617 Shares 1345 views

Formacja Wewnętrznych. Prywatna firma Pracownik: dokumenty pryadok odniesienia trwałości

Sprawy formacji personel – to proces, który jest obowiązkowy dla prawie wszystkich firm. Zgodnie z zasadami ustanowionymi w Rosji, każdy pracodawca musi być rodzajem dokumentacji na każdego pracownika. Dokument ten jest w stanie opisać niewolnika od momentu zatrudnienia. Pliki osobiste można znaleźć nie tylko w pracy, ale także, na przykład, na uniwersytecie. W każdym przypadku, dokument ten jest ważny. Konieczne jest, aby prawidłowo tworzyć. Ale jak to zrobić? W niektórych przypadkach, nie koniecznie utrzymać takie zapisy? Co może, a czego nie mogą być umieszczone w sferze prywatnej? Zrozumieć to wszystko nie jest tak trudne, jak się wydaje.


Określenie akt osobowych

Prywatne dane pracowników – jest oryginalny dokument, który przechowuje wszystkie dokumenty dotyczące danej ramce. Składa się on z pokrywą i specjalistycznych dokumentów związanych z niewolnika.

Uruchomić tego rodzaju dokumentacji z ramy czasowe zatrudnienie. I należy przejść do zwolnienia pracownika. Następnie sprawa została przeniesiona do archiwum do przechowywania. Zniszczyć tego dokumentu nie może być przez jakiś czas.

Formacja rzeczy – to nie jest proces wiązania. W niektórych przypadkach można tego uniknąć. Ale potem zebrać informacje na temat konkretnego niewolnika będzie bardzo problematyczne. Zwykle procedura ta jest prowadzona w dużych organizacjach. To stworzyło całą bazę danych, w których informacje są wyświetlane na każdej slave.

Obowiązkowe czy nie?

Mówi się, że pracownicy z prowadzeniem działalności gospodarczej nie jest konieczne. Ale każdy szanujący się firma posiada tego rodzaju dokumentacji. Kiedy tworzenie niezbędnych plików, a kiedy nie?

Nigdy prawnie ustalonymi zasadami w tej sprawie. Jednak w praktyce okazuje się, że duże firmy tworzą osobiste sprawy swoich podwładnych, a małe – nie. Zaleca się, aby wnieść sprawę do firm o dużej rotacji pracowników.

Często organizacje nie są pliki osobiste na wszystkich pracowników, ale tylko dla określonych kategorii pracowników. Najczęściej są to:

 • przywódcy;
 • zastępca lidera;
 • Wiodących ekspertów w firmie;
 • Personel pracujący z dóbr materialnych (np kasjerów);
 • ludzie, którzy mają szansę na rozwój kariery.

Zaleca się, aby nie być leniwy i do prowadzenia tego rodzaju dokumentacji na wszystkich podwładnych. Proces powstawania spraw personalnych nie jest tak trudne do zapamiętania. Tylko nie wszystkie dokumenty odzwierciedlające informacje na ramie można tutaj przechowywane. Jakie są cechy procesu należy pamiętać? Nawet najmniejsze naruszenie pracodawcy może skutkować nie jest najlepszym sposobem. Więc trzeba uważnie zadania.

magazynowanie

Mówi się, że osobiste sprawy podwładnych nawet po osoba opuściła, pozostają w firmie. Nie są one wydawane na rękach i umieszczone w specjalnym archiwum. Jest nawet elektroniczne przechowywanie informacji o personelu. Ale na papierze rzeczy musi nastąpić.

Istnieje kilka zasad, które muszą być zgodne z szefem. Przypadki bagażu – jest niemal niekończącą się proces. Nie można zniszczyć tych dokumentów przez 75 lat po zakończeniu prac ramki.

To z tego powodu wiele firm próbuje też nie przeszkadza, aby zebrać informacje na temat różnych przedmiotów. Tylko niewielka liczba korporacji, istnieje ponad 75 lat. Często firmy są otwarte i zamknięte, a pliki osobiste pozostają w archiwum.

Aby uprościć przechowywania plików wynalazł wiele reguł. W głównym przechowywania dokumentów następuje po sortowaniu alfabetycznym. Dodatkowo zaleca się, aby tworzyć archiwa przez rok. Takie podejście ułatwi poszukiwania informacji na temat pracowników, którzy są zatrudnieni w firmie w określonym czasie.

Jest to kolejna funkcja w tej kwestii. problemem jest to, że niektóre rzeczy osobiste są przechowywane na stałe w archiwach firmy. I nie są one zniszczone albo 10 lat lub powyżej 100. W myśl tej zasady liderów spadek dokumentacja dotycząca organizacji, jak również w przypadku urzędników. Nie zapomnij o podwładnych, którzy mają nagrody, medale i wiele tytułów.

dostęp

Następnym razem – to jest kwestia dostępu do dokumentacji badania. Często pracownicy są na danych plików przeznaczonych wyłącznie dla pracodawcy. I nie trzeba znać większość pracowników.

Często zdarza się, jest szyfrowana, dostęp do nich jest tylko w szefa firmy, a także w personelu, który formowania. Prosty niewolnik nie jest dozwolone, aby zobaczyć informacje zebrane.

Pracodawca gwarantuje poufność sprawach personalnych. W udostępnienie tego rodzaju informacji nie jest złożony. Na żądanie kopie dokumentacji dostarczonej do personelu w dniu zwolnienia. Firma jest odpowiedzialna za niewolnika dostępnych informacji dotyczących bezpieczeństwa do spraw osobowych.

Należy również pamiętać, raz na zawsze – dokumentacja nie jest wystawiony podporządkowane pod byle pretekstem. Pracownicy nie mogą wziąć sprawy osobiste, a także domagać się ich ekstradycji. Tylko wtedy, gdy zwolnienie jest możliwe zażądać danych stąd. Pracodawca zapewnia ramy tylko kopie informacji przechowywanych w sprawach osobowych. Innym nie jest konieczne. Ani niewolnik ma prawo do wycofania tej dokumentacji przetłumaczony na innej korporacji lub ostatecznego zwolnienia z pracy. To zostało powiedziane – pracownicy plików utrzymuje każdego pracodawcy do 75 lat. Termin ten w pewnych okolicznościach może być zwiększona.

Wymagane składniki spraw osobistych

Teraz trochę o tym, jak to jest taka dokumentacja. W rzeczywistości, zasady formacji podległych przypadkach nie są prawnie ustalone. I ten problem został rozwiązany przez kierownictwo firmy. Ona sama określa, jakie informacje do przechowywania i sposobu organizowania plików podwładnych. Jest to główny problem w całym procesie formowania.

Jednak niezależnie od wyboru reguł, niektóre dane w każdym przypadku będą przechowywane w aktach osobowych. Jakie dokumenty znajdują się na całym takiej dokumentacji? Są to:

 • profile konkurenta;
 • Wniosek o zatrudnienie ;
 • Zamówienia na stanowiskach pracy;
 • Litery rezygnacji (jeśli dotyczy);
 • Kolejność zwolnienia;
 • Działa wydać książkę pracy (na żądanie lub zwolnienia podrzędne).

Powyższa lista – obowiązkowa papier. Ale z innymi informacjami, nie mogą być pewne problemy. Po tym wszystkim, nie wszystkie informacje mogą być podporządkowane osobistym materii. Istnieją pewne ograniczenia w tym zakresie. Na jakiej punkty należy zwrócić uwagę, aby uniknąć zarzutów niewłaściwego tworzenia osobistych dokumentacji personelu?

zakazy

W rzeczywistości, jeśli naprawdę zagłębić się we wszystkich kwestiach rejestracji i tworzenia dokumentacji osobistej pracowników, można się mylić. Więc zanim zaczniesz archiwum, aby pamiętać tylko kilka możliwości. Dokładniej, zakazy. Są one istotne dla wszystkich firm, niezależnie od reguł. nie:

 1. Tymczasowe i trwałe przechowywanie dokumentów w jednym miejscu. Dokumentacja pracownicy powinni być oddzielne miejsca, aby móc umieścić dokumenty, które tylko chwilowo należą do akt osobowych. przewiduje również miejsce przechowywania podstawowych informacji.
 2. "Multiply" dokumentacja. Nie przechowywać wszelkie dokumenty w sprawach pracowników z duplikatów. W tym samym folderze – jeden egzemplarz.
 3. Udostępnienia informacji zbyt osobistych. Na przykład, na przekonania religijne. Taka informacja dla pracodawcy są zwykle uważane za zbędne. Dlatego tworzenie rzeczy jest w stanie przechowywać przydatny tylko do dokumentacji pracodawcy, który odzwierciedla jakość pracy podwładnych.

A jakie konkretnie dokumenty mogą być zawarte w tych plikach? Że oprócz powyższego problemu w praktyce okaże się w sprawach osobowych? Aby uniknąć błędów, można stosować się do zaleceń w celu zbierania informacji dla pracowników dokumentacji.

Rozpowszechnianie dokumentacji

Skład personelu złożyć zróżnicowane. Mówi się, że firma będzie ustalić zasady tego dokumentu. Dlatego nie możemy powiedzieć dokładnie to, co jest przechowywana w archiwum. Dokumenty, które znajdują się na zasadzie obowiązkowej, są już wymienione. Jednak, aby uniknąć błędów, wymyślone przez pewnego wykazu dopuszczonych do przechowywania dokumentów. Co powinno być w aktach? Jeśli nie zawierają wcześniej wymienione obiekty pozostają (w większości w postaci kopii)

 • kopia paszportu obywatela;
 • Snils podrzędny (kopia);
 • INN (nie oryginalne);
 • ID wojskowy;
 • dokument (y) kształcenia;
 • zdjęcia (nie osobistych, przeznaczony do profili);
 • Opcja z poprzednich miejsc zatrudnienia (jeśli dotyczy);
 • Opis stanowiska pracy dla określonej pracy;
 • autobiografia.

Nie zapominaj, że każdy odpowiedzialny pracodawca w celu zastosowania się do obiegu, jak również dla własnego bezpieczeństwa, jest wiele aktów. Na przykład, aby odmówić podpisania rozkaz zwolnienia. Taka dokumentacja musi być przechowywana również w sprawach osobowych. Wyniki oceny pracy i innych zleceń, które mają wpływ na funkcjonowanie ramie – to jeszcze kilka przedmiotów dopuszczonych do umieszczenia w dokumentacji.

Innym ważnym punktem – jest przechowywanie tzw wykazu akt osobowych. Dokument, który może przynieść wiele kłopotów pracodawcy. To powinno być obowiązkowe w każdym indywidualnym przypadku. W przeciwnym razie, można obwiniać kierownictwo, że niektóre dokumenty są stosowane nielegalnie. Inwentaryzacja plik personel – to specjalny dokument, który opisuje całą dokumentację dołączoną do folderu. Znajduje się na początku pliku. Bez zapasów pracodawcy mogą mieć problemy. Pracownik może zostać oskarżony o fałszerstwo lub kradzieży niektórych dokumentów.

złożyć formatorów – proces nie jest trudne, jeśli są prawidłowo przygotowane. Pracodawca musi po prostu zrobić tutaj wszystkie ważne informacje dotyczące działalności pracownika. Ale dane osobowe personelu sprawiają zabronione. To był przykładem religii. Skład i właściwości obrazu odniesienia niewolniczej życia rodzinnego – jest tematem tabu.

Ale niektóre osiągnięcia pracownik musi odbywać się w sprawach osobowych. To – nie obowiązkowy składnik, ale wskazane jest, aby nie zaniedbywać. Zwłaszcza, gdy chodzi o naprawdę utalentowanych pracowników. To pozwoliło na wprowadzenie informacji otrzymanych nagród, tytułów, nagród, medali i dyplomów.

Nie za dużo

Dokumenty w aktach osobowych mogą być różne, to jest zrozumiałe. Dokładna lista jest ustawiony przez każdą firmę w gestii kierownika. Jednak najczęstszą lista papierów wartościowych zostały wymienione. Gdy tworzenie i utrzymanie dokumentacji powinien zdawać sobie sprawę z jednej małej reguły. Jest to wymagany element, którego naruszenie nie jest dozwolone. Prowadzeniem spraw prywatnych – odpowiedzialnego zawodu. To wymaga szczególnej opieki.

Jest mniej więcej wielkości spraw osobistych. Zgodnie z zasadami można stwierdzić, że grubość folderu pod wycofanym dokumentacji danej ramce nie może przekraczać 4 cm. Jeśli objętość jest większa niż ustalony limit, to lepiej, aby rozpocząć nową działalność. I tak jakoś oznaczyć ją pod pozorem kontynuacji istniejącej dokumentacji.

W praktyce bardzo rzadki przypadek, której grubość osiąga więcej niż 4 centymetry. Dlatego należy tylko pamiętać o ustalonych zasad i nie martwić się o jego niezgodności. Jeśli rama jest bardzo dużo dokumentacji, specjalne badanie jest wykonywane. Według wyników pracodawca podejmuje decyzję w sprawie podziału plików na kilka części.

podstawowe wymagania

Procedura tworzenia prostych przypadkach. To wystarczy, aby określić, jakie dokumenty mogą być przechowywane tutaj. Dalsze pamiętać uprzednio podane limitu. A potem już ustalone działalności. Pierwszym etapem jest obróbka osłon. Wystarczy kupić specjalny folder o nazwie „Business”. Zazwyczaj są one przechowywane wszystkie dokumenty konkretnej ramce.

Następnie, na stronie tytułowej (w tym przypadku pokrywa folderze) danych osobowych jest napisane na ramie. Mianowicie – Nazwa Na dole jest wprowadzenie obowiązkowej dokumentacji datę rozpoczęcia. Co powinno być w aktach?

Inwentaryzacja jest stosowana jako pierwszej stronie. To może być ignorowane, ale nie jest to zalecane. Ten artykuł jest o wiele łatwiejsze życie i usuwa odpowiedzialność od pracodawcy za bezpieczeństwo umieszczonego w pliku mediów – coś, co nie jest wymienione w wykazie nie jest przechowywany w aktach osobowych.

Po tym, w folderze umieszczone różnych dokumentów, które są bezpośrednio związane z niewolnika. Powstał jako część akt osobowych. Wskazane jest, aby umieścić kopie lub oryginały dokumentów po ich otrzymaniu – profil pierwszego wnioskodawcy, a następnie wniosek o pracę, list pracodawcy powołania do określonej pozycji, i tak dalej. To kończy sprawę w kolejności oddalenia i podpisał akt coraz książkę pracy.

To nie wszystko. Proces tworzenia rzeczy – to jest czasochłonne prace, mimo że jest stosunkowo prosta. Jest jeszcze inny drobne ograniczenie, które jest w stanie przynieść pewne niedogodności dla pracodawcy. Personel, który zapewnia wpisu informacji do prywatnych plików podwładnych, powinien monitorować liczbę arkuszy w folderze. Nie powinno być więcej niż 250 sztuk. W nadmiarze położyć drugą część akt osobowych dla danego pracownika.

magazyn

Teraz rozumiem, jak powstawanie pracowników spółki. W tym procesie nie kończy. Jeśli firma zdecydowała się na przeprowadzenie tego typu dokumentacji, musi mieć specjalny magazyn sprawy osobiste. Co to jest?

Składnik ten znajduje się lista wszystkich dostępnych plików na pracowników. Tutaj publikowane są numery spraw, instytucje osobistych (Personal) podwładnych danych, datę powstawania różnych „folderu osobistego”.

Pojedyncza próbka dziennika nie. Pracodawca ma pełne prawo do tworzenia takiej danych archiwalnych według własnego uznania. W ostatnich latach niezwykle popularna forma dziennika elektronicznego. Dobrym pomysłem dla tych, którzy nie chcą robić zbyt dużo papierkowej roboty. Najważniejsze – w odpowiednim czasie, aby wypełnić odpowiednie pola w dzienniku. To jest możliwe, bez żadnych problemów, aby znaleźć informacje dla każdego pracownika.

wniosek

Od tej chwili, to jest jasne, jak tworzenie akt osobowych. Jest to bardzo proste, ale skomplikowany proces, którego procedura nie jest ustalona przez ustawodawstwo Federacji Rosyjskiej. Pracodawcy ustalają własne dokumenty, które zostaną zapisane w sprawach osobowych. Prezentacja informacji może być również wybrana.

Zaleca się, aby nie stosować się do osobistych spraw oryginalnych dokumentów – tylko kopie w jednym egzemplarzu. Aby złożyć pracownicy muszą być traktowane ze szczególną starannością – wyciekły informacje zawarte w takiej dokumentacji może wyciągnąć na głowie problemu. Po zebraniu danych podległych, jak zostało powiedziane, pracodawca zobowiązuje się zapewnić pełną poufność informacji. Zasada ta odnosi się również do czasu pracy, a przez cały okres przechowywania dokumentów po wystrzał. To wszystko. Podstawowe informacje na temat oprawy przypadków badane w pełni. Cechy i skład procesu powinno być, aby dowiedzieć się od każdego przedsiębiorstwa. Niektórzy nie spróbować to zrobić. Dokonywanie Affairs (osobiste) – nie jest obowiązkowe, ale bardzo użyteczny dla pracodawca robić.