836 Shares 7884 views

Jak zrobić przeglądarkę „Internet Explorer” domyślnie: praktyczne porady

Fakt, że dzisiaj istnieje tak wiele programów do surfowania w sieci, chyba nikt by wyjaśnić nie jest konieczne. Ale jest haczyk. Jeśli system ma jednego programu zainstalowanego w nim i pracy. A jeśli mało? Cóż, nie będzie taki sam za każdym razem powoduje żadnego wniosku o dostęp do sieci World Wide Web. Aby to zrobić, trzeba mieć przeglądarkę przypisać środki dostępu do sieci domyślnej. Na przykład, rozważmy „native» Windows Application – Internet Explorer.

Co znaczy „zrobić przeglądarkę” Internet Explorer domyślnie „”?

Zacznijmy od podstaw. Samo pojęcie «Internet Explorer, aby domyślną przeglądarkę” oznacza coś, co jest nie tylko dostęp do internetu, ale także, aby otworzyć, na przykład, hiperłącza lub dokumentów związanych z siecią dostępu (lub odmian HTML, obrazów, dźwięku itd. .d.), będzie on używany tylko "native" aplikacji, a mianowicie Internet Explorer.

Innymi słowy, po kliknięciu na hiperłącze lub kliknij dwukrotnie na dokumencie zostanie automatycznie otwierając go w przeglądarce Internet Explorer.

Łatwość obsługi

Zanim porozmawiamy o tym, jak uczynić czyli domyślną przeglądarkę, warto zauważyć również prostotę działań związanych z programem, po tym.

Najczęściej przejawia się nie tylko w odwiedzenie witryny, jak za pomocą hiperłączy. Na przykład, jeśli istnieje dokument tekstowy, HTML, Word (lub inny program), w którym takie hiperłącze istnieje, konieczne jest, aby kliknąć na nim klawisz Ctrl wstępnie zaciśnięty. Wynik nie trzeba było długo czekać. Po Internet Explorer jest ustawiony jako domyślna przeglądarka, aby otworzyć link i przejść do odpowiedniej zasobu w sieci World Wide Web będzie prowadzone automatycznie. Oznacza to, że system nie będzie nawet oferują różnorodne programy, z których działanie do wykonania.

To samo odnosi się do dokumentów HTML. W tym samym podwójnym kliknięciu w „Explorer”, będą one otworzyć go w programie Internet Explorer. To samo dotyczy audio, wideo lub grafiki, jednak w tym przypadku, aby przeglądarka „Internet Explorer” domyślnie będzie miała nieco inny sposób, odmienny od standardowego ustawienia. Ale wszystko po kolei.

Proste sposoby, jak zrobić przeglądarkę domyślną „Internet Explorer”

Najprostszym sposobem, aby ustawić te parametry jest użycie menu serwisowym przeglądarce. Jak zrobić przeglądarkę „Internet Explorer” domyślnie własne środki w tym przypadku? Prosta.

W menu, należy przejść do linii Opcjach internetowych, a następnie użyć „Programy” TAB. W pierwszym akapicie po prawej stronie znajduje się przycisk, który jest wciśnięty i umożliwia korzystanie z IE jako programu zainstalowanego domyślnie. Dodatkowo można użyć wyjścia komunikat o parametrach gdy program jako rdzeń nie jest używany. Często dotyczy to pewnych konkretnych dokumentów.

Nawiasem mówiąc, uzyskać dostęp do tych ustawień, można nawet ze standardem „Panel sterowania”. Działania są takie same. Po że strony internetowe i dokumentów internetowych automatycznie otworzyć go w programie Internet Explorer.

Innym sposobem jest zainstalowanie programów domyślnych. W tym przypadku kwestia, jak zrobić przeglądarkę „Internet Explorer” domyślnie być rozwiązany jedynie poprzez „Panel sterowania”, gdzie wybiera się menu programu, a następnie wybrać programy domyślne ustawienie sekcja. wszystko właśnie tutaj. Wybierz Internet Explorer z listy aplikacji i stosuje się do niego wybrać opcję korzystania z programu domyślnego. To wszystko.

Po drodze można ustawić skojarzenie pliku (typ odwzorowania danej aplikacji) i wybierz żądany format. To właśnie w stopniu odpowiednim do pracy jest stowarzyszeniem muzycznych, wideo lub plików graficznych – to inna kwestia.

Naturalnie, można grać zarówno muzyki i wideo oraz grafiki w aplikacji Internet Explorer. Oprócz ustawienia skojarzenia plików, można zrobić to jeszcze łatwiejsze. Na przykład, podczas wywoływania menu klikając prawym przyciskiem myszy na plik w tym samym „Explorer” lub innego menedżera plików, wybierz polecenie „Otwórz za pomocą …”, a następnie z listy aplikacji wybierz Internet Explorer, a dno jest umieszczony znacznik wyboru przed parametrem „Dla wszystkich ten typ pliku”. Ponownie, jeśli system jest zainstalowany odtwarzacze multimedialne lub widzów grafiki, proces ten wydaje się być całkowicie irracjonalne.

wniosek

Tutaj rzeczywiście, pokrótce przeglądowi, a kwestia, jak zrobić przeglądarkę „Internet Explorer” domyślnie. Czy „użytkownik”, aby użyć go jako głównego programu lub nie – to jego sprawa. Chociaż wiele narzekać, jednak należy stwierdzić, że ostatni (a zwłaszcza jego następca krawędzi w systemie Windows 10) wykazują stosunkowo wysoką produktywność.