255 Shares 4023 views

Valueology – nauka o zdrowiu. Valueology jako nauki: jej celu i treści

Od czasów starożytnych, ludzie wiedzieli, że najważniejszą rzeczą w życiu każdej istoty rozumnej – zdrowie. Bez niej nie będzie potrzebował ani bogactwa, ani zaszczytów, ani chwały. Dlatego zawód medyczny – jeden z najstarszych, szanowane i poszukiwane w historii ludzkiej cywilizacji.


Nauka o zdrowie ludzi

Istnieje kilka nauk zdrowia ludzkiego. Niektóre z nich są stare, podczas gdy inne są bardzo młode.

Stosunkowo młody nauka o zdrowiu:

 • zdrowia;
 • valueology;
 • medycyna przestrzeń;
 • seksuologii.

Utworzona starej nauki, taki czy inny sposób związanych ze zdrowiem:

 • medycyna;
 • filozofia;
 • socjologia;
 • biologia;
 • psychologia;
 • kulturoznawstwo.

przypisują niektórzy eksperci coraz pedagogika do sekcji Nauk. Tak więc wydaje się, że valueology – nauka głównym pytaniem człowieka, jednego z całego kompleksu, który zajmuje się problemami zdrowia człowieka, zarówno fizycznego i psychicznego.

Co jest valueology?

Więc jaki rodzaj nauki jest – valueology? Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy zwrócić się do etymologii nazwy. Termin ten jest utworzony z dwóch części składowych pochodzenia łacińskiego „Valeo” lub „Valere” – być zdrowy i dobrze znane „logos” – nauka, badania.

Okazuje się, że valueology – nauka o sztuce, aby być zdrowym i prowadzenia zdrowego, prawidłowego, aktywnego stylu życia, przyzwyczaić się do tego od dzieciństwa.

Może się wydawać, że nic trudne samo w sobie, to nauka nie może się odbyć. Jednak tak nie jest. Po rozważeniu valueology zdrowia kompleksowo, całościowo, z uwzględnieniem wszystkich jego aspektach i wymiarach, a uczenie się ze wszystkich stron i opcji (psychicznych, społecznych, duchowych, moralnych, fizycznych). Ze względu na globalny koncepcji valueology jest związane z całym zestawem innych nauk.

Przedmiot i przedmiot badań

Że bada nauka valueology? Głównym tematem i przedmiotem jego badań są:

 • zdrowia fizycznego i mechanizmy genetyczne związane z każdego organizmu;
 • kompleks osoba, w tym wszystkich jego elementów, wpływających na stan zdrowia każdego rodzaju i typu.

Jeśli mówimy o valeology jako przedmiot, głównym przedmiotem jej badań będą uczyć się podstaw, mające na celu stworzenie niezależnego pragnienie dla dzieci i dorosłych w celu osiągnięcia zdrowego stylu życia.

Oznacza to, aby upewnić się, że każda osoba ma świadomość znaczenia ich stanu i stara się utrzymać swoją normalną pozycję i umacniać i wspierać naturalne immunologiczne właściwości obronne organizmu bez użycia leków. Z grubsza rzecz biorąc, do przeprowadzenia profilaktyki chorób, świadomych i celowych.

Celem tej nauki

Istnieje wyraźna cel prowadzona nauka valueology. Jej cele i treść są w następujący sposób:

 1. Uczyć ludzi zdrowego stylu życia (HLS).
 2. Zaszczepić ramy przepisów wzmocnić i przywrócić zdrowie ciała bez użycia leków.
 3. Uczyć właściwego harmonogram budowy z życia: odżywianie, ćwiczenia, unikanie szkodliwych nawyków, przestrzeganie podstawowych zasad higieny, terminowe apel o pomoc medyczną.

Cele te będą automatycznie pociąga za sobą następujące zadania valeology.

zadania valeology

Valueology jako nauki o zdrowiu rozwiązuje następujące zadania:

 • studia wewnętrznego potencjału zdrowia każdej osoby;
 • badanie lekarskie dla wszystkich powszechnych schorzeń;
 • chęć tworzenia kryty zdrowego stylu życia dla ludzi;
 • promocja zdrowia i zapobieganie chorobom poprzez wykorzystanie baz HLS.

Jeśli nauka może rozwiązać wszystkie te wyzwania, ludzkość wejdzie na zupełnie nowy poziom w zakresie ochrony zdrowia. Zmniejszenie liczby przypadków wszelkiego rodzaju i natury, zwiększenia poziomu mózgowej i ogólnokrajową aktywności fizycznej, zmniejszenie liczby nieprawidłowości przy narodzinach potomstwa i stać się mniej pacjentów niepełnosprawnych z nieuleczalną.

metody valeology

Valueology – nauka o zdrowiu, co oznacza, że cieszy się szczególną zestaw metod badawczych. Jakie są metody?

 1. Metody badania i oceny stanu fizycznego i psychicznego osoby używającej diagnostykę komputera.
 2. Metodologia pedagogicznych obserwacji badanych w trakcie procesu edukacyjnego. Celem – nagromadzenie podstawę teoretyczną dla dalszych analiz i dogłębnych badań.
 3. Eksperyment (głównie pedagogicznych). Odbyła się w połączeniu z testem dla wizualnego potwierdzenia valeology postulatu i dowodów na znaczenie jego wartości.
 4. Sotsiometodologiya. Metody te obejmują badania, ankiety i inne rodzaje interakcji społecznych w celu identyfikacji średnia śmiertelność dla różnych zdrowia ludzkiego i akumulacji teoretyczne ramy dla badań i analiz.
 5. metody matematyczne. Są one zobowiązane do przetwarzania danych uzyskanych w poprzednim akapicie.
 6. Kompleksowa analiza pedagogicznych idei. Musi wyciągnąć wnioski na temat kwestii związanych z dziećmi (ich edukacja, szkolenia, zdrowego stylu życia, i tak dalej).

Połączenie złożonego wniosku i wszystkich metod badawczych valeology pozwala na uzyskanie bardzo dobrych wyników z dodatniej dynamiki rozwoju. I to nie tylko wśród dzieci, ale także wśród dorosłych. Na przykład, co doprowadziło do tego, że XXI wiek naznaczonej „Moda zdrowia”. Więc teraz prowadzić zdrowy tryb życia – to jest rzeczywisty, trendy, młodzież i zdrowe. Głupotą jest zaprzeczyć celowe długoterminowy wpływ na świadomość dziecka jest valeology i nauk pokrewnych.

Gdzie i kiedy studiował valueology?

Valueology badano głównie w toku (szkoły) lub jako dyscypliny uczniów. Po tym wszystkim, jest oczywiste, że podstawy zdrowego stylu życia powinny określić dokładnie w tych grup wiekowych. Kurs szkoła przedmiotu jest najczęściej przybiera formę poluigrovyh, lekcje polupoznavatelnyh zatytułowany „Hello, nauka valueology!”

Ważne jest, aby upewnić się, że na zajęciach valeology nie były zmuszone ciężki i postrzegane jako coś łatwego, fascynujący. Potem dzieci chętnie chłonąć całą wiedzę, która chce wprowadzić tę naukę.

Lepiej jest wybrać niestandardowe formy zajęć i tematów wybranych tak, aby zawsze była możliwość praktycznych studiów, małym laboratorium. Test powinien organizować częściej zagadki, konkursy, wykorzystanie technologii informacyjnych i komunikacyjnych w czasie lekcji.

Studenci są trochę łatwiejsze i bardziej poważne. To jest prawie dorosła osób, z których wiele, niestety, zostały poddane lub narażonych antagonistów valeology: Palenie, picie, nadużywanie leków, dzienne spożycie fast food, bezczynności, i tak dalej.

Dlatego nie wymaga poważnego kurs, który obejmuje szereg zajęć teoretycznych i praktycznych, które obejmie wszystkie zagadnienia valeology całkowicie i pokazać swoje znaczenie.

Najlepiej jest grać na kontrast i dać wyobrażenie o różnicy między tymi, którzy prowadzą zdrowy tryb życia, a między tymi, którzy odmawiają tego, aby opisać korzyści z takiego trybu życia. Valueology – nauka o zdrowie ludzkie, a zatem powinny być podane do studentów, aby zrozumieć, jak ważne jest to, to jest zdrowie i zachowanie jej w odpowiednim czasie.

interdyscyplinarna komunikacja

Wspominaliśmy już, że valueology – kompleks nauki. Dlatego też organicznie połączone z wieloma innymi naukami, a studia człowieka i jego zdrowia. Rozważmy relację valeology z innymi naukami.

 1. kultury fizycznej i sportu.
 2. Złożone nauki przyrodnicze (genetyka, sanogenesis, patologia, biologia, etologia, itd.).
 3. Złożone Sciences ecogeographical (geografia, ekologia, geologia i inne.).
 4. Filozofii nauki i socjologii (estetyka, kulturoznawstwo, metodologia).
 5. Gospodarka.
 6. Kompleks nauk psychologicznych i pedagogicznych (dydaktyki, edukacji, pedagogiki).
 7. Historia.
 8. Polityka.
 9. Rację.

Jest oczywiste, że valueology – pojęcie bardzo szerokie i labilne dotyczące praktycznie wszystkie aspekty życia ludzkiego, które w jakiś sposób odnoszą się do spraw duchowych, fizycznego, umysłowego i moralnego zdrowia.

Rola nauki w szkole

Jeszcze w szkole bardzo ważne jest, aby uświadomić dziecku, jak ważne jest, aby być zdrowym. Po tym wszystkim, dzieci są nieco różne wartości, a oni zaczynają rozumieć znaczenie zdrowia dopiero po czymś chorym. Dlatego musimy starać się wyjaśnić im, że valueology – nauki o zdrowiu, o jego zachowaniu, zapobiegania chorobom i wzmocnienia ogólnej kondycji fizycznej ludzi.

Najlepszy ze wszystkich dzieci zrozumieć, jeśli umieścić je na przykładzie konkretnych przypadków życiu ludzi przed myślą o zdrowym stylu życia, a po ich aktywnie go poprowadzić. Wykazują żadnych chorób dziedzicznych i ludzkich tragedii można uniknąć, jeśli w czasie, aby widzieć i słuchać swojego ciała.

Ważne jest również, aby nauczyć dzieci, aby być same dla siebie właściwe i prawidłowe pod względem zdrowego stylu życia, diety codziennej rutyny i nie zapomnij, aby zwrócić uwagę na ćwiczenia fizyczne.

Przy prawidłowej organizacji takich działań valueology koniecznie nałożyć prawdziwy ślad w umysłach dzieci. A to z kolei pociąga za sobą tylko pozytywne trendy w ich przyszłego życia.

uogólnienie

Więc podsumować. Valueology – nauka zdrowego stylu życia, na kompleksowych działań, jakie należy zastosować dla ochrony własnego zdrowia, wzmocnić je i zapobiegać chorobom.

Jest to rodzaj sekcji nauk medycznych, mających na celu tworzenia świadomości wśród ludzi na temat znaczenia kapitału i powszechnego zdrowia. Ta nauka ma swoje własne cele i cele, metody badawcze, które pozwalają na osiągnięcie pozytywnych rezultatów.