348 Shares 3531 views

Która szkoła powinna być wolna: prywatna lub publiczna

Współcześni rodzice, dając dziecku do szkoły, mają prawo ją wybrać. To prawo ma nie tylko prestiż szkoły, jej władzę wśród innych ojców i matek. Dziś istnieje możliwość nauczania dzieci w prywatnych lub publicznych instytucjach oświatowych. Gdzie oddać dziecko – osobista sprawa każdej pary. Ale statystyki mówią, że coraz więcej rodziców decyduje się na prywatne szkoły. I to jest wiele zalet.
Prywatne szkoły mają więcej możliwości. Przede wszystkim polegają one na rozszerzonym programie edukacyjnym. W związku z tym listę standardów kształcenia i przedmiotów jest dodawana do standardowego planu edukacyjnego, którego zestaw odpowiada profilowi szkoły. Dowodem na to jest wszystkie prywatne szkoły w Petersburgu. W szkołach niepaństwowych duży nacisk kładzie się na badanie języków obcych. Poszczególne instytucje przygotowują swoich absolwentów do egzaminów na międzynarodowe certyfikaty. Istnieją również takie instytucje, w których przywiązują dużą wagę do metod nauczania autora. Opracowane przez ich liderów i nauczycieli samej szkoły.
Drugą zaletą szkół prywatnych jest nowoczesny sprzęt techniczny pomieszczeń. Tutaj wszystko odbywa się w klasach, które mają być wyposażone w wygodne meble, optymalną liczbę komputerów. Również w instytucjach znajduje się również inny sprzęt niezbędny do pomyślnego szkolenia. Pokoje przeznaczone do zmian, wyposażone w mini-ogrody, akwaria lub małe fontanny. Siłownie i place zabaw również szczyci się najnowszymi udogodnieniami szkoleniowymi.
Trzeci powód, dla którego rodzice wybierają szkołę prywatną to, że mogą być pewni indywidualnego podejścia i uważnego stosunku do swojego dziecka. Ze względu na fakt, że w takich uczelniach nie więcej niż 15 uczniów, nauczyciel może dać każdemu więcej czasu. W tej lekcji udaje mu się wykonać dużą liczbę zadań, redukując tym samym pracę domową.
Przedstawiciele medycyny i psychologowie stale pracują w prywatnej instytucji kształcenia ogólnego. Dzieciom mniej narażonym na różne choroby często wykonują zajęcia rekreacyjne. Obejmują one terapię fizyczną, witaminizację i inne działania. Dzieci otrzymują posiłki od trzech do czterech razy dziennie. Wszystkie posiłki są przygotowywane w szkole, a asortyment jest bardzo zróżnicowany. W szkole prywatnej dzieci mogą pozostać do ośmiu wieczorów, więc moms może być pewien ich bezpieczeństwa.