329 Shares 1827 views

Schisandra: korzyści dla zdrowia

Schisandra – wspinaczka, Woody, lianopodobnoe rośliny jadalne jagody, posiadające specyficzny, przyjemny zapach cytryny i scharakteryzowanych na swoim pięknem i cennych właściwościach. Lemongrass rośnie w Chinach (jego narodzin), na Dalekim Wschodzie, w Rosji oraz w niektórych innych regionach, zwykle w piaszczystej, dobrze odsączone gleby w dolnych partiach stoków, w pobliżu wody.


W celach terapeutycznych, jest zwykle używany nasion Schisandra i owoce, które są zebrane w wczesną jesienią. Kora, młode pędy i liście są także stosowane jako przeciwszkorbutowy i terapeutyczny i profilaktyczny herbaty.

Skład roślin

Lemongrass znam wielu ogrodników, ale nie każdy wie o jego niesamowite zdolności lecznicze. Ale dzięki rozwijającej się nauki w ostatnich latach chińskie Magnolia ujawnia swoje sekrety więcej. Okazało się, że cała roślina jest bardzo przydatna i ma właściwości lecznicze.

Lemongrass jest doskonałym środkiem pobudzającym. Na tonizujących i odświeżających właściwościach jej nasion i owoców był znany już w wieku 5.

Suszone owoce Schisandra obejmują: popiół – 1,5% całkowitej masy skrobi – około 1%, w wodzie rozpuszczalnych substancji, – 9% włókien – 2,6% części wagowych. Cukier w suszonych owoców – 9,5% wagowych.

Ponadto, chińskie Magnolia zawiera kwasy organiczne – kwas winowy, jabłkowy i cytrynowy, tonizujących i taniny, tłuszcze i olejki eteryczne, witaminy E, środki barwiące, potas, fosfor, żelazo, selen, mangan, cynk, glin, miedź, nikiel, wapń, magnez i inne, jak również lignany (skhizandrol i schizandrin) – związki, które są powodowane przez duże biologicznych właściwości rośliny.

Schisandra: zastosowanie w medycynie

Przygotowania chińska magnolia winorośli przyczyniły się do zwiększenia pobudzenia w korze mózgowej, ale także zwiększyć aktywność ośrodkowego układu nerwowego odruchów systemowych. Odświeżający, tonik i stymulujące działanie zakładu szczególnie wyraźne podczas intensywnej pracy umysłowej, która wymaga uwagi, koncentracji i postrzegania uczciwości. Jest jeszcze ważne, że efekt regenerujący z trawy cytrynowej nie towarzyszy utratę komórek nerwowych.

Przez efekt tonik na bazie trawy cytrynowej leków mogą być stosowane praktycznie zdrowych ludzi (na zmęczenie, zmęczenie, wiosennej awitaminozy, senność, zmniejszenie efektywności), jak również osób cierpiących psychastenia, niedociśnienie i dystonii naczyniowych typ hipotoniczny.

Narkotyki magnolia zwiększyć drobnym ostrość wzroku, promować adaptację do ciemności oczy.

Pobudzają również system dobrze i naczyń serca, zmniejszenia częstości skurczów serca, zwiększając amplitudę regulują krążenie krwi, i nadal są ekscytujące układu oddechowego.

Dostępne w lignany roślinne są antyoksydanty, poprawiają pracę wątroby. Wraz z tym, chińskie Magnolia poprawia wydzielniczy pokarmowego i funkcje motoryczne, zmniejsza poziom glukozy we krwi w cukrzycy zwiększa odporność aktywuje procesy regeneracyjne i metabolizm, stymuluje i zwiększa siłę aktywności seksualnej.

Przygotowania Schisandra oznaczony jako adaptogena w różnych zatruć, niedociśnienie tętnicze w ciąży zatrucia, niedokrwistość, menopauzy, nadmierna, astenodepressivnyh zubożenia państwa w celu zwiększenia siły roboczej, w leczeniu zapalenia oskrzeli i astmy oskrzelowej, dystrofii, niektóre choroby nerek, wątroby lub układu pokarmowego moczowych.

Jako dobry mocny napar tonik chińskiej magnolii winorośli (jagód). Na jego gotowania łyżkę świeżych lub suszonych owoców wlać 200 g wrzącej wodzie, 2 godziny domagać się szczep i 4 s / dzień do 2 łyżek przed posiłkami.

Istnieje również nalewka z jej owoce, który jest przygotowywany w 70% alkoholu (1: 3). Owoce są wypełnione alkoholu, nalegać dni. Lek przed posiłkiem lub po 4 h następnie w 20 kropli. wodą, trzy razy dziennie.

Nalewka Chiński winorośli magnolia pomaga zwiększyć wydajność, usunąć senność, powoduje dobre samopoczucie, siłę i odwagę.

Chiński magnolia: stosować w kosmetyce

Olejki eteryczne i wyciągi z Schisandra jest szeroko stosowany w kosmetyce. Na przykład, istnieją tonowanie krem „Lemongrass i pietruszka” do skóry wokół oczu, balsam-odżywka „chińskiej trawy cytrynowej i nagietka” dla włosów przetłuszczających maską „Chinese magnolii winorośli i Ussuri chmiel twarz, i wiele innych. Fundusze z cytryną sprawdziły się w opiece nad starzeniem się i zmęczonej skóry.

Schizandra owoce są również stosowane w przemyśle spożywczym przy produkcji napojów, wina, żele, syropy, dżemy, itp. D. Z tego uzyskuje się doskonałą tonik herbaty, sok roślin można wymienić kwas cytrynowy w miejscu.

Więc teraz wiesz, że można leczyć niektóre choroby bez uciekania się do drogich leków, a za pomocą naturalnych środków, takich jak trawy cytrynowej. Ale jeśli występuje nadwrażliwość, zwiększone pobudzenie, wysokie ciśnienie krwi i bezsenność, jest przeciwwskazane.

Bądź zdrowy!