najbardziej niedawnego spotkania jesienią.

nadchodzi zima

Był to dzień świętowania wszystkich przypomniał mu o sobie zima. Jesień stała się pełnoprawnym kochanką, więc mieszkańcy coraz częściej poszukują do nadchodzącego zimnie, na śnieżnych burz i mrozów, które czekają na nich. Dlatego tak wiele popularnych powiedzeń typu „do stawiania futro na odcinkach kaftan!” Albo „płaszcz Vozdvizhenie symet, futro wprowadzonych!”

Należy również pamiętać, że Podwyższenia Krzyża Festiwalu jest chudy, więc ważne było obserwować w żywności wszelkie konieczne ograniczenia. Ci, którzy są właściwie wykonane, będą odpuszczone wszystkie siedem grzechów.

Jest zaskakujące, że za ich występki w tym dniu, nawet płacąc zwierząt. Na przykład, sądzono, jeśli wąż gryzie kogoś, to nie będzie w stanie przetrwać zimę. Przekonanie to opiera się na fakcie, że wszyscy byli przekonani o istnieniu tajemniczego miejsca Irij gdzie doświadczył zima nie tylko ptaki, ale również węże. Oznacza to, że wąż naruszającym przepisy nie będą w stanie się czołgać i po prostu zamrozić szybko.

Kapusta – co to jest?

Podwyższenia Krzyża Świętego zwykło się nazywać nawet „kapusta”. Że świadczy wiele różnych dość popularne raz mów, że nie zapomni tego dnia. W szczególności dotyczy to takich przysłów jak „Vozdvizhenie – kapusta, kapusta, posiekać nadszedł czas” albo przynajmniej wymowny „bez chleba człowieka zaspokojony nie będzie, bez kapusty – kapuśniak nie żyją!” Takie wyrażenia świadczą, że kapusta cieszył się na tyle bardzo popularne pod względem gotowania różnych potraw.

Kapusta jest również nazywany wesołą imprezę, która odbyła się nie tylko na wsi, ale również w dużych miastach. W tym dniu, wszystkie ubrane w świąteczne ubranie i poszedł sobie w domach. Następnie został on nazywany „cut kapusta”.

Charakterystyka kapustą

Tej jesieni kilka dużych partii był szczególnie kochał młodzież, gdyż czekają na nie mniej niż naleśnik, i pociągnął go cały obchody około dwóch tygodni. Kiedy goście przyszedł do domu, oni muszą być karmione piwo i słodkiego miodu i różnego rodzaju smakołyki. Jaki rodzaj przekąski są dostępne, to zgodnie z dochodów właścicieli.

W ten sposób uczciliśmy Podwyższenia Krzyża. Znaki stwierdził również, że w trakcie tej uroczystości młodzi mężczyźni wybrał narzeczoną. Nawiasem mówiąc, partia na bezczynnych chłopców były nazywane „kapustenskie Vecherki” i próbowała dostać się do wszystkich dziewcząt wiedział, że nie będą one czekają pary. Że panna młoda była także nazywana „kapusta”. Jest późno w uroczystościach wieczornych zorganizowano ogóle, które następnie są często prowadziło do ślubu na zasłony. W ten sposób uroczystość Krzyża dla niektórych młodych ludzi, aby stać się początkiem życia rodzinnego.

Jak zadowolić pana młodego, i więcej – do stawiania znaków

Najważniejszą znak, który był używany przez absolutnie wszystkich dziewcząt – to, co z pewnością będzie siedem razy w godzinach wieczornych, aby przeczytać specjalny czar. Jest to czar sprawi, że dziewczyna jako możliwy atrakcyjny w oczach faceta, który lubi. Tylko wtedy, gdy takich znaków będzie w stanie odnieść sukces w celebracji.

W dniu obchodów nie mogą chodzić w lesie, bo wtedy niedźwiedź musi wyposażyć się legowiska, ale legendarny goblin obowiązkowe kontroluje swoje królestwo, a oni nie mogą w ten sposób. Ze względu na fakt, że diabeł uważa, zwierzęta, człowiek, przypadkowo wpadł mu w oczy, to może być także liczone. Ale po tym już nigdy nie będzie w stanie wydostać się z lasu i powrót do domu.

Było to 27 września ptaki odlatują na południe, a ci, którzy je zobaczyć będą mogli zrobić każdy pragnienie, które następnie staną się rzeczywistością. Między innymi, prawdziwa gospodyni zawsze sprząta dom na święta, bo w ten sposób jechali wszelkiego zła i szkód.

Ciekawostką jest fakt, że nie można uruchomić stawiania żadnych nowych przypadków, ponieważ są one z góry skazane na niepowodzenie.

Mówiąc o kapuście również pochodzi kilka znaków. Na przykład, odnosi się do faktu, że wcześniej było siać nasiona powinny być wymagane, aby trzymać w dłoniach trochę, zamiast kapusty nie rodzi się brukiew. Jednocześnie wierzono, że jeśli umieścić kapustę na czwartek, to wszystkie robaki potochat i być niezdatne do spożycia.

Pogoda śpiewa na Podwyższenia

Na mały albo przypływ pokazuje lot gęsi. To znaczy, jeśli lecą nisko, czekamy do odpływu, a jeśli jest to wysoki – wysoki.

Oznaki takiej okazji, jak Podwyższenia Krzyża Świętego i sugerują, że jeśli ten dźwig, następnie zwracać uwagę na ich lotu. Jeśli lecą powoli, jednocześnie bardzo i kurlykayut, wtedy będziemy musieli czekać na ciepłą jesień.

Gdy wieje wiatr północny, w przyszłym roku będzie ciepły letni dzień świętowania. Po zachodniej stronie wskazuje także na złą pogodę.

Jeśli zauważysz coś w rodzaju okręgu wokół księżyca, który ma kolor czerwony, jest to oznaką suchym i jasnej pogodzie.

Jak widać, historia święta i najważniejszym z jego objawów są dość interesujące. Niektóre z nich można obserwować nawet dzisiaj, zwłaszcza w prognozie pogody. W związku z przywróceniem wielu starożytnych tradycji naszych przodków w wielu miastach można zaobserwować taką strukturę, jak katedry Podwyższenia Krzyża Świętego (Omsk, Moskwa, Moscow region, Niżnym Nowogrodzie, i wiele innych).