103 Shares 9293 views

Krótka biografia Sviridov. Muzyka do filmu „Blizzard”

muzyka Sviridov łączy oryginalność i elegancję, wyraziste, elegancką prostotę i głęboką duchowość. „Ta muzyka – zawsze. W wolnym od pulsie zgiełku politycznego życia. W swoim czasie, co trwa wiecznie, mimo wszelkich katastrof historycznych, ciosów i nieodwracalnej szkody. " Tak mówiła o swojej reżysera M.Shveyder. Mało syschetsya obojętny człowiek , którego serce nie pominąć beat pod wrazeniem jego dźwięków. Krótka biografia Sviridov zapewnia wgląd w życiu i twórczości wybitnego kompozytora. Proszę go znaleźć w tym artykule.


Wielki rosyjski kompozytor Georgy Sviridov

Miłośnicy trakcie jego trwania nazwie Georgi Vasilyevich Sviridov (03.12.1915-06.01.1998) wielkiego rosyjskiego kompozytora.

Muzyk otrzymał tytuł Ludowy Artysta ZSRR, Bohater Pracy Socjalistycznej, a ponadto jest on zwycięzcą Lenina i trzykrotnie laureatem nagród państwowych i laureatem wielu nagród państwowych.

Krótka biografia Sviridov: dzieciństwo i dojrzewanie

Miasto Sviridov jest Fatież (obszar Kursk). Ojciec kompozytora był pracownik poczty, aktywnym zwolennikiem bolszewików, uczestniczył w wojnie domowej. Jego matka pracowała jako nauczycielka w szkole i został ustanowiony bardziej liberalne, nigdy wspólne aspiracje polityczne męża.

Kiedy miał cztery lata, jego ojciec zginął w zderzeniu z przeciwnikiem bolszewików. Matka i syn zostali sami bez żywiciela i źródeł utrzymania. Przeprowadzili się do Kurska, bliżej matki dalekich krewnych. Tutaj przyszły kompozytor poszedł do pierwszej klasy.

W bardzo młodym wieku, pokazał talent i pasję do literatury. Sviridov uczęszcza klubów klas szkolnych, aktywnie uczestniczy w produkcjach teatralnych, a nawet pisze wiersze. Osiem dzieci były znane wielu autorów krajowych i zagranicznych, był nawet w stanie analizować swoje prace. Ale literatura nie była jedyna pasja młodego Sviridov.

talent muzyczny. konserwatorium

Sviridov krótka biografia opowiada o pierwszych przejawów jego talentem muzycznym. Raz, musiał działać w szkolnej sztuce jako bohatera, gra na bałałajce. Przyszły kompozytor, aby szybko nauczyć się grać na tym instrumencie. Tak zaczęła się jego miłość do muzyki. Wkrótce zaczął komponować własne utwory, wybrane znanych motywów na rozprawie.

W 1936 Gieorgij Sviridov został studentem Konserwatorium Leningradzkim. Tutaj uczy się sztuki muzycznej takich znanych kompozytorów takich jak Szostakowicza i Ryazanov. Rok później, na polecenie jego Ryazanov przyjęty do Związku Kompozytorów Rosji.

War. Pierwsze utwory muzyczne

Na początku II wojny światowej Georgija Sviridov wszedł Leningrad Military School, z której został usunięty ze względu na zły stan zdrowia. Wszedł do Nowosybirska, gdzie pisze on różne pieśni i melodii, pisał utwory dla teatru ewakuowano, bierze udział w wielu lokalnych produkcjach.

tworzenie

Gieorgij Sviridov całe życie poezja i proza uwielbiana Puszkina. Pierwsze prace zostały stworzone przez kompozytora jako muzyczna ilustracja do twórczości wielkiego poety. Najbardziej znanym z tych, którzy zwrócili uwagę na Sviridov – „Blizzard”.

Wszystkie prace stworzone przez kompozytora, trudno wyliczyć. Ten fortepian kawałki, piosenki, sonaty, symfonicznych dzieł. Ogółu społeczeństwa, jest on znany jako autor muzyki do ponad dziesięciu filmach. Wśród nich: „Przewalskiego”, „Gleba Virgin zadarty”, „Rimski-Korsakow”, „Czas, do przodu” i inne.

Według bibliografii i krytyków wpływać Sviridov rosyjska muzyka klasyczna od tego czasu jest naprawdę ogromna. W swojej pracy, on, jak każdy inny, wiedział, jak podkreślają szerokość duszy, tożsamości, kultury narodu rosyjskiego.

życie osobiste

Krótka biografia Sviridov zawiera informacje o osobistym życiu muzyka. Jego żona Elsa Gustavovna raz zdobyty muzyk piękno i dobry smak. Poznali się na jednym z jego koncertów. Po zakończeniu występów dziewczyny kompozytor podszedł do niego, aby wyrazić mój podziw dla jego pracy. Młodzi ludzie na pierwszy rzut oka w miłości ze sobą. Kilka miesięcy później pobrali się i żyli długo i szczęśliwie małżeństwem.

Muzyk zmarł w 1998 roku. Został pochowany na cmentarzu Nowodziewiczy.

"Blizzard"

Od połowy 1950 roku kompozytor wyłania własne jasne i niepowtarzalny styl. Próbuje napisać pracę, ubrany tylko rosyjski charakter. Według zeznań biografów, wszystkich czasów, kompozytor najbardziej podobało była zima. Wierzył, że zimą – najodpowiedniejszy czas na jasnym wyrazem rosyjskiej natury. Piękne północne zimy on zilustrowany w jego twórczości, ze szczególnym inspiracji. Jedną z najbardziej uderzających prac, w których muzyka odbitych rosyjskiej zimy Sviridov – „Blizzard”.

„Zima jest niezrozumiały odczuwalne w jego muzyce …”

Muzyka do filmu „Blizzard”, stworzonego na podstawie powieści Puszkina, został napisany przez Georgiem Sviridovym w 1964 roku. Jego bardzo lubi studentów, praca jest często wykonywana w programach radiowych i telewizyjnych audycji.

W 1974 roku, za radą żony, prawdziwy ekspert i znawca jego twórczości, Sviridov gruntowna rewizja wyniku powstał. Skład uzyskała status samodzielnej pracy i stał się znany jako „ilustracjami muzycznymi dla powieści AS Puszkina „Zamieć”. " Światowa sława przyszła do niego po wykonaniu Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją Vladimira Fedoseyev kontrolowanego sławny. Krytycy wskazywali, że działa Sviridov „trójki” (pierwsza część) „niezrozumiałe czuć obecność zimą …”

historia

Każdy zna fabuły opowiadania Puszkina, zgodnie z którym, w odpowiedzi na wniosek dyrektora VP filmowej Basov stworzony Sviridov "Snowstorm".

Historia jest nieco ironiczny i chytry. Jest uważany za jeden z klasycznych przykładów literatury rosyjskiej. Puszkin opowiadana anegdotyczne opowieści o prowincjonalnym młodej damy przez los, który ożenił się z losowym obcego, ponieważ jej narzeczony ginie w zamieci. Historia jednak kończy się szczęśliwie: narodziny nowej miłości.

Gieorgij Sviridov lewo od opowiadania Puszkina. Jego muzyka wydaje się nie być związane z zarysem fabuły opowieści. To – niezależny zdjęcia aktor, tylko od czasu do czasu w niektórych fragmentach tkaniny. Zniknęła z ironią dzieła literackiego. Ale bardziej widoczne – poetyckie, uduchowione. To był prawdziwy majstersztyk i natychmiast uzyskał swoje własne życie. Krytycy zauważył jej niesamowite namacalność. Przyjmuje się powszechnie, że muzyka z „Blizzard”, można nie tylko usłyszeć go można zobaczyć na własne oczy: słuchacz są sceny rodzajowe, otwarcie sceny natury, ustawione na tle taniec walc.

Przetwórcze w ramach pakietu

W 1973 roku kompozytor ponownie odwołał się do tej muzyki. On przerobiony filmie rozrzucone fragmenty w jedną całość. Suite została zakończona w 1974 roku.

Świetna muzyka Georgiya Sviridova będzie długo omawiane i interpretowane. Ona ma jeden naprawdę największą jakość: to malowany obraz wydawał się rozwijać z głębi naszej pamięci genetycznej.