190 Shares 6776 views

„Lyumiya Nokia 710”: charakterystyka, zdjęcia, ceny i opinie o modelach

"Lyumiya Nokia 710" – smartphone z systemem Windows Phone 7.5, który ukazał się 26.10.2011 roku. Wyposażony w 3,7-calowy wyświetlacz TFT o kontraście z ochroną Gorilla Glass (specjalnego szkła, chroni wyświetlacz przed zarysowaniami i uderzeniami). Dla małej rozdzielczości ekranu jest doskonała: 480 x 800 pikseli (252 pikseli na cal). Matryca może reprodukować 16 milionów kolorów i wiele innych.

wygląd

projekt smartphone „Lyumiya Nokia 710” przypomina Nokia 603 – poprzedni model fińskiego producenta, ale także na systemie operacyjnym Symbian. Smartphone przedni panel składa się z kilku elementów: z góry – Moduł oświetlenie, głośnik czujnika zbliżeniowego; Przycisk wstecz, wyjściem do głównej recepcji i wywołać funkcję wyszukiwania – niższe. Przeciwległa boczna zawiera komorę (5 M) z LED rzutowej górze siatki otwory dla głównego głośnika na dole. Prawy brzeg wyposażony producent „rocker” regulację głośności i przycisk do uruchamiania aparatu. Z lewej strony – tylko jedną kreskę, która pomaga usunąć tylną pokrywę. 3,5 mm gniazda audio na przycisk włączania / wyłączania, MicroUSB umieszczone na górnej krawędzi. Dywersyfikacji stylowy wygląd panelu pomocy w jasnych kolorach.

kamera

W „Lyumiya Nokia 710” wykorzystuje 5-megapikselowy moduł zdjęcia z następujących cech:

  • Lampa LED.
  • Autofocus.
  • Czterokrotny zoom.

Dla podróżnych, odkrycie będzie nową funkcję Camera – geotagging. Tryb ten dodaje do zdjęcia współrzędnych geograficznych miejsca, w którym zdjęcie zostało zrobione. Dla tej funkcji powinny zdecydowanie zachować dołączonego GPS, poziom naładowania baterii szybciej „Lyumiya Nokia 710”. Zdjęcia uzyskano średnią jakość wystarczająco do sieci społecznych, ale nie pasuje do profesjonalistów. Komora może być ustawiony tryb wideo HD. Maksymalna rozdzielczość wideo – 1280 x 720 pikseli (30 m / s). Przykładowe zdjęcia wykonane Nokia Lumia 710, można zobaczyć poniżej.

Część sprzętu

W smartphone "Nokia Lyumiya 710" cecha użył single-core ARM procesorów opartych na standardzie dla wszystkich telefonów low-end. Jest on wykonany z technologii 45 nm procesor Qualcomm MSM8255 o taktowaniu 1,4 GHz i grafiką Adreno 205. Do działania interfejsu, wykonywania połączeń telefonicznych, wysyłanie / odbieranie wiadomości, Internet i sieci bezprzewodowe nawet nadmierna wydajność CPU. Menu działa bez zamarza, gładkie, reagujących na dotyk dobra. Nokia zawsze była znana badania interfejsu.

Układ graficzny jest góruje nad jego poprzednika (Adreno 200) i moc obliczeniową porównywalną do konkurenta Mali 400. Zawartość multimedialna jest odtwarzany poprawnie, HD-video można oglądać bez konwersji do rozdzielczości ekranu. W większości gier można grać bez obawy układu hamulcowego.

ARM MSM8255 odnosi się do drugiej generacji (S2), procesorach rodziny firmy Qualcomm lwia paszcza. Z pomocą smartfonów obsługuje pamięć DDR2, nagrywanie wideo HD, 12-megapikselowy aparat, Wi-Fi, Bluetooth.

parametry techniczne

W „Lyumiya Nokia 710” zawiera moduły, takie jak:

  • Bezprzewodowy moduł bezprzewodowy (B / N / g).
  • Dwa standard komunikacji – 2G / 3G.
  • GPS (A-GPS) nawigacji.
  • DLNA – technologia, która łączy smartfona do sieci domowej (laptopy, komputery, elektroniki użytkowej i innych telefonach). To pozwala na odbiór i transmisję wideo, muzyki i zdjęć w czasie rzeczywistym.
  • Bluetooth 2.1, który wspiera dolną technologia Pobór mocy 5 razy (funkcja EDR).

Urządzenie Pamięć – 512 MB i 8 GB wewnętrznej pamięci flash. Dodatkowo, można dodać 25 GB pamięci zarezerwowanej na nabywcę smartphone na przechowywanie w chmurze firmy Microsoft. Taki hojny dar nie zatyka pamięć Lumia 710 i przesyłać żadnych plików „w chmurze” z „24/7” dostęp z dowolnego urządzenia, gdy Internet jest dostępny.

Pojemność akumulatora nie jest niesamowite, tylko 1300 mAh. Ale ponieważ ekran jest mały i jest tylko jeden procesor na jednym ładowaniu jest operative 16 dni czasu czuwania, 7 godzin rozmów – 38 – w trybie multimedialnej rozrywki. Moduły radiowe zawiera dwa / trzy razy krótszy czas przetwarzania.

opinie

Właściciele niejednoznacznie oszacować "Lyumiya Nokia 710". Opinie są pełne entuzjazmu, jak i negatywnych ocen. Pozytywne cechy obejmują siłę, model „niezniszczalności”, ergonomiczną obudowę i przemyślany układ sterowania, łatwość codziennego użytku, jakość, wybór jasnych kolorach Korpusu reagowania interfejsu, obecność fizycznych przycisków pod wyświetlaczem zamiast w dotyku, łatwe do ekranu z wystarczającą rezerwą jasności przeczytania i kontrast. Windows Phone jest wygodny dla prostych, wbudowany zadań systemu operacyjnego.

Wady modelu nie jest dużo, ale niektóre z nich poważnie skomplikować funkcjonowanie smartphone. minusy smartphone „Lyumiya 710”: Mark wyświetlić wadliwej kompatybilność PC, niedostateczna objętość głośnika i mikrofonu, które są niezgodne z systemem Windows Phone programów innych firm, raczej słabej baterii; może być niezależnie ponownie uruchomiony, 3G, moduł może stracić sieci; skomplikowanych ustawień Bluetooth nie obsługuje zewnętrznej karty pamięci.

Wiele skarg do konieczności instalowania aplikacji Zune PC, bez których pobieranie dodatkowego oprogramowania, gier, muzyki trudne. Nawet postępując zgodnie z instrukcjami, nie każdy okazuje się połączyć „Lyumiyu” z komputerem.

Kamera i wyświetlacz oceniana neutralnie. Obrazy w jasnej, słonecznej pogodzie, dobrej jakości obrazu. Jeśli pochmurny, zdjęcia brakuje bogactwa, klarowność. Z Night Shot lepiej nie eksperymentować. smartphone ekran, choć jasne, ale Mark. Musimy iść z kieszeni mikrofibry.

Generalnie, jakość wykonania, funkcjonalność, sprzętu szacuje się dobrze. Większość skarg – do części oprogramowania.

koszt

2011 model jest nadal sprzedawany z powodzeniem. Na „Nokia Lyumiya 710” cena zależy od regionu, i waha się od 140 do 270 dolarów. W Rosji, na Ukrainie, ceny CIS są porównywalne. Na pchlich sprawne B / model można kupić za $ 50-60.