428 Shares 1337 views

Oliwa z oliwek do smażenia: Charakterystyka wybór, wskazówki dotyczące przygotowania i opinie

O korzyściach płynących z oliwy z oliwek iść do prawdziwej legendy. To nie tylko oczyszcza organizm z cholesterolu i zapobiega rozwojowi chorób układu krążenia, ale również przedłuża młodość. Dlatego Grecy i Włosi, którzy są uważane pionierami i najlepszych producentów takiego unikatowego produktu, żyją znacznie dłużej niż zwykłych ludzi. I ci, którzy go używać do gotowania, pieczenia i smażenia do podgrzewania potraw na patelni. Ale jak wybrać olej prawo gotowania (Olive)? I na co zwrócić uwagę przy zakupie produktu?


Sprawdzić olej z dobrym „rodowodzie”

Jeśli zdecydujesz się na zakup bardzo wysokiej jakości olej, należy zwrócić uwagę na jego „rodowód”. W szczególności, niektórzy producenci włoscy przenieść swoją działalność do członków jego rodziny, a więc ich firma ma długą historię. Na przykład, najbardziej znany jest uważany Montigny klan.

Przedstawiciele tej rodziny są właścicielami kilku dużych gajów oliwnych, położony w Umbrii. Wiadomym jest, że nie tylko produkować Montigny najlepszą oliwę z oliwek do smażenia, pieczenia i sałatek, ale również uważnie monitorować jego jakość.

Według producentów siebie, mają osobiste, niemal ręcznie, każdy z wybranych roślin uprawnych i testowanie gotowego produktu przed jego wejściem butelkę.

Uważnie przeczytać etykietę

Jeśli zwrócić uwagę na etykiecie oleju, można dowiedzieć się więcej nie tylko na temat składu i producenta, ale także do jakiej kategorii należy. Na przykład, następujące słowa mogą być obecne na butelce:

  • oliwą;
  • dziewicą;
  • rafinowany;
  • wytłoki.

Oliwa jest uważany za najbardziej elitarnej listy. Jest to oliwa z oliwek do smażenia, która jest lepiej wydać trochę. Fakt, że produkt stanowi olej z pierwszego tłoczenia i jest uważany za najbardziej zatężono. Jeśli go smakować, można złapać jasne nuty cierpkości i drapanie w gardle. W tym przypadku są to smak i wskazują świeżość i wartość produktu, do wytwarzania których obróbka cieplna była stosowana.

Chociaż extra virgin może być używany do smażenia, należy to tym lepiej dla sałatek, pieczenia lub po dodaniu do kosmetyków do poprawy skóry i włosów. By the way, cena takiego oleju o wysokiej jakości jest bardzo gryzienie. Na przykład we Włoszech na taki produkt trzeba zapłacić co najmniej 10 euro.

Cechy i różnice olejów virgin i rafinowanych

Dziewica jest również jednym z najlepszych produktów pochodzenia roślinnego. Jest to jednak nieco gorsze w smaku, koloru i aromatu vyshopisannomu. Ogólnie rzecz biorąc, smażenie na oliwie tego typu przyniesie Ci prawdziwą przyjemność, ponieważ nie pianki lub sprayu. A co najważniejsze, że ten sam olej do smażenia może (w przeciwieństwie do słonecznik) kilkakrotnie.

Rafinowane lub rafinowany, odbywa się w wyżej wspomnianej linii trzecim miejscu. Uważa się również, aby być dobrym i jest klasyfikowany jako naturalny produkt roślinny o wysokiej jakości.

To tylko w przeciwieństwie do dwóch poprzednich gatunków, w jego przygotowanie do korzystania z konkretnej technologii obróbki, która nieco zmniejsza właściwości ropy. Ponadto, zgodnie z dobrze znanymi wytwórców, nie najpiękniejsze użyte materiały do wytwarzania takiego produktu, a wszystko, włącznie z odpadami. Dlatego nadaje się do gotowania oliwy (oliwa z oliwek, i wszystko inne – rafinowana).

Co sprawia, że wytłoczyn z oliwek?

Według wielu producentów ropy naftowej, z oliwy z praktycznie żadnych odpadów, ponieważ praktycznie wszystkie z nich trafiają do przyczyny. To stwierdzenie nie może być lepiej odzwierciedla istotę wytłoków produktu oznakowane. Okazuje się, że do wytwarzania takiego produktu jest olej ekstrahuje się z wytłoczyn z oliwek, które zostały uprzednio ściśnięte, a stosowanych do wytwarzania innego rodzaju. Gdy to ciasto poddaje się dalszej obróbce takiego specjalnego rozwiązania, znajduje się pod prasą lub wirówka jest odsłonięta.

Mimo niewielkiej ilości dobroczynnych antyoksydantów występujących w tym oleju, jest o wiele gorsze od wszystkich innych rodzajów produktów w zależności od ich smaku. Ponadto dla większych producentów efekt można dodać w nasionach bawełny z wytłoczyn z oliwek i oleju słonecznikowego. Mimo to, jest oliwa z oliwek do smażenia (jak go wybrać, widać z tego artykułu) jest odpowiedni. Mniej prawdopodobne jest do sałatek. Ale do pieczenia ciast w użyciu, jak to możliwe.

Spójrz na geografii produkcji

Prawie zawsze na opakowaniu produktu zawiera informacje nie tylko na temat kraju pochodzenia, ale nawet o tym regionie. Więc najlepszych dostawców i producentów oleju są uważane za kraje takie jak Grecja, Włochy i Hiszpania. To właśnie tam wszyscy geograficzne i klimatyczne warunki do dobrego wzrostu i dojrzewania owoców oliwek.

Tymczasem w każdym z tych krajów ma swoje regiony, które są liderami w produkcji wysokiej jakości produktów z drzewa oliwnego. I dla każdego miasta charakteryzuje się smakiem i innych funkcji. Na przykład, w Ligurii (północne region Włoch) wytwarzają klarowny olej gotowania (oliwa z oliwek nadaje się do tego procesu jest najlepszy) światło jest zielone światło.

Produkt Umbrii, według wielu opinii, ma szczególny smak i ciemny kolor. Ponadto, wiele gospodyń domowych twierdzą, że Sycylia produkują ciemny, czasem mętny i gęsty olej, który ma doskonały smak i bogate w składniki odżywcze.

Który uważany jest za idealny olej?

Ideałem jest nazywany oliwa z oliwek do smażenia i do sałatek, które cały proces montażu, przetwarzania i wytłoków owocowych, w tym produkcji Sama odbywa się w jednym regionie i kraju. Dodatkowo, owinięcie z gotowego produktu powinna być również producent. Jak to możliwe, aby wiedzieć?

Aby znaleźć te informacje, należy ponownie spojrzeć na etykietę. Na przykład, może występować na etykiecie PDO / DOP. Oznacza to, że cały proces wytwarzania produktu prowadzi się w tym samym miejscu.

IGP – Oznakowanie to oznacza, że produkt został produkowane w jednym miejscu oraz, na przykład, jest zapakowany w innym. Ponadto olej ten spełnia wszystkie normy europejskie. I wreszcie, istnieje trzeci rodzaj oznakowania – Bio. To pokazuje, że produkcja takich olejów nie są wykorzystywane żywności genetycznie modyfikowanej. Ponadto przetwarzanie szkodniki oliwnych wykonywane przy użyciu wyłącznie naturalnych środków.

Oliwa z oliwek do smażenia: spojrzeć na poziom kwasowości

Innym ważnym punktem do rozważenia przy wyborze oliwy z oliwek w sklepie, jest tak zwany wskaźnik kwasowości. Warto zauważyć, że takie informacje są tam na etykiecie. Jaki jest kwasowość oleju?

Cała materia w swoim składzie, czyli w każdym produkcie znajduje się nieokreślona ilość wolnych kwasów tłuszczowych, które przyczyniają się do niszczenia komórek w naszym organizmie. Mniejsza z tych kwasów, wyższe oleje jakości. Na przykład, w oliwą z tych substancji – nieco mniejsza, niż 0,8%.

Przy rafinacji ta odpowiada około 0,5%. Ale oto paradoks: ten procent, choć wygląda mniejszy niż poprzedni, jest związane z utratą składników odżywczych. Zatem, w tym kwas oleinowy olej utracone podczas obróbki cieplnej, który jest na stałe element prawidłowego metabolizmu w organizmie.

Opinie i zalecenia dotyczące przygotowania

Wystarczy przeczytać opinie gospodyń domowych, którzy regularnie gotowanych w oliwie z oliwek. Na przykład, wiele kobiet kupić tylko dziewicę. Według nich, możliwe jest smażyć „co najmniej 10-20 razy.” Daje sałatki unikalny aromat i smak. Są fani, a produkt oznaczony wyrafinowane. Dla nich jest to doskonały stosunek jakości do ceny. Jest on stosowany w wypieki, sałatki, pieczonymi warzywami na nim.

Niektórzy użytkownicy powinni smażyć mięso i warzywa wyrafinowany i ryby – wytłoki. Sałatki jest, według nich, to lepiej gotować na dziewiczym lub extra virgin.

Kiedy porzucić wybór oliwy z oliwek?

Obecnie ilość produktu opisanego właśnie rzuca producentów tak wielu nabywców i nie ma trudności z tym, niektóre oliwy z oliwek do smażenia, pieczenia lub sałatek do wyboru do domu. A jeśli dokładnie przeanalizować wszystkie nasze rady, problem ten zostanie wyczerpany. To tylko czasami zdarza się, że warto zrezygnować z nabycia oleju. Na przykład, jeśli zawiera ona kraj produkujący w których a priori nie rosną drzewa oliwne.

Konieczne jest, aby anulować zakup i gdy etykieta nie jest producentem. Firmy, które mają się czego obawiać, co do zasady, malować pełny adres z podaniem numerów telefonicznych, a nawet e-mail. To samo odnosi się do produktów o zbyt małej odczytu druku, które mogą powodować problemy. Nie kupić olej, którego kwasowość przekracza 0,8%, lub całkowicie nieobecny.

Nie zakupu produktu z wątpliwego zapachu i pływających stronach elementu. Na przykład, nawet jeśli jakość oleju umieszczony w chłodni można dostać białe płatki. I, oczywiście, nie trzeba wybrać produkt, mimo kuszącej obniżonej cenie, które wygasło (lub ma się ku końcowi) datę ważności.

W skrócie, należy zachować ostrożność. I nie wahaj się przez długi czas, aby zbadać etykietę, pomimo dezaprobaty spojrzenia i westchnienia sprzedającego.