744 Shares 8120 views

Zurabov Mihail Yurevich, Nadzwyczajny i Pełnomocny Ambasador Federacji Rosyjskiej na Ukrainie: biografia

Zurabov Mihail Yurevich swojego życia zajmował wiele wysokich stanowisk, ale najbardziej pamiętny, być może, jego kierownictwo funduszu emerytalnego. Na twardym akcję spadł również reprezentować interesy naszego państwa na ukraińskiej ziemi podczas zamachu na niepodległość i wojny domowej. Od początku 2010 roku – Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny w byłej republice radzieckiej braterskiej.


Wykaz stanowisk poprzednio zajmowane Zurabov

Przed objęciem stanowiska Zurabov ambasadora w okresie od 2008 do 2009 roku był doradcą prezydenta Rosji (w tym czasie odbyło się to po przez Dmitrija Miedwiediewa). Rok wcześniej był doradcą do poprzedniego prezydenta – V. V. Putina.

Od 2004 do 2007 był Ministrem Zdrowia i Rozwoju Społecznego Federacji Rosyjskiej. W okresie od 2000 do 2004 był prezesem funduszu emerytalnego.

1999 – praca jako doradca w dziedzinie spraw społecznych w rosyjskim prezydentem B. N. Eltsina.

1998 – Wiceminister Zdrowia Rosji.

Był jednym z głównych założycieli firm ubezpieczeniowych, „Max” i „Max M”.
rok 1992 – – 1990 Dyrektor "Converse Bank".

Zurabov Mihail Yurevich ma tytuł kandydata nauk ekonomicznych. Był głównym inicjatorem, a następnie bezpośrednim realizatorem reform w sektorach emerytalnych i zdrowotnych, jak również zarabiania wypłat świadczeń.

Michaił Zurabov, Biografia

Urodził się przyszły mąż stanu 3/11/1953 w stolicy Północnej. Rodzina starszego urzędnika Ministerstwa Związku Radzieckiego Morflot Zurabova Yuriya Grigorevicha i Engelina Robertovna – naukowiec i mikrobiolog, Doktor Nauk Biologicznych.

Ojciec zaangażowany w rozwój międzynarodowych systemów kosmicznych na ratunek awaryjnego statków i samolotów, „Compass-Sarsat”.

Zurabov Mihail Yurevich, obywatelstwo rodziców jest czasem spowodowane w prasie różnych insynuacji, aż do 1970 studiował w wyspecjalizowanych fizycznej i matematycznej szkoły №239, a następnie udał się do jednego z działów Leningradzkiego Instytutu Transportu Wodnego, gdzie rok poszedł przelewem do Moskiewskiego Instytutu Zarządzania na cybernetyka ekonomiczna , gdzie studiował do 1975 roku.

W 1981 disaccustomed (absolwent Instytutu Badawczego systemu Państwowego Komitetu Nauki i Technologii). Kandydat Nauk Ekonomicznych stał się dopiero w 1982 roku, już w Instytucie „Orgtehstroy-11.”

Rozpoczęcie pracy

Zaraz po Moskwie Instytut Zarządzania Zurabov Mihail znalazł pracę jako asystent, a później inżyniera na Wydziale Cybernetyki Ekonomicznych w tej samej instytucji.

Od 1981 do 1982 roku pracował jako nauczyciel w klasie Moskwa montażowej College, a następnie doprowadził do laboratorium badawczego w Instytucie Badań i projektowanie technologii montażu.

W 1986 roku udał się jako specjalista w pracach montażowych w Czarnobylu dla operacji likwidacji. Tam poznał Evgeniya Adamova czołowych naukowców jądrowych w czasie pełnił funkcję dyrektora Instytutu Badań i Rozwoju technologii energetycznych, a później mianowany na stanowisko ministra, który był prowadzony przez przemysł jądrowy aliantów.

Niektóre media twierdzą, że Zurabov jako ekonomista – wziął cybernetyka od 1988 roku jako zastępca dyrektora ds Ekonomicznych w zaufaniu „Mospromtehmontazh” na zalecenie nim Adama.

Pracować w „Converse Bank”

Od 1990 roku, kierunek jego pracy nie zmieniło. Minatom Związku Radzieckiego, założona w 1989 roku, „Converse Bank”, gdzie rok później objął stanowisko szefa Zurabov Mihail.

Bank świadczy usługi dla przedstawicieli Ministerstwa Atomproma zależnych, ponieważ został stworzony w celu zapewnienia konwersji radzieckiego programu nuklearnego.

W rok później, zarządzanie transakcjami finansowymi walutowych w banku kierował młodszy brat Zurabov – Alexander, który później, od 1996 do 1999 roku był przewodniczącym rady dyrektorów „Menatep», aw 2003 roku stał na czele rady dyrektorów «Aeroflot».

Praca w branży medycznej

Od 1992 roku Zurabov zaangażowany w tworzenie firmy ubezpieczeniowej „Max”, który stał się ołów. Podobno, E. Adamsa umieścić również założycieli tej struktury.

„Max M” Od 1994 roku Zurabov stanął również na czele firmy ubezpieczeń zdrowotnych.
Rząd Moskwa dała firmę w 1996 roku, kilka gospodryadov, zwłaszcza przy zmniejszonej obudowie ubezpieczeniowego.

Od 1997 roku spółka nabyła prawa generalnego ubezpieczyciela Ministerstwa Przemysłu Jądrowego.

Od maja 1998 roku został mianowany Zurabov Pierwszy Zastępca Ministra Zdrowia w Ministrów, kierowany przez Siergieja Kiriyenko.

Wielu widziało ponownie w promowaniu Zurabov do tego postu patronatem E. Adama, który jest w biurze Ministra rosyjskiego przemysłu nuklearnego.

Po gabinetu kierował Evgeniem Primakovym, Zurabov w październiku 1998 roku, musiał wycofać się z rządem.

W listopadzie 1998 roku został doradcą prezydenta Rosji Jelcyna do spraw społecznych.

Przewodnik Fundusz Emerytalny

Od maja 2000 roku Zurabov czele Funduszu Emerytalnego Rosji. Poprowadził realizację reformy emerytalnej, którego początek przypada na rok 2002.
Doprowadziło to do zastąpienia systemu prepaid emerytalnego finansowanego, gdy większość funduszy emerytalnych miał okazję zostać przeniesiony do prywatnej firmy do dalszego postępowania.

Eksperci i media, w wyniku reformy systemu emerytalnego została oceniona bardzo negatywnie. Zaobserwowano, że dość niski procent udziału zwykłych rosyjskiej.

Powrót do rządu

Wzrosła do szefa rządu Michaiła Fradkowa w marcu 2004 roku nowo mianowany Zurabov jako minister, powierzając mu zdrowia i rozwoju społecznego kraju.

Z inicjatywy Zurabov Od 2005 kraj zaczął monetyzacji korzyści: zastąpienie naturalnych korzyści z rekompensaty pieniężnej. Jako ramy prawne służył ustawy federalnej №122 od 2004 do reformy tego miasta

Implementacja mechanizmu monetyzacji był bardzo kontrowersyjny spotkanie Towarzystwa. Na początku 2005 roku doszło do fali protestów jako spontaniczne i zorganizowane. Przeciwieństwie do reform nie tylko opozycji, ale także zwykłych obywateli.

W prasie często wyrażane oskarżenia Zurabov że jest lobbowanie interesów podmiotów gospodarczych zaangażowanych w działalności ubezpieczeniowej i zdrowotnej, który pracował wcześniej.

Na przykład, sugerowano, że realizacja programu dodatkowego świadczenia narkotyków w stanie nabywać leków od firm związanych z Zurabov. A koszt leków często była wyższa niż na rynku.

Aresztować partnerów Zurabov

Na jesieni 2006 roku Zurabov aresztowano byłego partnera Andrei Taranov, który był jego zastępcą w spółce „Max” od 1994 do 1998 roku, a następnie został dyrektorem Funduszu HIF. Ostatnia pozycja podjął, rzekomo pod ochroną Zurabov.

prokuratorzy Taranov wniosła oskarżenia o branie łapówek i wydatkowania środków budżetowych w niewłaściwy sposób.

Ponadto Taranova aresztowany jego podstawniki: Dmitry Shilyaeva Natalia Klimov, Dmitry Usenko Halina i fundusz księgowy Býkov.

Kiedy zarządzanie obowiązkowego funduszu ubezpieczeń zdrowotnych, kontrolowanego przez Zurabov, zostali aresztowani, niektórzy posłowie i liderów społeczności zachęcił go do rezygnacji z własnej woli, ale nie opuścił swoje stanowisko.

Nowa fala krytyki

Na początku 2007 roku, posłowie ponownie ostro skrytykował Zurabov. Ze względu na błędy w planowaniu budżetu dla programu dodatkowego świadczenia narkotyków, wielu świadczeniobiorców nie są w stanie uzyskać drogich leków. Wśród nich było wiele osób z poważnymi chorobami.

Minister Zaproponowano również mechanizm systemów emerytalnych, co niektórzy eksperci nadali nazwę „Finance okrada zwykłych obywateli”.

W kwietniu 2007 roku Duma Państwowa dał upadającego gradacji ministra Zurabov i wyszedł z propozycją, aby dzielić się swoją posługę do Ministerstwa Zdrowia i Rozwoju Społecznego.

Jednocześnie frakcji „Jedna Rosja” była w stanie zablokować pomysł rezygnacji ministra.

Biorąc pod uwagę, że Fradkov zwrócono na pozbawienie wszelkich uprawnień Rady Ministrów, z Zurabov 12.09.2007 przeszły w kategorii Aktorstwo Ministrów.

Premier, wniosek ten został uzasadniony intencji głowy państwa więcej swobody dla decyzji personalnych w przewidywaniu nadchodzących kampanii wyborczych.

rezygnacja Putina została przyjęta, ale poprosił członków rządu podczas czasowo pozostać w swoich postach.

Nowa kompozycja Ministrów, kierowany przez V. Zubkowem róża, Zurabov zastąpiono Tatyana Golikova dawniej pierwszy zastępca Skarbu.

Powołanie nowych stanowisk

Od października 2007 roku odbyło się spotkanie z Zurabov na stanowisko doradcy prezydenta. Warto zauważyć, że nie jest to oficjalne raporty.
Po reelekcji prezydenta w 2008 roku, objął urząd nowego prezydenta Dmitrij Miedwiediew Zurabov ponownie wybrany do pełnienia funkcji doradcy.

W 2009 roku, po ambasadorów na Ukrainie Wiktor Czernomyrdin lewo. Od 2010 roku ambasador Rosji na Ukrainie – Michaił Zurabov. Potem został mianowany specjalnym przedstawicielem prezydenta, przeznaczony do rozwijania stosunków handlowych i gospodarczych między obu krajami.

Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny

Ze strony członków parlamentu od czasu do czasu słyszymy oskarżenia Zurabov w słabym kompetencji do zajmowania stanowiska. Komunistyczna frakcji Dumy twierdził, że jego zespół nie robi nic, aby poprawić terminowe zapobieganie protivorossiyskih nastrojów raz w siostrzanym republiki.

Michaił Zurabov rola w Majdanie na Ukrainie ocenia negatywne strony.

Posłowie Valeriem Rashkinym i Sergeem Obuhovym w marcu 2015 roku wniosek został złożony do rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, aby skierować wniosek do głowy państwa o zwolnieniu z pracy Zurabov ambasadora.

W swoich dochodzeń parlamentarnych, mają nie tylko surowo skrytykował pracę ambasadora, ale stan awarii polityki rosyjskiej na Ukrainie.

W grudniu 2015 roku w mediach pojawiły się doniesienia, że strona ukraińska zauważył nagle dbając o ambasadora Rosji, w szczególności poprzez kanały dyplomatyczne w Rosji są propozycje, aby rozwinąć swoje kompetencje, choć stosunki między oboma krajami pozostaje bardzo napięta.

Poroszenko rzekomo chciał Michaił Zurabov (Ukraina Ambasador) została włączona do grupy kontaktowej negocjacje ze stroną rosyjską zamiast Azamat Kulmuhamedova.

Niektórzy politolodzy zobaczyć przyczynę słabych wyników obecnego ambasadora rosyjskiego, który odpowiada ukraińskiego przywództwa. Nie tylko, że nie mógł przejść do odpowiedzi na początku drugiej Majdan i zamachu stanu. W prasie pojawiła się informacja, że długi okres czasu od zdarzenia, nazwany „wieczór ambasada”, finansowanego przez ukraińskiego prezydenta, który pod przykrywką historycznej dyskusji, elegancki Kijów wiele gwiazd hotelowe sale konferencyjne spotkał się z przedstawicielami liberalnej rosyjskiej opozycji do ukraińskich nacjonalistów zainicjował Michaił Zurabov , Narodowość, religię, uczestnicy tych spotkań nie miało znaczenia, ale wszystkie one muszą przedstawić jednostronny świat, uzasadniając wydarzenia mające Ukraina.

Według niepotwierdzonych doniesień, z patronatem Poroszenko w Zurabov ma czegoś takiego biznesu aptecznego.

Stan cywilny Zurabov

Zurabov Mihail ma dużą rodzinę. Zakres działalności żoną Julia A. – import sprzętu medycznego i leków.

Oprócz własnego syna i córkę, Zurabov wychowywania dziecka, przyjęcie, które przeprowadzone w 2006 roku w wieku dwóch lat.