218 Shares 921 views

Oleg Nikołajewicz Efremov: fotografia, życie osobiste, wzrost, przyczyną śmierci

Wśród fanów filmu dzisiaj jest dość znany młodych aktorów Nikita i Nikolay Efremov. Bardziej wyrafinowana publiczność zachwycona stanowiąc ich niepowtarzalnym ojca – Honorowy Artysta Rosji Michaiła Efremov.

Niestety, nie wiele młodych widzowie znają z pracy założyciela dynastii tego teatru – aktora i reżysera o imieniu Efremov Oleg Nikolaevich. Tymczasem dzięki jego wieloletnią bezinteresowną pracę współczesnego teatru rosyjskiego była po prostu tak jest znana i ceniona.

Rodzina Oleg Jefriemow

Kolebką aktor i reżyser w październiku 1927 roku w Moskwie. Ojciec aktora – Nikołaj Iwanowicz Efremov – pracował jako księgowy, więc miał dość pedantyczny charakter i ma syna nasilenie. Matka – Anna Dmitrievna Efremova. Większość dzieciństwa Oleg Jefriemow przechowywane w komunalnym mieszkaniu na Arbacie.

„Criminal” aktor dzieciństwo

Oleg Nikołajewicz od dzieciństwa, jest pragnienie, aby być kreatywnym. Tylko na pierwszy została ona przejawia się w różnych przestępstw. Fakt, że jego ojciec został przydzielony do pracy przy budowie linii kolejowej koło Workuty. Praca była dobra, a on zabrał ze sobą swoją rodzinę. Oto tylko młody Efremov w swoim wolnym czasie zaczęła przyjaźń z więźniów, którzy byli zaangażowani w budowę linii kolejowej, a wkrótce zainteresował się ich „zabawy rzemiosła”, a nawet próbował popełnić kilka kradzieży.

Nowy entuzjazm dla jej syna szybko proznal jego ścisłą ojca i przeniesiony z powrotem do Moskwy, mając syna od złego towarzystwa.

pasja do teatru

Z powrotem w stolicy, Oleg Nikołajewicz Efremov nagle zainteresował się teatrem. A on nie jest sam, prawie wszyscy chłopcy ze stoczni po rozpoczęciu jego spółki „chory” teatru odwiedzić klub teatralny w miejscowym Domu Pionierów. Ponadto dzięki jego przyjaźni z synem legendarnego autora „Mistrza i Małgorzaty” i kilku innych chłopców – krewnych znanych aktorów, Oleg Jefriemow wkrótce było praktycznie ją w kręgach teatralnych.

Po ukończeniu szkoły średniej, Oleg i wszyscy jego koledzy dramat klub złożył papiery Moskiewskiego Teatru Artystycznego. Ale Efraim był szczęśliwy, a on zrobił.

Badanie Efraima w Moskiewskiej Szkole Sztuki Teatralnej

Jako student, Oleg Nikołajewicz Efremov dołożył wszelkich starań, aby osiągnąć doskonałość w sztuce teatru.

Podczas studiów poznał poglądy na działającą Stanisławski, to jest ich zwolennikiem i utrzymuje je wierny przez całe życie. Jednocześnie aktor postawił sobie cel – stać się głównym dyrektorem Moskiewskiego Teatru Artystycznego. Wiele lat później, wciąż dostał.

Oleg Nikołajewicz Efremov w Teatrze Centralnym Dziecięcym

W 1949 roku aktor ukończył studia w szkole. Wkrótce został przyjęty do Centralnej Dziecięcy Teatr Efremov Oleg Nikolaevich. Wysokość około stu osiemdziesięciu centymetrów i szczupłości nie przeszkadza mu gra w spektaklach dziecięcych i aż osiem lat, aby zachwycić publiczność z jego umiejętności aktorskie.

Talent i zdolności przywódcze, aby umieścić swoje serce w każdy znak wykonany Ephraim ulubionych filmowców, którzy zaproponowali mu przeważnie główne role. Jednym z pierwszych widocznych obrazu, który ucieleśnia Efremov Oleg Nikolaevich (na zdjęciu poniżej), Ivan stał się bajkę „The garbaty Jazda”.

Po zasłynął jako aktor, bohater artykułów zainteresował się reżyserii. Sześć lat po przybyciu teatrze debiutował w tej roli z produkcji spektaklu „Dimka niewidoczne.”

Pomimo faktu, że przez Efraima w teatrze byli traktowani dobrze, szybko zdecydował się opuścić miejsce pracy, ponieważ razem z ludźmi o podobnych poglądach planował stworzenie nowego teatru o nazwie „Współczesna”.

Efremov i „Współczesna”

Jako gorący zwolennik idei współczesnego rosyjskiego teatru Stanisławskiego, Oleg Nikolaevich Efremov, wspólnie z innymi podmiotami, które podzielają jego poglądy i założył nowy teatr – „Współczesna”.

Wśród założycieli „Współczesna” byli bliskimi przyjaciółmi Efraima: Evgeny Evstigneev Oleg Tabakov, Igor Kvasha, Galina Volchek i wiele innych postępowych poglądach aktorów czasie. Debiut inscenizacja teatru był spektakl „wiecznie żywy”, który natychmiast zyskał sukces z publicznością. Po niej „Współczesna” stał się jednym z najpopularniejszych teatrów w Moskwie.

Po latach pracy w teatrze, Efremov włożył wiele ciekawych kawałków. Ten i „Nagi król” Schwartz i „Bez krzyża!” Opierając się na pracach Tendryakova i legendarny Play „Sirano De Berzherak” i uwielbianych przez dyrektora Czechowa „Mewa”.

Z biegiem lat w „Współczesna” Oleg Nikołajewicz Efremov pomagał tworzyć jak najwięcej utalentowanych aktorów początkujących, zamieniając je w sztuce i pozwala sponsorzy, aby ich korekty do tej roli.

MAT – realizacja cenionych sen

kierownictwo partii, ocenić powodzenie „Współczesna”, w 1970 roku, zaproponował młodego talentu do podjęcia legendarnego moskiewskiego Teatru Artystycznego, który zaczął się znacznie swoje pozycje w tych latach. Pomimo niechęci aktora i reżysera do opuszczenia mojego dziecka, zgodził się.

Jednak rzeczywistość nie była tak atrakcyjna jako marzeń studenckich. Jeśli „Współczesna” zbiorowy aktor była prawdziwa rodzina, to Moscow Art Theater Efremov znaleźć prawdziwą klatkę. Dość szybko zrozumiał powód – zbyt wielu aktorów, którzy po prostu fizycznie nie może być w całości zaangażowanych w produkcje i tak dawno temu po prostu „siedzieć” na wynagrodzenia.

Niestety, Oleg Nikołajewicz nie miał uprawnienia do zmniejszenia wielkości firmy, więc założył swoją firmę w najbardziej aktywny i cierpienia dla ich uczestników sprawy. Z biegiem lat, udało mu się pozyskać do swojego teatru Kalyagin, Smoktunovsky Tatiana Doronin i wielu innych. Dzięki staraniom nowego szefa występów Moskiewskiego Teatru Artystycznego zaczęliśmy umieścić na prawdziwie profesjonalny sposób.

Pomimo ogromnego sukcesu Efraima w przywróceniu dawnej świetności Moskiewskiego Teatru Artystycznego, nie był w stanie poradzić sobie z intrygami i podzielone na grupy pomiędzy aktorami teatru. A w 1987 roku podziału.

Ostatnie lata, aktor

Po rozpadzie Oleg Nikołajewicz miał wreszcie możliwość zorganizowania nowego teatru według swoich przekonań. Ale z powodu trudnej sytuacji i zmian w systemie wartości społeczeństwa, nie był w stanie w pełni zrealizować wszystkich swoich pomysłów. Na początku lat dziewięćdziesiątych Oleg Nikołajewicz Efremov zaskoczeniu wielu, zupełnie stracił zainteresowanie teatru i wszystkich dziewięćdziesiątych umieścić w sumie osiem występów. Ostatnia znacząca była jego inscenizacja Czechowa sztuce „Three Sisters”. Produkcja ta była łabędzim śpiewem Efraima, a jeden z jego najlepszych prac w dekadzie.

W ostatnich latach żył samotnie i bardzo źle Oleg Nikołajewicz Efremov. Przyczyną śmierci znanego aktora i reżysera utalentowanego brzmiał sucho – długotrwałe choroby płuc. W rzeczywistości, choroba powoli i boleśnie rozwinięte. W ostatnich miesiącach Yefremov musiał użyć torbę tlenu, oddychać normalnie. Ponadto, ze względu na problemy z nogą, że trudno było się poruszać. Ale mimo tych wszystkich problemów, kontynuował pracę w teatrze, nie oszczędzając ani siebie, ani innych.

W kwietniu 2000 roku, lekarze powiedzieli mu, że będzie mógł żyć kolejne sześć miesięcy. Zachwycony tak długi okres, Oleg planował umieścić „Cyrano de Bergerac” i szukał odbiornika na jego miejsce w sztuce „Borys Godunow”. Ale los postanowił inaczej, a miesiąc później, w maju 2000 roku, już go nie było.

Oleg Jefriemow pochowany niedaleko czczonego Stanisławskiego.

role filmowe

Nie mniej niż dla teatru, zrobił dla kina. Od 1955 roku aktor wystąpił w ponad stu filmach. Świadkowie twierdzili, że potrafi odtworzyć prawie żadnej roli z takim samym powodzeniem. Yefremov był artystą „Shine, Shine, moja gwiazda”, a dobry lekarz Aibolit z filmu „Aibolit-66” i Dolokhov z „Wojny i pokoju” i zakochany w teatrze badacza, „Strzeż się samochodu.” Wszystkie jego roli udało mu się równie dobrze.

To ciekawe, że Oleg Jefriemow wystąpił z synem Michaela w filmie „Kiedy stał się gigantem”, gdy był nastolatkiem, a ten film uwielbiony Ephraim Jr. dla całego Związku Radzieckiego.

Oleg Nikołajewicz Efremov: miłość życia

Jednym z najbardziej dyskutowanych tematów, oprócz teatru związanego z nazwą Oleg Jefriemow, były jego stosunki z płci pięknej.

Pomimo raczej skromne zewnątrz Efraima, kobieta w niej doted. I był też dość kochliwy mężczyzna. Przez całe swoje życie, on nadany sprawami Oleg Nikolaevich z różnymi kobietami, głównie aktorek, ale żaden z pozostałych nie wiem dokładnie, jak prawdziwe są te pogłoski.

Po raz pierwszy od dwudziestu pięciu żonaty Oleg Nikolaevich Efremov. Lilia Tolmachev – nazwa ukochanej. Warto zauważyć, że żona w kombinacji był czołowym aktorka z jego teatru. Pomimo ogólnego pasji młodej sztuki, ten sojusz rozpadł się dość szybko. W tym przypadku żona zachowywała się z godnością i nadal pracować razem, mimo różnic. Lilia Tolmachev, po długim czasie był jednym z najbardziej popularnych scenie aktorka Ephraim.

Po serii przelotnych interesów następującym poważny związek Oleg był w stanie zbudować z Irina Mazuruk – aktorka i reporter. Pomimo faktu, że związek ten nie został sformalizowany, córka Anastazja urodziła się w kochanków. Gdy dziewczynka dorastała, poszła na ślady jednostki dominującej i stał się krytykiem teatralnym. Moja córka jest nazwany na cześć ojca – Olga. Wnuczka Oleg Nikołajewicz kontynuował rodzinną tradycję Efraima i zostać aktorką.

Powszechnie wiadomo, że przez pewien czas żyliśmy razem Oleg Nikolaevich Efremov i Vertinskaya Anastasia. Ten piękny i kolorowy para wydawała się idealna. Wychowany w zamożnej i szanowanej rodziny, Anastasia próbował w każdy sposób, aby nadać połysk Efraima i nauczyć go, aby utrzymać pozycję, odpowiednio. Jednocześnie ukochany często pomagał jej rady, jako aktorka. Jednak ten sojusz nie trwał długo, jak Efremov cały czas tracony w teatrze, a Vertinskaya potrzeba uwagi i opieki, które po prostu nie mógł jej dać. Rozczarowany w tej relacji, aktorka raz spakował się i wyszedł.

Efraim stał się trzecim żona aktorka ponownie „Contemporary” – Alla Pokrovskaya. Ich małżeństwo było najdłuższe, a po rozwodzie Oleg Nikołajewicz Efremov wielokrotnie proponował żonie zacząć wszystko od nowa, ale nie wyszło, bo w tym czasie uczyła teatru za granicą. Para miała syna – znany i kochany przez wielu widzów aktor Michaił Efremov. Warto zauważyć, że dwaj synowie Michael (Nikita i Nicholas) zmienił się również na linii ojca i dziadka i został aktorem.

Do siedemdziesięciu dwóch latach życia Oleg Nikołajewicz Efremov udało się nadzwyczaj duża. Mówiąc obrazowo, jeśli prawdziwy człowiek za życia ma obowiązek posadzić drzewo, wychować syna, zbudować dom, jak prawdziwy sługa muzy Melpomene Efremov utworzonego nowego teatru, on założył działającą dynastię i przeszkolony całą plejadę wybitnych artystów.