218 Shares 2845 views

Najlepsze książki do nauki języka angielskiego na własnej: wykaz i opis

Zakres literatury do nauki różnych języków obcych jest wystarczająco duży. Z biegiem czasu, będzie można odebrać książki i książki, które są właśnie dla Ciebie.


Poradniki

Wielu ludzi, którzy szukają książki do nauki języka angielskiego (sam), przede wszystkim zwrócić uwagę na tutoriale. Takie szkolenia pomagają uczynić pierwsze kroki i zdobyć podstawową wiedzę.

Angielski krok po kroku. Bonk N. A., Bonk I. A., Levina I. I. Tutorial jest kurs dla początkujących. Materiał podane na zasadzie „od prostych do złożonych.” Teksty i dialogi są zbudowane na słowne formuły współczesnego języka angielskiego. Zawiera różnorodne ćwiczenia do tłumaczenia, a także zadania, które są oferowane do odpowiedzi na pytania, przeformułować, wstaw brakujące słowo. Szczegółowe badanie szkolenia pomogą stworzyć dobrą bazę wiedzy.

Zoptymalizowany uniwersalny podręcznik. Dragunkin A. autor wykorzystuje oryginalne podejście różni się od zwykłych, tradycyjnych szkoleń. Edukacja zamienia się w fascynującą rozrywką. Podręcznik będzie przydatny zarówno dla tych, którzy dopiero zaczynają uczyć się angielskiego, jak również dla tych, którzy chcą odnowić znajomość po dłuższej przerwie.

gramatyka

Gramatyka – bardzo ważnym elementem. Dlatego, jeśli chcesz znaleźć odpowiednią książkę do nauki języka angielskiego (samodzielnie lub z nauczycielem), należy podnieść dobry kurs gramatyki.

Praktyczna gramatyka. EE Izrailevich, KN Katchalov. Publikacja składa się z dwóch tomów. Szczegółowa prezentacja materiału gramatycznego z ćwiczeniami i klucze. Podręcznik obejmuje niemal wszystkie obszary morfologia, interpunkcji i składni. Materiał jest prezentowany w języku rosyjskim.

Użyj gramatyki w języku angielskim, przez Raymonda Murphy'ego. Jest to jedna z najlepszych książek o gramatyce. Istnieją trzy poziomy: podstawowy (łatwy), pośrednie (Intermediate) i Advanced (Zaawansowane), M. Hewings. Badanie z tematów przedstawionych w książkach, będzie usystematyzować wiedzę i zrozumieć wszystkie zawiłości systemu gramatycznego języka angielskiego.

Każda książka jest skonstruowana w następujący sposób: po lewej jest podany materiał nawet strony zbudowane z krótkim jasnego wyjaśnienia pewnych zasad i przykładów ilustrujących ten wątek. Na stronie nieparzystej dołączone małe ćwiczenia logiczne dla praktykujących. Na końcu książki daje odpowiedź na samokontroli.

Ważne jest, aby pamiętać, że narracja jest w języku angielskim, a dla zrozumienia wymaganą znajomość języka przynajmniej na poziomie podstawowym. Niemniej jednak materiał jest prezentowany jest dość proste i jasne.

Zaokrąglić w górę. Autorzy B. Evans, J. Dooley. M. Osipov. Seria sześciu książek, materiał w języku angielskim. W każdej lekcji są stoły i wyjaśnienia pewnych zasad. Wtedy praca materiał jazdy. Ćwiczenia są bardzo zróżnicowane, ciekawe i zabawne. Te kolorowe pomoce dydaktyczne odpowiednie dla dorosłych, początkujących, aby nauczyć się języka i dzieci. Przejdź do głównej nauczycieli podręczników Dołączone książka z odpowiedziami i zaleceń metodologicznych, jak i dysku, na którym wyraziły pewne ćwiczenia i dialogi.

Poradniki do pracy na wymowę

Każdy, kto szuka odpowiedniej książki do nauki języka angielskiego (lub siebie na lekcje z nauczycielem), należy zwrócić uwagę na tak ważnym obszarze jak fonetyki. Podstawy poprawnej wymowy powinny być układane na początku treningu, więc ważne jest, aby wybrać dobry kurs fonetyczną i dać mu wystarczająco dużo czasu.

Wymowa hiszpańskiego w użyciu (J. Marks, M. Hancock, M, Hewings) – książka do samodzielnej pracy na wymowę. Materiał jest przedstawiony w sposób bardzo szczegółowy, dołączonych ćwiczeń i zapis na płytach CD. Istnieje kilka poziomów. Nowicjusz najlepiej jest wybrać elementarnych.

Drzewo lub trzy, autor A. Baker. Kurs pomoże zrozumieć zawiłości angielskiej fonetyki. Uważamy szczegółowo praktycznie każdy dźwięk i akcent, intonację i tempo mówienia. Książka zawiera płytę. Aby odnieść sukces, trzeba nie tylko uczyć zasad, ale również do przeprowadzenia proponowanych ćwiczeń, słuchać i powtarzać dla przewoźnika.

Podręczniki do słownika

Słownictwo używane przez McCarthy. Seria kilku podręczników na różnych poziomach. Dla początkujących, pożądane jest, aby wybrać najbardziej prosta – elementarnych. W tej książce, słownictwo podzielony jest na tematy: „rodzina”, „zdrowie”, „ubrania”, „sport”, „praca”, etc. Każda sekcja zawiera najczęściej używane słowa. Ciekawe praktyka w badanym materiale są również podane.

Ponadto, należy zwrócić uwagę na podręczników angi w użyciu i Czasowników frazowych używanych przez tego samego autora. Różne wzory mowy, zestaw zwrotów i czasowników frazowych wymaga starannego rozważenia.

Książki, aby dowiedzieć się językiem angielskim (samodzielnie lub w kursach z opiekunem)

Oprócz specjalnych podręczników, istnieje wiele skutecznych kursy ogólne, które pomogą skonsolidować wiedzę i rozwijać umiejętności językowe.

English plik (C. Oxenden, C. Latham -Koenig) – jedna z najlepszych serii obejmuje poziomy od początkującego do zaawansowanego. Materiał jest przedstawiony w sposób przejrzysty i uporządkowany sposób. Każda klasa jest reprezentowana przez określony temat gramatycznego, a następnie ćwiczenia do konsolidacji i małym motywem słowniczek. Istnieje wiele żywych rozmów, ilustrujących codzienne sytuacje życiowe, na przykład, „restauracja”, „lotnisko”, etc.

Książki do czytania

Ponadto, każdy kto wybiera najlepszych książek do nauki języka angielskiego (niezależnie dla coachingu lub kursów), nie powinna być zaniedbywana fiction. Zacznij czytać dzieła języka obcego może być na początku treningu. Jednak bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiedni materiał. Według paneuropejskiego systemu znajomości jakiegokolwiek języka obcego można podzielić na sześć etapów:

 • A1 – Beginner (początkujący);
 • A2 – elementarna (zasada);
 • B1 – pośredni (średnie);
 • B2 – Górna pośredni (powyżej średniej);
 • C1 – zaawansowane (Advanced);
 • C2 – Proficiency (zawodowych).

Jest to adaptacja literacka, w której złożona struktura gramatyczna, wzory mowy i rzadkie jednostki leksykalne są zastąpione przez prostsze. wejście poziom początkujący (A1) wymaga znajomości podstawowych zasad gramatyki i małą słownictwa. Niektóre z tych książek są ćwiczenia dla uprawiania różnych aspektów gramatyki i słownictwa.

business English

Jeśli potrzebujesz znajomości języków obcych do pracy w biurze z kolegami lub komunikacji z innymi krajami, powinniśmy zwrócić uwagę na szkolenia biznesowego języka angielskiego. Istnieją specjalne książki do nauki języka angielskiego na własną rękę, z naciskiem na słownictwo biznesowe.

Jedna z najlepszych serii w tym kierunku można nazwać Market Leader (S. Kent D. Felvey, D. Cotton). Kwestie takie jak adres „Pisanie biznes”, „negocjacji”, „prezentacji”, „Raporty” i wiele innych.

Oczywiście, oprócz powyższych kursów, nadal istnieje wiele dobrych korzyści. Szczegółowo opisać wszystkie istniejące materiałów jest praktycznie niemożliwe. Jednak możliwe jest, aby uzupełniać i przynieść dodatkowe książki do nauki języka angielskiego (sam). Lista książek:

 • Przedsiębiorstwo – B. Evans, J. Dudley ;.
 • Przed – B. Evans, J. Dudley ;.
 • Krawędź tnąca – J. Karravtor .;
 • Survival English – E. Watson;
 • Razem angielski – Kreys A., R. Eklem;
 • New Headway – John L. RHCS RHCS ..

Dla wszystkich tych, którzy postanowił nauczyć się języka angielskiego na własną rękę od podstaw, książki – najważniejsza część procesu uczenia się, od czego zależy sukces w przyszłości. Dlatego od samego początku być poważnie do wyboru kursu, które pomogą nauczyć się niezbędnych umiejętności pisania, czytania, rozumienia ze słuchu i mówienie.