541 Shares 4098 views

franków szwajcarskich jako jeden z najbardziej niezawodnych walucie

Aż do XIX wieku średniego w Szwajcarii były w obiegu setki rodzajów banknotów i bonów. Zgodnie z dekretem Napoleona i kantonów biskupiej niech swoje pieniądze. Można powiedzieć, że frank szwajcarski pojawił się w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Helvetic monety podczas gdy odlane w srebrze. Ich koszt był początkowo równa wartości nominalnej. Jednakże rząd Konfederacji Szwajcarskiej nie mają monopol w produkcji pieniądza. Innymi słowy, każda jednostka banku do wydawania banknotów.


Zwiększenie ilości pieniądza papierowego stopniowo przyczyniło się do ich dewaluacji. W związku z tym, w 1907 roku, ma swoją własną banku narodowego w Szwajcarii. W środku Pierwszego Świata, kraj ten, podobnie jak wiele innych krajów europejskich, postanowił porzucić standardu złota. Zatem koszty w czasie niespokojnego objęte tym prasy drukarskiej. Ale Szwajcaria, w przeciwieństwie do niektórych innych krajach, po zakończeniu działań wojennych w Europie uniknąć inflacji. Prasa drukarska, stemplowane banknotów został wyłączony, a następnie powrót do standardu złota. Frank szwajcarski zyskał grunt. Stały się one jedną z najsilniejszych walut w latach 20-tych ubiegłego wieku, wraz z holenderskich florenów.

Umocnienie franka jest wyjaśnione następująco Przyczyny: neutralność podczas wojny, pozwoli uniknąć ogromnej defraudacji na walce; powrót do standardu złota i późniejszej walce z inflacją. Wydarzenia 30s zaszokował USA i Europie, jeśli nie na cały świat. Niektóre zostały wyparte z wiodących krajów w Europie do porzucenia standardu złota. Ale to wszystko nie wpłynie negatywnie na sytuację ekonomiczną Konfederacji. Frank szwajcarski nadal jest jednym z najbezpieczniejszych walut na świecie przez długi czas. Jednak na początku lat siedemdziesiątych nie było to wydarzenie wpłynie na gospodarki wielu krajów. System z Bretton Woods, w którym wszystkie waluty była ustalana w stosunku do dolara, a on z kolei do rezerw złota, pokazał swoją kompletną porażką, po czym został opuszczony przez wszystkich uczestników. Zmusiło to rząd Konfederacji wprowadzić zmienną stopę.

Franków szwajcarskich, a obecnie niezawodny waluty. Oni nie ponieśli nawet w czasie kryzysu finansowego, aby rozbić gospodarki wielu krajów. Są one niekiedy nieformalnie nazywany „bezpieczne schronienie”. Każdy frank dzieli się na sto Rapp lub centymów. Waluta krajowa jest kontrolowana przez władze Konfederacji. Franka szwajcarskiego wobec euro odnosi się zarówno do 1: 0,81. Ostatnio wspólna waluta UE stopniowo traci grunt do Konfederacji pieniędzy. To dlatego, że wzrost gospodarki europejskiej jako całości są zmniejszone. CHF do rubla dotyczy jak 1: 35,5 dzisiaj. Kurs waluty Rosyjskiej do niej stopniowo maleje.

Szwajcaria od dawna rodzaj magnesu, który przyciąga dużą kapitału zagranicznego. Wielu bogatych ludzi zostawić część swoich funduszy w bankach w kraju. Wynika to ze stabilnej sytuacji politycznej i gospodarczej w Szwajcarii, jakości usług. Ryzyko inwestowania w bankach Konfederacji minimalne. To zawsze jest możliwe, aby odebrać swój wkład. Szwajcarskie banki oferują pełen zakres usług dla swoich klientów. Wszystko to przyczynia się do przyciągania kapitału zagranicznego, co zapewnia ciągłą stabilność waluty krajowej.