521 Shares 1309 views

Leczenie jaskry przy pierwszych oznakach choroby

Co to jest jaskra? Jaskra jest przewlekłą chorobą oczu na co wskazuje na zwiększone ciśnienie wewnątrzgałkowe oraz uszkodzenie nerwu wzrokowego. W jaskrze jest częściowa lub całkowita ślepota obraźliwe.


Konsekwencje, które przynosi jaskry jest nieodwracalne, ponieważ istnieje destrukcja nerwu wzrokowego w wizji przyszłości będzie niemożliwe, aby powrócić.

Jaskra – bardzo dość częstym problemem w tej chorobie dotyka głównie osób w wieku 40 lat. Ale to nie jest wykluczone takiej choroby u ludzi młodych, jak również u noworodków.

Ciśnienie śródgałkowe mierzy tonometru. Każda osoba ma swoje własne standardy ciśnienia, ale generalnie wahają się od 16 do 25 mm Hg. Tonometr przedstawia stały stosunek płynu wytwarzanego przez oko, a płyn przepływa z oka.

Powody, dla zwiększonego ciśnienia wewnątrzgałkowego są następujące skutki: tworzenie płynu śródgałkowego w dużych ilościach; naruszenie wydalania płynu śródgałkowego.

Można stwierdzić, że retencja płynów w oku jest wzrost ciśnienia śródgałkowego, powodując śmierć nerwu wzrokowego. W obecności choroby u bliskich krewnych muszą być regularnie ekranowane. Leczenie jaskry jest uruchomiona na czas, będzie to zapobiec tragiczne konsekwencje.

Objawy jaskry: w badaniu mogą wykazywać zmiany w nerwie wzrokowym, a tam jest zwężenie pola widzenia; podczas pomiaru ciśnienia wewnątrzgałkowego powstanie wykrycia go.

Specjaliści istnieje kilka rodzajów jaskry. Najbardziej powszechna forma – jaskrą z otwartym kątem przesączania. Leczenie należy rozpocząć od pierwszych objawów, ponieważ ta forma jaskry nie są oznaczone wyraźne symptomy, ciśnienie śródgałkowe nie jest odczuwalny przez człowieka, ale już nie jest destrukcja nerwu wzrokowego.

Innym rodzajem jaskry jest jaskra zamykającego. Ta forma jest zwykle objawia się w postaci ataków. Objawy napadów: gwałtowny wzrost ciśnienia śródgałkowego, ból oka, osłabienie, nudności i wymioty, czasem. To było ostre pogorszenie oka pacjenta. Często takie objawy są mylone z objawami migreny, jednak, jeśli twoi rodzice mieli jaskry, leczenie i kontrola powinna być przeprowadzona w początkowej fazie (kiedy pierwsze objawy).

W rzadkich przypadkach, jaskra wrodzona występuje. Leczenie tego typu we wczesnych stadiach choroby może w pewnym stopniu zaoszczędzić nerwu wzrokowego. Ale drobne urazy nerwów jaskra może być zidentyfikowany na wczesnym etapie, co może prowadzić do utraty wzroku.

Z powodu zapalnych, naczyń oraz innych chorób oczu mogą występować jaskry wtórnego. Powodem jest naruszenie wtórnie jaskrę wypływu płynu wewnątrz oka. Również zniszczenia nerwu wzrokowego, zaburzenia widzenia, zwężenie pola widzenia można zaobserwować w warunkach normalnego ciśnienia wewnątrzgałkowego.

Niezależnie od tego, jaką formę jaskry jest wykrywana u pacjenta, konieczne jest poradni leczenia.