339 Shares 4261 views

Sprzęt komputerowy technologia: definicja, opis i rodzaje

Nowoczesne komputery dla optymalnej wydajności i poprawnej pracy z wykorzystaniem sprzętu i oprogramowania, które są ze sobą połączone i bardzo wyraźnie oddziałują w różnych kierunkach. Teraz możemy dotknąć biorąc pod uwagę sprzęt, ponieważ pierwotnie zajmują dominującą pozycję w dostarczaniu wydajności dowolnego komputera, a nawet systemu mobilnego.


systemy okuć: ogólna klasyfikacja

Więc, co mamy do czynienia? W rzeczywistości, kompleks sprzętu znane każdemu. W rzeczywistości, wielu użytkowników odnoszą się do niego jak komputer „żelaznej”. Rzeczywiście, sprzęt – to „żelazny” zamiast składników oprogramowania z dowolnym systemem komputerowym. W najprostszej postaci klasyfikacji, dzieli się je na wewnętrzną i zewnętrzną.

Również w tym dziale, istnieją trzy główne i najbardziej znaczące klasy urządzeń:

 • urządzenie wejściowe;
 • urządzenia wyjściowego;
 • Urządzenie pamięci masowej.

Oczywiście, należy zauważyć, osobno, a główne elementy systemów komputerowych, takich jak płyta główna, procesor, i tak dalej. E., nie ujęte w żadnej z powyższych klas i jest elementem podstawowym, bez którego żaden z komputera po prostu nie zadziała.

Podstawowe elementy komputera

Opisując sprzętu każdy komputer powinien zacząć od najważniejszego elementu – płytę główną, na której wszystkie elementy wewnętrzne. I to właśnie dzięki zastosowaniu różnego rodzaju łączników i gniazd do podłączenia urządzeń zewnętrznych.

Obecnie istnieje wiele odmian „płyt” i ich producentów. Jednak takie karty dla komputerów stacjonarnych i laptopów, zarówno w formie i rozmieszczenie poszczególnych elementów mogą się różnić. Niemniej jednak istota ich stosowania w systemach komputerowych nie ulega zmianie.

Drugim ważnym elementem – jednostkę centralną, która jest odpowiedzialna za występem. Jedną z głównych cech jest częstotliwość zegara, wyrażona w mega- i GHz, lub prościej, którego wysokość określa ile elementarne operacje mogą produkować procesora na sekundę. Zgodnie z przewidywaniami, prędkość nie jest niczym innym niż stosunek liczby operacji w cyklach, co jest potrzebne do wykonania (obliczenia) z jednej operacji jednostkowej.

Sprzęt komputerowy jest niemożliwe do wyobrażenia bez pasków RAM i dysków twardych, które odnoszą się do urządzeń pamięci masowej. Na nich zostanie omówione później.

Oprogramowanie i sprzęt

W nowoczesnych komputerach są używane i urządzeń hybrydowych, takich jak CD lub nieulotnej pamięci CMOS, który jest podstawą podstawowy system wejścia / wyjścia, zwany BIOS.

Jest to nie tylko „żelazo” Chip, wyhodowana na płycie głównej. Posiada własne oprogramowanie, które pozwala nie tylko do przechowywania danych lotnych, ale również do testowania elementów wewnętrznych i urządzeń peryferyjnych , gdy komputer jest włączony. Być może wielu właścicieli komputerów stacjonarnych zauważyć, że w momencie, gdy sygnał dźwiękowy dynamikę systemu. To tylko pokazuje, że test urządzenie jest skuteczne.

środki wejściowe dane

Teraz rozważyć urządzeń wejściowych. W momencie ich gatunku mogą liczyć sporo, a sądząc z rozwojem technologii IT, wkrótce będą jeszcze bardziej. Niemniej jednak podstawowe w tej liście jest uważany być następujące:

 • klawiatura;
 • myszy (gładzik przenośnych);
 • joystick;
 • cyfrowy aparat fotograficzny;
 • mikrofon;
 • skaner zewnętrzny.

Każde z tych urządzeń pozwala wprowadzić różne rodzaje informacji. Na przykład, przy użyciu skanera wstrzykuje generowane przez kamerę – obraz wideo na klawiaturze – .. Tekst, itp Jednakże, myszy, gładzik, a ponadto do wszystkich kontrolerów są także (manipulatory).

Co do klawiatury, sterowanie funkcjami używa poprzez przyciski lub ich kombinacji. Jest to możliwe, aby uzyskać dostęp i do niektórych funkcji, opcji i poleceń systemu operacyjnego lub innego oprogramowania.

środki wyjściowe informacji

Sprzęt jest trudno sobie wyobrazić bez urządzeń wyjściowych. Norma zawiera następującą listę:

 • monitorowania;
 • drukarka;
 • ploter;
 • System dźwięku i wideo;
 • projektor multimedialny.

Jest to podstawowy ekran monitora komputera lub laptopa. Oczywiste jest bowiem, że nowoczesne techniki programowania obiektowego interakcji użytkownika poprzez graficzny interfejs użytkownika, chociaż w takiej sytuacji jest również zastosowanie do systemów, w których zakłada się poleceń wejściowych. W każdym przypadku, użytkownik powinien zobaczyć, co jest wyświetlane na ekranie.

Co do pozostałych elementów, są one pożądane, choć nie wymagane (no, chyba, że karta graficzna, bez których nowoczesne systemy mogą nie działać).

Nośniki

W końcu jeden z najważniejszych klas i – urządzeń pamięci masowej. Ich obecność, czy wewnętrznych lub zewnętrznych elementów multimedialnych, moszczu. Klasa ta obejmuje następujące odmiany:

 • dysk twardy (HDD);
 • RAM;
 • cache;
 • Dyski zewnętrzne (dyskietki, dyski optyczne, USB-urządzenia).

Czasem tu obejmują system BIOS CMOS-RAM, jednak, jak zostało powiedziane powyżej, jest to raczej hybryda urządzenie, które można przypisać równie do różnych kategorii.

Oczywiście, najważniejsze miejsce zajmują dysków twardych i „RAM”. Dysk twardy – oznacza to, że informacje o sprzęcie (dokładniej, oznacza jego przechowywania), ponieważ jest trwale przechowywane w pamięci RAM – tymczasowo (podczas uruchamiania lub programy operacyjne, treści kopiowanie do schowka , etc …).

Po wyłączeniu pamięci automatycznie usuwa z komputera, ale informacje z dysku twardego nie zniknie. W zasadzie teraz konkurować z dysku twardego i nośników wymiennych, takich jak wysokiej zdolności urządzeń USB, ale dyskietek i napędy optyczne pójść w zapomnienie, jeśli tylko z powodu ich małej pojemności i możliwość uszkodzenia fizyczne.

urządzenia komunikacyjne

Opcjonalnie klasy, chociaż we współczesnym świecie i jest bardzo popularne, można zadzwonić i urządzeń, odpowiedzialny za kontakty między poszczególnymi terminali komputerowych podłączonych bezpośrednio lub sieci (lub nawet na poziomie uwalniania Internetu). Nie mogą być izolowane od głównych urządzeń są:

 • Adaptery sieciowe;
 • routerów (modemy, routery, i tak dalej. d.).

Jak wynika nie obyć się bez nich w organizacji sieci (stacjonarnych lub wirtualnych), jednocześnie zapewniając dostęp do sieci World Wide Web. Ale mało kto dziś wie, że dwa komputery, na przykład, może być podłączony przez kabel bezpośrednio, jak to miało miejsce dwadzieścia lat temu. Oczywiście, jest to trochę niepraktyczne, jednak zapomnieć o takiej możliwości nie warto, zwłaszcza, gdy trzeba skopiować duże ilości informacji, i odpowiedni nośnik nie jest w zasięgu ręki.

Urządzenia bezpieczeństwa i ochrony danych

Teraz jeszcze inny typ urządzenia. Tego sprzętu, środków ochrony roślin, które obejmują, na przykład, „Iron” ściany ogniowe, zwane również zapór (firewall z angielskiego – „ściana ognia”).

Jakoś dzisiaj, większość użytkowników są przyzwyczajeni, że zapora (firewall aka) jest jedynym produktem oprogramowanie. To nie jest tak. Kiedy w sieci z wyższym poziomem bezpieczeństwa stosowania takich składników nie jest czymś, co jest pożądane, a czasem jest to konieczne. Zgadzam się, ponieważ część oprogramowania nie zawsze radzą sobie z ich funkcji i nie może odpowiedzieć w czasie, aby interweniować w pracach spoza sieci, nie wspominając o dostęp do poufnych informacji przechowywanych na dyskach twardych komputerów lub serwerów.

Interakcja z oprogramowaniem i sprzętem

Zatem, sprzęt, pokrótce przeglądowi. Teraz kilka słów o tym, jak współdziałać z oprogramowaniem.

Zgadzam się, że systemy operacyjne, które zapewniają użytkownikom dostęp do możliwości obliczeniowych komputera, mają swoje własne wymagania. Nowoczesnych „systemów operacyjnych” pochłonie tyle zasobów, że przestarzałe procesory, które nie mają wystarczającej mocy obliczeniowej, lub brak im pracować po prostu nie będzie miał wymaganą ilość pamięci RAM. To, nawiasem mówiąc, odnosi się również i do nowoczesnych aplikacji. I, oczywiście, nie jest jedynym przykładem takiej współpracy.

wniosek

Na koniec warto powiedzieć, że część sprzętu nowoczesnego komputera została uznana za dość krótkie, jednak, aby wyciągnąć wnioski na temat głównych elementów systemu klasyfikacji może być. Ponadto, należy pamiętać, że technologia komputerowa rozwija, ale prowadzi również do faktu, że wewnętrzne i zewnętrzne urządzenia różnego typu istnieją bardziej (wziąć wirtualny hełm). Ale jeśli chodzi o podstawowej konfiguracji, w tym przypadku pokazuje najważniejsze komponenty, bez których jest dzisiaj niemożliwe do istnienia jakiegokolwiek systemu komputerowego. Jednak tutaj, z oczywistych powodów, że nie zostały uznane za urządzenia mobilne, ponieważ mają urządzenie różni się nieco od terminala komputerowego, choć jest sporo wspólnego.