523 Shares 3890 views

Pokarm dla ryb – rodzaje i karmione

Pokarm dla ryb żyjących w akwarium, jest podzielona na dwie kategorie: na żywo i konserwowanych. Oczywiście, ywo z najbardziej pożywne, ale stały jest bardziej wygodne do sklepu. Niektórzy właściciele mieszkają akwaria wierzyć, że jeśli ryba jeść mało i mogą być podawane raz dziennie, starał się poprawić wybór jedzenia dla nich nie jest to konieczne. Ta opinia jest oczywiście błędne.


Ryby powinny zawsze otrzyma jakości żywności, a nie być głodny. Najbardziej kompletne pożywienie dla nich – pasza żywo. Nawet wysokiej jakości suchej karmy dla ryb nie przyczyni się do powodzenia w ich hodowli.

Nie zapomnij, że ryby żywią się głównie na organizmy żywe, a niektóre z nich to gatunki, które są uważane za „wegetarianie”. Dlatego prawo wyboru – wiele paszy dla ryb.

Jeśli liczba mieszkańców vivo zależy od dostępności pokarmu w akwarium tak, że ogniwa są uszkodzone. Ryby szybko przyzwyczaić się do nowej paszy i ich odmian. Ponadto zmienia się z wiekiem i ich diety.

Więc długo cieszyć się ich zwierzęta, trzeba dokonać odpowiedniego menu i wybrać odpowiedni pokarm dla ryb. Przede wszystkim konieczne jest, aby wziąć pod uwagę ich wiek, w celu obliczenia prawidłowej dawki. Z obfitości paszy w akwarium nigdy nie będzie czysta woda, co oczywiście spowoduje brak tlenu. W przypadku braku paszy dla ryb jest zawsze słaby, co również wpływa na ich istnienie.

Dorosłych ryb akwariowych i żywią się głównie młodego pokolenia jest joker koretra, zbliżenie cyclop itp Najczęstszym paszy dla ryb – .. rozwielitki, które ryby z wykorzystaniem przyjemności jak in vivo, jak również w postaci mrożonej lub suchej.

Dorośli karmione dwa razy dziennie, w tym samym czasie. Jeżeli nie zostało zjedzone, konieczne jest w celu zmniejszenia dozowania przez pięć minut w paszy. Nie można zastąpić karmienia podwójnej objętości, jeśli nie masz czasu, aby nakarmić je na czas. Jeśli objadać ryby dość często, że utraciły zdolność do zapłodnienia. Niektóre gatunki mają aktywnego życia nocnego, więc część przepisów diety są podane przed światłem został wyłączony.

Nie zapomnij, aby monitorować stan paszy. To musi być inny i nie zepsute. Nie karmić to samo jedzenie, zwłaszcza enchytraeus i suchej karmy. Nawet człowiek, jedząc głównie chleb lub makaron, poczują stały głód , i, co gorsza, nie będzie coraz składniki odżywcze z innych pokarmów, tak niezbędnych dla zdrowia i spełnionego życia.

W troskliwego właściciela ryb akwariowych są zawsze w ruchu, nie są głodne, ale podczas karmienia pęd do jedzenia. Należy zwrócić szczególną uwagę na to, bo jeśli mieszkańcy akwarium staje się obojętny na żywność, pilnie potrzebuje podnieść alarm. Przyczyny takiego zachowania biernego może być nieco: są chorzy, nadmierną prędkością, otyłość.

Aktualnie wybrany ryby karmić nie ma trudności, można go podnieść na żądanie, nawet w celu zwiększenia dekoracyjny swoje zwierzęta.

Zakup niezbędnych towarów dla mieszkańców akwarium, należy zwrócić uwagę na producentów. Siedzibę firmy nigdy nie dodawać barwniki lub inne sztuczne składniki karmy dla ryb.