308 Shares 2777 views

"St. Petersburg Stories": streszczenia. Gogol, "Petersburg" Stories

W latach 1830-1840 został napisany przez szereg prac o życiu Petersburgu. Składa się z Nikolay Vasilevich Gogola. „Historie Petersburg” cykl składa się z małego, ale na tyle ciekawych historii. Są one nazywane „Nos”, „Newski Prospekt”, „płaszczu” Diary of a Madman „i” Portret „Główną motywacją tych prac jest opisanie obraz” małego człowieka”, prawie zgnieciony przez otaczającą rzeczywistość.


Pierwszym produktem niezwykłym cyklu

Jak zacząć historię popularnego cyklu Nikolai? Lub gdzie zacząć podsumowanie? Gogol, „Petersburg Stories”, które składają się z kilku części, umieścić go na pierwszym miejscu w historii serii „Newski Prospekt”. Opisuje przygody dwóch młodych ludzi, którzy są spaceru wzdłuż Newski Prospekt wentylatora, zdecydowaliśmy się trafić na młodych piękności.

Jeden z nich nazwano Piskarev. Był artystą i romantyczny. Dlatego widząc pewną brunetką, która natychmiast go lubili, postanowił pójść za nią do drzwi jej domu. Ale kiedy biegł dla pani do miejsca zamieszkania, zdałem sobie sprawę, że jest to zwykły burdel. Wykonawca w zamieszanie i rozczarowanie opuścić to miejsce.

Rozwiązanie artysta czy kpina kochanie?

Jaka jest historia dalej dzieło Mikołaja, jego podsumowaniu? Gogol, „historie Petersburg”, które stały się dość dobrze znane, stwierdza, że wydarzenia opisane w opowiadaniu „Newski Prospekt” rzeczywiście się stało. Czas mijał, ale artystka sobie sprawę, że nie może zapomnieć o pięknej obcego. Postanawia zabrać ją z głębi deprawacji i poślubić ją. W tym celu, wraca do domu, w którym mieszka kurtyzaną, i opowiada jej o swoich zamiarach.

Ale, niestety, ja nie docenić piękno siedemnastu wysokich porywach Piskareva. Ponadto, śmiała się w sposób namalował ich wspólne życie. Artysta niezwykle zdenerwowany, wraca do domu i zamknął tam sam. Było to pełne tygodnie przed jego martwe ciało zostało znalezione w mieszkaniu. Nie mogąc wytrzymać rozczarowań, odciął mu gardło. Jego pogrzeb odbył się na Cmentarzu Okhta. I nikt nie zauważył, że jego przyjaciel, porucznik Pirogov, z którymi szedł wzdłuż alei.

Przygoda Pirogov lub inny nieodwzajemniona miłość

Co dalej powiedzieć czytelnikowi znana historia Petersburg? Gogol jest bardzo barwnie opisał przygodę swojego porucznika, który zrezygnował z placu Newskiego, po pięknej blondynki. Przyniósł piękno do domu Schillera, który był mężem nieznajomego. Wpadł niegrzeczne zachowanie żony w pierwszą noc, porucznik nie tracić nadziei i wrócił tam następnego dnia. On chce trafić na piękne, żona Schillera.

Jakiś czas minął, a pewnego dnia mój mąż wrócił do domu i znalazł swój taniec żona i całując Pirogov. Potem był pijany i wściekły, korzystając z pomocy swoich towarzyszy co najmniej tipsy, bita porucznika. Pies, wyskoczył z domu Schillera, było pełne zamiarem zemścić, ale uspokoił się trochę, że zmienił zdanie. Na tym kończy się i sam oraz jego skróconą historię.

Gogol, „Petersburg Stories”, które składają się z kilku prac, prezentuje czytelnikowi następującą historię, jest on „The Nose”.

Opowieść o brakujących części ciała

Jakoś obudziłem się dziś rano, major Kovalyov, przechodząc do lustra, okazało się, że stracił nos. Zaczyna dokładne przeszukanie swoich zaginionych części ciała. Nawet spotyka go na ulicy, ubrany jak radny państwa. Nos nie chciał rozmawiać ze swoim panem, a więc musiał iść na komisariat.

Po pewnym czasie, strata z powrotem, ale nos nie chcą się rozwijać we właściwym miejscu. Nie pomogło nawet lekarza. Zmęczony i zdesperowany, major Kovalyov poszedł do łóżka i odkrył stratę na właściwym miejscu następnego dnia rano. Tak kończy się historia innego Petersburgu.

Gogol, kontynuując temat „małego człowieka”, przechodzi do opowiadania o nazwie „płaszczu”.

Akakiy Akakievich lub inny „mały znak”

Bashmachkin był nijaki człowiek. Jego praca była przepisać różne papiery. On dostaje ogromną przyjemność z nim, często nawet zabrał je do domu, w którym szybkie przekąski, kontynuował pracę sumiennie. Otaczający kolegami w pracy ciągle go wyśmiewali. Który popycha, a kto po prostu śmiech. Akaki znosić kpiny wszystko bez zarzutu.

Raz zdał sobie sprawę, że jego długi osłonowej rozbiórki, i zwrócił się do krawca, który powiedział, że nie ma sensu, aby go naprawić. Konieczne jest, aby uszyć nowy płaszcz. I za to trzeba było zapłacić osiemdziesięciu rubli. Bashmachkin zaczął oszczędzać absolutnie wszystko i po prostu zachwycali się nowym zakupem. I w końcu osiągnął swój cel. Nowy płaszcz zachwyca w innych. Wszystko zakup pochwała. I Akakiy Akakievich nieskończenie szczęśliwy.

Ale pewnego dnia, zebrana na ulicznych chuliganów, Bashmachkin pozbawiony płaszcza. Został okradziony. Nieszczęśliwy Akaki rozpoczyna poszukiwanie swoich nowych ubrań, odwołując się do różnych organów. Ale nigdy znalezienie prawdy, umrze z gorączki chwycił go. Miasto po zdarzeniu, pogłoski, że niektóre martwe wędruje po ulicach i oderwał cały swój płaszcz. I ktoś jeszcze go rozpoznał Bashmachkin.

"Diary of a Madman", podsumowanie. Gogol, "Petersburg" Stories

Po Aksenty Poprischin, idąc do pracy, nagle usłyszał rozmowę pomiędzy dwoma małymi małych psów, z których jeden należał do córki szefa wydziału, w którym pracował. Pies szedł w towarzystwie swoich kochanek. Był tak zaskoczony, że nawet po nich. Następnego dnia spotkał się z córką swego dyrektora, jest on już w serwisie. Zakochuje się i potajemnie wchodzi w jej domu. Jest on przeznaczony do rozmawiać z psem, ale odmówiła.

Następnie Aksenty udał się do domu, w którym mieszkał drugiego psa i ukradł z rogu, w którym spała, kupie małe kawałki papieru. Okazało się, że był to korespondencja małe zwierzęta. Od niej wiele ciekawych faktów nauczył. I, co najważniejsze, że córka jego szef ma kochanka. Stopniowo Aksenty przynosi nieszczęśliwą miłość do szaleństwa. Zaczyna się zaprezentować przed bardzo ważną, a nawet tajne tronu.

I kolejna historia z cyklu „petersburskich Stories” – „Portret”.

Jak zepsuć człowiekowi pieniądze

Historia zaczyna się od opisu ubogiego artysty, który musiał zapłacić za mieszkanie, a nawet nic. Ale nagle dostał bogaty i całkowicie zmieniony. Stał się arogancki i nagłe w rozmowie z jakimiś ludźmi, którzy byli biedniejsi niż on. Pewnego dnia, widząc płótna jednego ze swoich byłych towarzyszy, artysta wie, jak go za sztukę.

On jest zanurzona w pracy, ale to nie działa. Potem zacznie wykupywać wszystkie znane dzieła i niszczy je w przypływie gniewu i zazdrości. Doprowadzenie się do gorączki, umrze. Na tym kończy się słynną serię prac, które napisał N.V. Gogola. „St. Petersburg Stories” w streszczeniu tylko dostarczyć podstawowe znaczenie opowieści. Najbardziej interesujące są oczywiście w pełnym wydaniu.