552 Shares 8051 views

Objawy grzybicy paznokci na nogach i charakterystyka odmiany


Lekarze pamiętać, że objawy paznokci grzybiczych są bardziej zainteresowani kobiet niż mężczyzn. To nie dziwi – przecież pasożytniczego grzyba, który infekuje płytkę paznokcia, dzięki czemu skóra popękana i łuszczenie i paznokci – żółty i nudny. Jednak główny problem polega na tym, że są, oczywiście, nieprzyjemne objawy zewnętrzne ukrywa bardzo poważną chorobę. Zasadą jest, że choroba dotyka głównie skóra na stopach, a następnie rozprzestrzenia się na między palcami fałd. Objawy grzybicy paznokci na nogach to peeling, silny świąd i pieczenie. Mężczyzna skarżył się, że jego stopy swędzenie stale. Jednak w większości przypadków jest to dopiero początek. Jeśli nie od razu rozpocząć leczenie, stopy są pokryte małych pęcherzyków i owrzodzeń. Następnie, grzyb rozprzestrzenia się na paznokcie, które zaczyna się szybko namnażać. Brak działań podejmowanych często prowadzi do tego, że gwóźdź jest całkowicie odrębne. W bardzo zaawansowanych przypadkach pasożyt może wynieść do paznokci.

gatunek

Objawy grzybicy paznokci na nogach zależy w dużej mierze od rodzaju zakażenia był przyczyną choroby, a także głębokość zniszczenia płytki paznokcia. Na przykład, grzyby skórne mogą być zdiagnozowane przez podłużny żółte paski na bokach paznokci. Niektóre choroby charakteryzują się obecnością dużych plamy na paznokciach – żółtawych na nogach, białawymi lub szarymi w ramionach. Drożdży grzybem rozrzedza płytkę paznokcia – może być nawet całkowicie oddzielona od złoża. Wiele gatunków grzybów wpływa głównie rolki paznokci – one gęstnieć i stają się jaskrawoczerwone. Przypadki, kiedy choroba grzybowa pociąga za sobą proces zapalny, który zwykle prowokuje grzyb pleśń paznokci. Objawy w tym przypadku jest łatwe do zidentyfikowania: dotkniętych paznokieć jest pomalowany na żółto, zielono lub nawet czarny. W każdym razie lepiej nie próbować postawić diagnozę na własną rękę – Oparcie się na profesjonalistów.

leczenie

Jeśli znajdziesz się w objawów grzybicy paznokci na nogach, należy natychmiast udać się do lekarza. Głupotą jest myśleć, że choroba zniknie sama: Im dłużej „gniazdo” grzyba, tym trudniej będzie się go pozbyć. Grzybica paznokci może powodować reakcje alergiczne i osłabiają układ odpornościowy. Aby uniknąć takich powikłań, należy zapoznać się z dermatologiem.

Specjalista zbada, analizować grubość i stopień zniszczenia paznokcia odbędzie tkanki do analizy, jeśli to konieczne. Dopiero wtedy można rozpocząć leczenie. W każdej aptece można znaleźć dużą liczbę leków, zarówno działanie ogólną i lokalną. Jeśli powierzchnia nie jest zbyt duży, dobrze pomóc przeciwgrzybiczą maść – wystarczy zastosować je na gwoździu dwa razy dziennie. Przed zastosowaniem niezbędne palców przytrzymaj lub stopy w gorącej wodzie z dodatkiem sody i soli. W przypadku, gdy wykorzystanie funduszy lokalnych nie dają żadnych rezultatów, ma sens, aby zacząć odbierać leki przeciwgrzybicze – z dużym prawdopodobieństwem będą one zniszczyć paznokcie grzyba. Objawy ustępują dość szybko, ale to nie powód, aby przerwać leczenie – koniecznie pić z dala kurs do końca.