656 Shares 5963 views

Czy wiesz, gdzie jest Czarnogóra?

Turystyczny, najpierw pojawiają się na Bałkanach, mogą się zastanawiać o miejscu pobytu Czarnogóry. Ale doświadczeni podróżnicy zdają sobie sprawę z położenia tego małego kraju, który znajduje się w południowo-zachodniej części Półwyspu Bałkańskiego. Ten Republika – część byłej Jugosławii, razem z Chorwacją, to dzieli najpiękniejszego wybrzeża Jadran – Adriatyk. A teraz, po wprowadzeniu reżimu wizowego z Chorwacji, Rosji, Czarnogóry staje się jeszcze bardziej atrakcyjna dla rosyjskich turystów, jako kraj utrzymuje wjazdu bezwizowego dla obywateli Federacji Rosyjskiej.


Gdzie jest Czarnogóra, jest wszystko, co może zaspokoić różnorodne potrzeby podróżnych. Kraj ten graniczy z Albanią, Bośnią i Hercegowiną, Serbią i Chorwacją. I czy można dostać się do Chorwacji tylko z wizą, wszystkie inne kraje są również bezwizowego dla Rosjan, więc można, reszta w Czarnogórze, aby poszerzyć geografię swoich wypraw.

Chociaż to bardzo mały kraj o poetyckiej nazwie Czarnogóry jest niezapomnianym przeżyciem, nie tylko dla miłośników plaży. Naturalnie, czarnogórskie plaże są dobre, ich długość jest większa niż 73 kilometrów. Czysta woda Adriatyku i przyciąga nurków, pływaków i proste. Co więcej, oprócz plaż w Czarnogórze Kotorską tam – prawdziwy fiordu ze skalistych brzegów. Zatoka Kotor przecina ziemię w miejscu, gdzie jest Czarnogóra, od granicy z Chorwacją.

W całym kraju istnieje ponad 40 jezior, największym i najbardziej znanym – Szkoderskie. Niewielki kraj udało się być w różnych obszarach geograficznych. I wybrzeża klimatu śródziemnomorskiego kontrastuje z gór kontynentalnych, gęsto pokryte lasów, łąk i pastwisk naturalnych. Na terytorium Czarnogóry można spotkać jedną czwartą europejskich flory.

Obszary płaskie znajdują się wokół jeziora Skadar, w dolinie rzeki Zeta. Tam w pobliżu jest na czasie SFRJ Named Podgorica największe miasto w Czarnogórze i jego stolicy, Podgorica,. Jest to jedyny obszar kraju jest odpowiednie dla rolnictwa.

Miłośników ekoturystyki przyciągnie dużych wysokościach kraju, gdzie znajdują się parki narodowe, kaniony rzeczne pocięte na skałach. Tara River Canyon do 1300 metrów głębokości, jest największy kanion w Europie i drugi co do wielkości na świecie, ustępując jedynie Wielkim Kanionie w Kolorado. Tara rzeki znajduje się pod ochroną UNESCO, w jego czystych wodach turyści poszedł rafting, niezapomnianych wrażeń.

Tak, turyści już wiedzą, gdzie jest Czarnogóra. Promocja wycieczki tutaj są szczególnie przyciąga wielu, zwłaszcza, że kraj ten nie wymaga wiz, nawet opłaty za wizy na lotniskach. To wystarczy, aby wybrać datę, odpowiedni operatorów turystycznych, który doradzi najlepszą trasę w najlepszej cenie.

W przypadku ostatecznego przeznaczenia – Czarnogóra, oferują lotniska w kraju różne warunki świadczenia usług przy użyciu wielu przewoźników. Kraj posiada dwa międzynarodowe lotniska – Podgorica i Tivat. Ostatnia jest najbardziej popularny wśród turystów, kierując się na wakacje nad morzem. Regularne loty do Rosji (Moskwa i Sankt Petersburg) popełnia Montenegro Airlines lotnicze, istnieją inne możliwości przyjazdu w Czarnogórze, w tym czarterów.