377 Shares 2181 views

pomysł na biznes: recykling opon

Każdy z nas wie, jakie pojazd może zrobić bez opon. Jednak nie wszyscy myślą o tym, gdzie robi zużytych opon. Istnieją dwa sposoby: albo opona jest wysyłany do składowiska odpadów, a tym samym zanieczyszczenie środowiska lub są przetwarzane. Możemy powiedzieć z przekonaniem, że opona jest niebezpieczne zanieczyszczenia, dlatego zawsze stara się zbyć. Z tego prostego powodu, istnieją wszelkie przesłanki do tworzenia własnej małej fabryki, gdzie zostanie przeprowadzona recyklingu opon.


Co każdy powinien wiedzieć

Każdego roku liczba samochodów na drogach wzrosła o około 5-10%. Na tej podstawie, że zwiększa ilość zużycia opon o około 1 milion ton. W wielu krajach, kwestia recyklingu jest bardzo poważna. Częściowo rozwiązać ten problem może być, jeśli w celu ustalenia ich własnej produkcji na małą skalę. Masz kilka opcji dla rozwoju biznesu. Na przykład, może to być na przetwarzanie opon samochodowych lub miękiszu oleju. Jeśli chcesz otrzymywać paliwo, trzeba wydać trochę więcej pieniędzy, ponieważ linia produkcyjna jest dość poważna. Należy również zauważyć, że można nie tylko pracować z oponami, ale również z tworzyw sztucznych, że pewien wzrost rentowności. W tej branży istnieje kilka niewątpliwych zalet, teraz spojrzeć na każdego z nich.

Po pierwsze, nie trzeba wlać dużo pieniędzy na zakup surowców. Wynika to z faktu, że zużyte opony jest wyrzucany. władze lokalne, jeśli są, oczywiście, martwi się o ekologii miasta, czy wszystko dostarczyć. Ale to nie wszystko, bo gmina jest gotowa zapłacić za to, co Twój przedsiębiorstwo recyklingu opon zostanie przeprowadzona. Zgodę na otrzymywanie prawie darmowy towar, ale nadal osiągać zyski z faktu, że jesteś zaangażowany w tej branży, bardzo źle. Oczywiście to nie koniec, ponieważ naszym głównym celem – aby nie tylko chronić środowisko, ale również, aby otrzymać zysk netto. Główne środki będą pochodzić ze sprzedaży tego samego oleju opałowego, który jest bardzo popularny rodzaj paliwa w rolnictwie. Nawiasem mówiąc, darmowe materiały, można uzyskać w punktach opon, które w dużych miastach są więcej niż wystarczające. Chodzi o to, że stacje personel i tak dalej. N. zapłacić dodatkowe pieniądze za usunięcie starych opon i ich utylizacji.

Recykling opon gumowych „za” i „przeciw”

Nie możemy powiedzieć ani słowa o tym, że ta nisza nie jest jeszcze w pełni ukończony. Liczba biorców w tym obszarze jest względnie mała, około 20% optymalnego indeksu. Tutaj mamy na myśli, że tylko jedna piąta zużyte gumy odzyskanej oraz makulatury, reszta trafia na wysypiska. Należy zrozumieć, że 1000 kg spalonych opon – wynosi 450 kg różne toksyczne gazy i sadza 250-270 kg. Jeśli jednak ta sama ilość gumy utylizować, górnictwa można uzyskać z około 700 kg gumy wysokiej jakości, które mogą być wykorzystywane do produkcji paliw oraz produktów gumowych. Wtedy nie ma sensu mówić o skali przedsiębiorstwa przemysłowego, ale tutaj jest mały zakład przetwórstwa dostosować opony jest jeszcze możliwe.

Sam kompleks jest stosunkowo mała, ale jego wielkość zależy bezpośrednio od ilości produkcji. Tak więc, do obróbki 5 ton dziennie jest niezbędne do przestrzeni kwadraty 18 i 10 metrów wysokości. Na wykres powinien być magazyn, w którym można przechowywać opony, tworzywa sztuczne i tak dalej. E. Wymagane być obecne w części wstępnej obróbki surowego materiału (czyszczenie, cięcia gumy). Nie rób bez miejsca do przechowywania produktów gotowych. W tym przypadku wszystko zależy od tego co masz. To może być sadza, olej i tak dalej. Na przykład, w oleju trzeba będzie zakupić kilka dużych zbiorników pojemności. Oni nie muszą być nowe, jeszcze lepiej kupić używany / r, więc znacznie tańsze. Należy pamiętać, że przetwarzanie opon z gumy – jest trudne i niebezpieczne. W związku z tym, że technologia powinna być uważnie obserwowane. Porozmawiajmy o tym więcej.

proces

W rzeczywistości nie jest to nic wielkiego, ale konieczne jest, aby kontrolować proces na wszystkich etapach produkcji. Na początku trzeba rozpocząć zbieranie opon. Następnie trzeba wziąć je do magazynu przedsiębiorstwa do dalszego przetwarzania. Aby zapobiec uszkodzeniu nożyc, które zresztą nie są tanie, konieczne jest kontrolowanie wszystkich surowców w obecności przedmiotów metalowych, takich jak dyski albo pierścienie. W odniesieniu do narzędzia tnącego, a następnie idealnie powinno być na nożyc hydraulicznych, ale niekoniecznie, porozmawiamy o trochę później. Dalsze rozdrobnionych opon do reaktora, – specjalny Instalacja do recyklingu opon, która działa w danej temperaturze, najczęściej o 450 stopni Celsjusza. Rozkład prowadzi do tego, że mamy kilka półprodukty takie jak frakcje gazowe, stali, paliw.

Ten sam gaz stosowany do podtrzymania spalania w piecu jako paliwo produktów ubocznych. Jego odpady uwolnione do środowiska. Nie można nazwać dobrym rozwiązaniem, ale uwalnianie gazów przypomina ciężarówek odpadów. Co do reszty masy, a następnie przechodzi przez separator magnetyczny, jeśli prosty sposób, po czym przesiewa się przez sito. Elementy metalowe są eliminowane i wysłał do magazynu. Ciężki olej opałowy jest transportowany rurociągiem do zbiornika, w którym paliwo będą przechowywane przed wysyłką. Należy zauważyć, że instalacja recyklingu opon, co pozwala uzyskać pirolizy oleju zbyt drogie – około 2 mln rubli. Jego wydajność – około 5000 ton ropy dziennie, co jest wiele ..

Produkcja kauczuku miękiszu

A oto kolejny dość ciekawy pomysł, który nie otrzymał właściwą dystrybucję do tej pory. Istotą tej działalności jest to, że można sprzedać zmielonego i przetworzonej gumy, które mogą być wykorzystane do różnych celów. Do was o zrozumienie, o co chodzi, to jest konieczne, aby przynieść ogólną wydajność na rysunkach. Tak, tony pokruszonej gumy na rynku rosyjskim będzie wart nie więcej niż 20 000 rubli. W odniesieniu do dużych odbiorców, to firmy budowlane, producenci wyrobów z gumy, materiałów dachowych, powłok i konstrukcji narzędzi sportowych itd. N. W zasadzie, punkt sprzedaży jest dość prosta do znalezienia.

Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę również fakt, że w Rosji jest wyrzucane każdego roku około 700-800 tys. Ton zużytych opon. Około 20-25% jest wykorzystywane prawidłowo, wszystko inne lub po prostu leżąc na wysypiskach lub spalane. Więc, recyklingu opon na okruchy mogą generować 5-8 mld euro, ale jest w skali przemysłowej. Jeśli zaangażujesz się w takiej właśnie dyspozycji, trzeba będzie mechanicznego kruszarkę w fabryce. narzędzia skrawające muszą być bardzo często zmieniane, co prowadzi do wyższych kosztów. Inną wadą tego pomysłu jest to, że zużywa dużo energii elektrycznej około 500 kW na tonę gotowego produktu. Jednak przetwarzanie auto opony w taki sposób będzie korzystne. Ale tylko wtedy, gdy masz odpowiedniego wsparcia ze strony państwa.

Sprzęt do przetwarzania opon

Oddzielnie trzeba o tym mówić, z którym nasza linia produkcyjna będzie. W zasadzie urządzenie nie jest dużo, i to wcale proste. Niemniej jednak, cena „ugryzienia”. Jednostka centralna -. Ten recyklingu opon (reaktor), wysokość 10 m, szerokość 3,5 m, długość 5 m zamontować urządzenie wymaga jedynie otwarty obszar, który znajduje się pod gołym niebem. Ty, jako przyszły przedsiębiorca musi zrozumieć, że trzeba zapłacić dużo pieniędzy na energię elektryczną. Sam reaktor zużywa około 6 kW na godzinę. Ponadto, istnieje również parę nożyc – 7-8 kW / godzinę. W zasadzie, to prawie wszystkie urządzenia, które jest niezbędne do rozpoczęcia produkcji. Co potrzebne jest kilka tygle do rozładunku materiału uzyskanego.

Jak wspomniano wyżej, reaktor o pojemności około 5 ton na dzień. Ale od tej masy około 40% byłoby paliwo płynne. Faktem jest, że w wyniku rozkładu masz gazu (około tony), aw niektórych 0,5 ton stalowego kordu. Nie należy zapominać o stałej pozostałości materiału (węgla), co stanowi około 30% całkowitej mocy. Warto zwrócić uwagę na fakt, że recykling starych opon w reaktorze jest prowadzone w trybie ciągłym. Wszystko, co musisz zrobić – jest dodanie oponę. Spalanie jest obsługiwana w gazu wytwarzanego w piecu. Aby uruchomić reaktor posiada dwa specjalnie wyszkolonego specjalisty. W zasadzie, szkolenia może pójść dość szybko. A teraz chodźmy naprzód i patrzeć na niektórych ważniejszych punktów.

Ile pieniędzy muszę zacząć?

Jest to jeden z głównych aspektów, które są zainteresowane w absolutnie wszystkich początkujących. Wysoki koszt nie jest tu konieczna. Jeśli zamierzasz zakupić b / urządzeń (reaktor, nożyczki), można zaoszczędzić do 20% całości. Warto podjąć ten krok, czy nie, to zależy od ciebie. Nie ma żadnej gwarancji, że reaktor jest stosowany w porządku po pierwszym ciepła. W tym przypadku nikt nie będzie płacić odszkodowania. Na wszystko powinno być wystarczające dla jednego miliona rubli. Obejmuje to koszty przepustowości reaktora 5 ton / dzień, a także parę nożyc. Ponadto, trzeba będzie zakupić wiele zbiorników (60 ton). Jeśli to będzie b / y pojemność, jednostka będzie musiał zapłacić około 25 000 rubli. Ile sztuk trzeba myśleć za siebie, ale nie muszą być ograniczone do jednego lub dwóch zbiorników. Fakt, że przetwarzanie opon do paliwa – sezonowego biznesu.

Podczas spadku cen paliw to lepiej nie sprzedawać, ale tylko gromadzić. Kiedy przychodzi czas, aby podnieść, a stanie się to koniecznie, można zarobić dobre dochody sprzedając cały olej naraz. Taka strategia jest uważany za ważny i wystarczająco skuteczne. Ale to nie znaczy, że należy całkowicie zamrozić sprzedaż, wystarczającą do zmniejszenia ich o 50-75%. Konieczne jest również, aby zapłacić pracownikom. Cztery specjalista będzie kosztować około 60 tysięcy rubli miesięcznie, a narzędzia i ubrania robocze – kolejne 50 tys. Istnieją również regularne miesięczne wydatki: prąd, podatki, opłaty leasingowe, etc …

O dochodach przedsiębiorstw

Jak widać, technologia recyklingu opon jest dość prosta. Tu nie ma żadnych dodatków paliwowych, złożonych reakcji chemicznych i innych czynników. Ponadto, jak wspomniano powyżej, surowego materiału za darmo. Czasami nawet w sprawie zbierania opon można zarobić pieniądze, że będzie płacić miesięczne koszty energii elektrycznej. Jeśli mieszkasz w prowincji, jest mało prawdopodobne, że będzie płacić za recykling, ale w dużych miastach sytuacja jest zupełnie inna. Istnieje wiele branż, które płacą duże pieniądze do recyklingu gumy. Wynika to z faktu, że wiele komunalne składowisko odmowie przyjmowania takich odpadów. Podczas przetwarzania ton opon można uzyskać inną kwotę od 2 do 5 tysięcy rubli.

Jest to na pewno powiedzieć, że nawet recyklingu opon w domu przyniesie dobre dochody. Na przykład tona węgla niskiej jakości konsumenci są skłonni zapłacić 3000 rubli. Złom ma szybkość 4 rubli / t, a olej opałowy. – 3-4 tysięcy RUB za tonę, w zależności od czasu. Za pomocą prostych obliczeń można stwierdzić, że w ciągu ostatniego miesiąca, można zarobić około 350 000-400 000. Około 50% z koniecznością zapłaty za energię elektryczną, płacić robotnikom, i tak dalej. N. Przy tak silnej linii na przetwarzanie opon zostaną zwrócone w ciągu sześciu miesięcy, to wystarczająco szybko. Jak widać, pomysł jest bardzo ciekawy i obiecujący, ale nie jest tak prosta. W tym biznesie, jak zresztą w każdej innej, istnieje wiele pułapek. Zobaczmy, jak nie można pomylić.

Problemy z rozpoczęciem działalności gospodarczej

To jest to, że po prostu nie można znaleźć wolnej ziemi. Wynika to z faktu, że jest to konieczne, aby utrzymać bezpieczną odległość od domów mieszkalnych, które wynosi 300 metrów. Im dalej od miasta, roślina, tym większy koszt wysyłki surowców, nie zapomnij o tym. I pamiętaj, że nie każdy chce mieć okna przeprowadzono recyklingu opon. Recenzje zwykłych obywateli jako negatywne, nawet jeśli reaktor będzie stać w odległości 400 metrów od terenów mieszkalnych. Z tego prostego powodu, szukając miejsca w obszarze produkcji. Najprawdopodobniej będzie go znaleźć, bo sporo pustych obszarów. Wszystko, czego potrzebujesz – jest negocjować bezpośrednio z firmą, co do zasady, nie tak trudno. Przynajmniej, o wiele łatwiej niż do zawarcia umowy ze strażaków i ośrodków sanitarnych.

Nie zapomnij, że musisz mieć licencję na recykling odpadów. Pobierz dokument zatwierdzający jest łatwe, ponieważ opony nie są materiały niebezpieczne (grupa 4). Ale szkopuł jest to, że produkcja jest oficjalnie zanieczyszcza atmosferę. Najprawdopodobniej zostanie poproszony (przez życie), aby kupić oczyszczalnię. Jego cena jest zwykle kilka razy większa niż w całym zakładzie. Ale istnieje kilka sposobów, które mogą pomóc opóźnić zakup pewnego czasu. Eksperci twierdzą, że jest to niewłaściwe, aby otworzyć przetwórnię jakiegokolwiek materiału jednego. Podobnie jak to, czy nie, decydować o sobie. W każdym razie, zawsze możesz rozwinąć swój sklep i stopić w niej szkła, plastiku lub metalu. Według statystyk, 75% przedsiębiorców w obliczu ekologów, którzy obawiają się tego rodzaju produkcji.

Kilka ważnych szczegółów

Jak zauważył trochę wyżej, będzie można zauważyć, że „nieprzewidziane wydatki” pozycja pojawi się w biznes planie. Wynika to z faktu, że potrzeba rozwiązania problemów z ekologów i strażaków. Na przykład do składowania oleju napędowego w zbiornikach nowych potrzeb tylko tarcza ochronna, ale b / y pojemność wymagają dodatkowej ochrony. Tu i specjalne linie do paliwa i gazu, a także instrukcje dotyczące personelu ochrony przeciwpożarowej i innych. W każdym przypadku trzeba mieć rezerwę w budżecie kilkaset tysięcy. Pozwoli to zaoszczędzić od wielu kłopotów. Artykuły wydatki są na tyle duże, ale mamy już uwzględnione, a ty pewnie wiesz, co będą rozpatrywane.

Nie zapominaj, że jako lider musi nie tylko obserwować drogę pracownikom, ale także wykonywać szereg innych równie ważnych zadań. Wśród nich: dalszy rozwój i wzrost granic przedsiębiorstw, rachunkowości i księgowości podatkowej, jak również dostosowanie celów i planów na najbliższą przyszłość. reklamuje swoje towary – W tym artykule, ważnym punktem nie zostało wymienione. Istnieje kilka opcji. Jeden z nich – do tworzenia własnej strony internetowej rozrywki, gdzie można zaoferować oleju itp Nikt anulowane reklamy na słupach, przystanki autobusowe i stoi … Do tej pory jest to dobry i ważny sposób wyrazić siebie głośno. Ponadto, za symboliczną opłatą można wynająć billboard i umieścić tam swoje reklamy. Nawiasem mówiąc, należy to zrobić mądrze. Ważne jest, aby nie przeciążać zbyt wiele informacji, ale także przyciągnąć uwagę potencjalnych odbiorców.

wniosek

Więc rozmawialiśmy o tym, co z recyklingu opon i jak otworzyć firmę. Jak widać, wszystko jest dość proste, ale istnieje wiele ważnych rzeczy. Czasami zdarza się, że trudno jest znaleźć dostawcę lub ostatni chciał tylko dać stare opony i wymaga pieniędzy dla nich. W zasadzie, można znaleźć innego, bardziej odpowiedniego instrumentu, gdzie nadmiar gruzu będzie tylko zbyt szczęśliwy, aby pozbyć się, ale nadal daje pieniądze w dół drogi. Czasami ma to sens, aby zawrzeć umowę na dostawę pełnego pojęcia. Dzięki czemu można wyeliminować przestoje swojej działalności i zwiększenie przychodów. Ale wszystkie te rzeczy muszą być negocjowane bezpośrednio z korporacyjnej dostawcy. Pamiętaj, że to jest o wiele trudniejsze, aby znaleźć punkt sprzedaży opon, a nie biznesmenem, który jest gotowy do zakupu tego śmieci. Wynika to z faktu, że w niektórych miastach reaktor do przetwarzania opon nie ma w ogóle.

Jeśli masz dobry olej, a następnie dążyć do kotła komunalnych lub prywatnych. Nie będziesz czerpać przyjemność z paliwem, która jest niezbędna do ogrzewania wody. Jeśli masz zamiar uzyskać Okruchy gumy, trzeba będzie koszt maszynę około 500 000 rubli. Zużycie energii elektrycznej na 1 tonę – 90 kW. Wadą tego podejścia jest to, że grupa ostrzy (40 sztuk) zużywa się po przetworzeniu setki opon, więc często trzeba zmieniać. W zasadzie jeden nóż należy podawać tylko 30 rubli, co jest stosunkowo niewielka. Tak więc, łączna pojemność 20 autobusów na godzinę płaci za około sześć miesięcy. Wyniki są takie same jak w produkcji oleju opałowego. Ale w pierwszym przypadku, mniejszy problem z ekologami i strażaków, a nie mamy do czynienia z wszelkich odpadów do atmosfery lub paliwo ciekłe. Cóż, w zasadzie wszystko na ten temat. Najtrudniejszym – ma się rozpocząć, a następnie będzie dużo łatwiejsze.