778 Shares 8122 views

Jak podłączyć mikrofon do komputera przenośnego i poprawnie go skonfigurować?

Dość często niedoświadczonym Użytkownikom zadano pytanie: „W jaki sposób mogę podłączyć mikrofon do komputera przenośnego i poprawnie go ustawić?” Obecnie istnieją różne modyfikacje tych urządzeń do zapisu dźwięku, więc nie wszystko jest tak proste jak się wydaje na pierwszy rzut oka. To nie zawsze mają możliwość bezpośredniego fizycznego podłączenia do komputera przenośnego, aw takich przypadkach konieczne jest stosowanie specjalnych adapterów. Następnie należy zainstalować sterowniki. Jest również dość trudny etap, który w niektórych przypadkach wymagać od użytkownika do poważnego treningu. Cóż, ostatni etap badania powinny być wykonane z wykorzystaniem środków programu system operacyjny lub oprogramowanie stron trzecich. To właśnie z tych etapów i jest procedura, jak podłączyć mikrofon do komputera przenośnego w tej chwili.


dobór urządzeń

Wybierz mikrofon, czego potrzeba w oparciu o cele, dla których będzie on używany. Na przykład, w celu komunikowania się w odpowiednim Skype i niski koszt urządzenia około 2 USD. Ale dla wysokiej jakości nagrania audio, trzeba wydać co najmniej 20 z tych samych dolarów. Ponadto, przy zakupie należy wziąć pod uwagę interfejs połączenia. Najczęściej jest to 3,5 mm audiodzhek. Ale są też inne złącza.

Opcje połączeń

Podłączyć mikrofon do komputera przenośnego może być realizowana poprzez:

  • Audiodzhek 3,5 mm;
  • Audiodzhek 6,3 mm;
  • Szeregowy port USB.

Pierwszy i trzeci typ kontaktów wyposażony jest w większości laptopów dziś. Dlatego fizycznie zainstalowania takiego urządzenia nie jest trudne. Tylko trzeba zwrócić uwagę na fakt, że z mikrofonu 3,5 mm zestaw audiodzhekom w kolorze czerwonym lub pomarańczowym gniazda. Dzięki nim istnieje charakterystyczne logo w postaci urządzenia audio. Ale w przypadku 6,3 mm audiodzhekom wszystko trochę bardziej skomplikowane. Wszystkie profesjonalne mikrofony wyposażone w dokładnie taki łącznik, a jakość dźwięku mają o rząd wielkości lepsze niż reszta. Dla ich połączenia jest konieczny zakup zasilacza od 3,5 mm do 6,3 mm.

sterowniki

Drugim ważnym krokiem w procesie, jak podłączyć mikrofon do laptopa – jest instalacja niezbędnego oprogramowania. Jeśli urządzenie jest typu Plug & Play, ta operacja jest realizowana automatycznie. W przeciwnym razie trzeba go wykonać samodzielnie. Jeśli włączony był CD, trzeba go uruchomić i postępować zgodnie z instrukcjami kreatora do instalacji. W skrajnym przypadku, należy przejść do oficjalnej stronie producenta sprzętu i otrzymać od niego niezbędne dane, a następnie je zainstalować.

testowanie

W końcowym etapie postępowania, jak podłączyć mikrofon do komputera przenośnego, trzeba przetestować. Aby to zrobić, znajdziemy kartę dźwiękową skrót Manager na pasku zadań. Jej wygląd zależy od producenta. Na przykład, w przypadku produktów firmy będzie głośnik Realtek jest brzoskwiniowy. Czy to dwukrotnie kliknąć lewym przyciskiem myszy, a następnie przejść do otwartego okna na karcie «Mikrofon». Nie powinno być to wskaźnik, który pokazuje nagłośnienie jest aktywowany przez sygnał audio. Również dla tych celów, można korzystać ze Skype. W takim przypadku należy przejść do menu „Narzędzia” w menu, a następnie znaleźć „Ustawienia” i tam wybrać opcję „Ustawienia dźwięku”. W oknie, aby zobaczyć wskaźnik slajdów, który pokaże zmianę sygnału odbieranego z urządzenia. W tym przypadku można nawet usłyszeć wynik głośników lub słuchawek.

wniosek

Nic skomplikowanego algorytmu opisana instalacja nie robi. Jest uniwersalny i jest odpowiedni dla większości przypadków. Na przykład, używając go można przeprowadzić taką procedurę, jak podłączyć mikrofon do komputera przenośnego na karaoke. Jedyną rzeczą do rozważenia jest potrzeba zainstalować specjalny program na końcu, co pozwoliłoby wykonać utwory.