552 Shares 1524 views

Natural Park "Scherbakovsky": opis, przyroda, atrakcje, jak dojechać

W świecie istnieje wiele pięknych parków. Takie czyste tereny zielone zawsze przyciągają gości i umożliwić niezapomniane wrażenia. W tych miejscach, to miły spacer i odpocząć od zgiełku wielkich miast i cieszyć się niezwykle świeże powietrze. Jednym z takich terenów zielonych jest naturalny park „Sherbakovskiy”. W tym artykule dowiesz się o parku, jego flory, fauny oraz innych ciekawych faktów o nim.


Natural Park "Scherbakovsky": Informacje ogólne

Tak więc, aby zacząć się mówić trochę o tej wspaniałej, zielonej okolicy. „Scherbakovsky” – naturalny park, który znajduje się w regionie Wołgograd. Jeśli bardziej dokładne, aby mówić o swojej lokalizacji, to w Kamyshin okolicy nad brzegiem Wołgi. Krajobrazy w tych miejscach naprawdę wspaniałe. „Scherbakovsky” naturalny park powstał stosunkowo niedawno, w 2003 roku.

Oczywiście, warto wiedzieć, jakie cele został on utworzony. Decyzja ta została podjęta w celu zachowania lokalnej naturalny kompleks, który jest w potrzebie dodatkowej ochrony.

Wymiary parku naprawdę zaimponować ludziom przybycie. Zajmuje powierzchnię równą blisko 35 tys. ha. To ciekawe, że ten wyjątkowy obszar naturalny znajduje się niemal na granicy regionu Saratowa.

Jaki jest Park?

Teraz, kiedy spotkaliśmy się z ogólnymi informacjami na temat parku, to jest rozmowa o tym, co jest w tym wspaniałym miejscu. Jak wspomniano, obszar naturalny jest naprawdę wyjątkowa. Wiele osób interesuje jaka jest jego funkcja? Wyjątkowość tego miejsca polega na tym, że na terytorium parku łączy szereg naturalnych kompleksów i obiektów. Na przykład, można zobaczyć na wzgórza, które zostały utworzone przez osunięcia ziemi, łąk, lasów, pól wyżynnych Kras i wiele więcej. Wszystkie te linie są połączone w jedną niezwykłą obiektu – Park Krajobrazowy „Scherbakovsky”.

Interesujące jest, że cały kompleks składa się z 4 głównych obszarach. Wśród nich są środowiska, agro-, bufor i rekreacji. Każda strefa spełnia swoją funkcję, na przykład, kompleks środowiska pozwala chronić i zachować lokalny charakter. Szczególnie interesujące dla odwiedzających do parku jest składnikiem rekreacyjny. Strefa ta obejmuje wagę specjalnych szlaków turystycznych, przechodząc przez które można się wiele nauczyć.

Biota

Teraz konieczne jest, aby mówić o tak ważnej części parku, jak flory i fauny. Bogactwo flory i fauny oferuje park naturalny „Scherbakovsky”. Region Wołgograd jako całość ma korzystne warunki klimatyczne dla wielu roślin. W parku można zobaczyć wiele niezwykłych i rzadkich flory. Wiele roślin pojawiły się tu na własną rękę, ale czasami są i specjalny lądowania. Teren składa się z kilku części. Na każdej z nich istnieją różne rośliny. Na przykład, istnieje obszary stepowe, las wyżynny, łęgi i inne naturalne obszary. Wiele rodzime rośliny są wymienione jako zagrożone. Wśród nich są krzyż łąka, Iris pumila, chaber rosyjski, tulipan Gesner, irga alaunsky i wiele innych.

Osobno należy zauważyć i fauna parku. Jest domem dla wielu gatunków zwierząt, najczęściej można zobaczyć dziki, jelenie, łosie, lisy, zające, jelenie i borsuki. Zwierzęta te są przeważnie w lesie. Dolinach rzecznych występują wydra, norka amerykańska i europejska, piżmak.

Celowniki

Tak więc, mamy omówione szczegółowo florę i faunę parku. Teraz jest to niezbędne do dalszego odkrywania atrakcji, które są w nim. kilka interesujących miejsc znajdują się tutaj. Na przykład, starożytny warsztat, który odnosi się do okresu mesolit. Wiek tego obiektu wynosi około 10 tysięcy. Lat. W pobliżu znajduje Ternovskii osada – unikalny zabytek z epoki brązu. Jest to wielka katakumby.

Również tutaj jest Ternovskii Selishte. Gdy na miejscu jest domem dla Złotej Ordy. nastąpiło to, według naukowców, w XIV wieku.

Oprócz tych obiektów, znajduje się tutaj, i inne unikalne zabytki, które są warte rozważenia w sposób bardziej szczegółowy.

belka Scherbakovskaya

Ten wspaniały krajobrazowy otrzymał status zabytku o znaczeniu regionalnym. Jest to bardzo ciekawe miejsce, zajmuje sporą powierzchnię równą 140 hektarów. Status danego obiektu to otrzymał w 1988 roku.

Wiele osób zastanawia się, co jest wyjątkowość pomnika? Odpowiedź jest prosta: Jest niesamowita różnorodność krajobrazów. Skaliste pęknięć na przemian z wodospadami, składający się z wielu małych strumieni. Taki wspaniały krajobraz można zobaczyć odwiedzając Parku „Scherbakovsky”. Zdjęcia zabytków można zobaczyć w wielu źródłach turystycznych, takich jak przewodnikach.

Oprócz drobnych gatunków, tutaj można cieszyć się świeżym powietrzem, a także zapoznać się z miejscowej flory i fauny. Ponadto, istnieje kilka interesujących obiektów. Wśród nich wyróżnia się szczególnie jaskinię Scherbakovskaya, których głębokość wynosi około 5 metrów. Powstał on z powodu osunięcia się ziemi. W pobliżu znajduje się kompleks piwnic Scherbakovsky i tzw ściana płaczu. To jest ściana, z którego okresowo uderzania w klawisze.

Natural Park „Scherbakovsky”: jak dostać się do tego miejsca?

Prawdopodobnie wielu ludzi, którzy chcą iść do parku, interesuje się pytanie, w jaki sposób można uzyskać tutaj? Najprostszym rozwiązaniem byłoby wychodzić na miasto Kamyshin. Oznacza to, aby pozostawić w kierunku północnym wzdłuż drogi prowadzącej do górnej Dobrinka. Odległość od Kamyshin do parku znajduje się około 50 km, więc droga nie potrwa długo.