128 Shares 8371 views

"Dusza": znaczenie frazeologii, interpretacji i przykładów

"Krzyczcie z duszą". Znaczenie frazeologii jest dziś uważane. Czy celowo oszukujesz, czy jest dobry czy zły?


Znaczenie

Jeśli o tym myślisz, to wszystko w kulturze rosyjskiej łączy się z sercem i duszą – to dobrze. Jeśli dana osoba przemawia z serca lub z serca, wtedy szczerze przemawia szczerze. Jeśli nie, zazwyczaj słyszysz: "To nie jest z serca". I to nie ma znaczenia, o co chodzi – dar lub słowa.

Tak więc "obwinianie duszy" (znaczenie frazeologii następuje) jest mówić lub działać niezgodnie z sumieniem, z niedowierzaniem, oszukać. W codziennej mowie, obwinianie duszy oznacza: mówić nieprawdę lub działać nie tak, jak widać. Zniekształcenie serca prowadzi do słów lub działań sprzecznych z własnymi przekonaniami.

Przykład Cinematographic

Prawnicy i prawnicy nie są zbyt popularni wśród ludzi. Uważa się, że nie mają sumienia. Hollywood z własnej woli toleruje tę wiarę, robiąc filmy o ludziach bez przekonań, którzy zarabiają, działając w sądzie i chroniąc przestępców. To prawda, jeśli chodzi o kredyt pisarzy i reżyserów, trzeba powiedzieć, że prawie wszystkie filmy nie tylko pogardzają prawnikami, ale zawierają pewną moralizującą chwilę.

Na przykład film z 1997 roku "Kłamca, Kłamca" dotyczy tylko człowieka, który jest przyzwyczajony do krytykowania duszy (znaczenia frazeologii jest nieco wyższy) w profesjonalny sposób. Na początku filmu bohater Jim Carrey (Fletcher Reed) jest zupełnie nieuczciwym człowiekiem, który marzy o wspinaczce na szeregi i w drodze do celu nie rozumie zbyt dużo drogi. On cały czas leży. Nawet jego małemu synowi. Ale pewnego dnia Max – syn Fletcher w jego urodziny złożył życzenie, aby przynajmniej ojciec nie kłamał. Oczywiście, dla ludzi takich jak F.Rid, jest to katastrofa, ale jako prawnik nauczy się mówić "prawdę, tylko prawdę i nic innego, jak tylko prawdę", rozumie coś bardzo ważnego. Na przykład nie jest tak dobrze krytykować z duszą (znaczenie frazeologii jest ilustrowane ilustrującymi przykładami), nawet ze względu na duże pieniądze. Oprócz bogactw materialnych istnieją również wyższe wartości.

Kiedy człowiek jest duszą w życiu codziennym

Odpowiedź na pytanie postawione w tytule: niestety prawie przez cały czas. Ludzie kłamią:

  • W domu.
  • W pracy.
  • Masz przyjaciół.

I choć człowiek niemal każdej kultury uznaje teoretyczną wartość doskonałej i absolutnej prawdy, wolałby wygładzić kąty i oszukać bliźniego, ale nie od zła. W domu ludzie kłamią, aby nie obrazić tych, których kochają. W pracy zmuszony jest powiedzieć, że nie został zwolniony lub zdobył dodatkowe punkty od swoich przełożonych. Kłamstwo dla przyjaciół, jak w pierwszym przypadku, bo prawda boli ich. Znaczenie i interpretacja wyrażenia "obwinianie duszy" sprawia, że myślisz o paradoksie: z jednej strony prawda jest bardzo dobra. Prawdziwa osoba jest bardzo ceniona, nazywa się zasadą. Uczciwość jest respektowana wśród ludzi. Z drugiej strony osoba, która mówi "prawdę, prawdę i nic innego, jak tylko prawda" jest pozbawiona serca. Ten ostatni jest dość oczywisty.

Dr House: "Wszyscy kłamią". Czy to jest dobre czy złe?

Dr House jest przykładem faktu, że tylko utwardzony cynik może oddawać cześć doskonałej prawdzie. Mądry lekarz niestrudzenie łagodzi wadę ludzkiej natury i ukrywa przed sobą nerwowość jego własnej natury.

Oczywiście, znaczenie i interpretacja "obwiniać duszę" (frazeologia) popycha do powiedzenia: "Tak, świadoma hipokryzja jest zła". Ale ciągłe zniekształcanie faktów jest integralną częścią życia społecznego. Prawda jest zbyt gorzka, aby rzucić to ludziom garstkami. Jest powiedzenie "Lepsza jest gorzka prawda niż słodkie kłamstwo", ale w biznesie ludzie wolą słodycz goryczy.

Więc, źle jest winić duszę, jeśli:

  • Osoba czyni to na sali, a losy innych zależy od jego szczerości.
  • Osoba zostaje poproszona o powiedzenie prawdy.
  • Odbywa się to w imię promocji i innych korzyści.

Ale obwinienie duszy jest konieczne, jeśli ktoś wie, że prawda będzie powodować ból.

Ale tutaj trzeba odróżnić ból od narcyzmu i iluzji. Jeśli ktoś wie, że kiedy wyraża prawdę, dostaje się do nerwu, to trzeba wstrzymać się od głosu, a jeśli jest pewien, że zwolni osobę z iluzji, z niewoli narcyzmu, trzeba pokonać cel bez wahania. Trudność polega na tym, że granica między jednym a drugim jest niewyraźna, a osoba może rzadko odróżniać się od siebie.

Znaczenie frazeologii, obwiniane przez duszę, nie stanowi szczególnej trudności i zagadki, ale można argumentować o moralnych wnioskach z wyrażenia na czas nieokreślony.