554 Shares 7060 views

Dlaczego samochód nie rozpocznie się gorąco?

Często silnik rozpocząć trudny w zimie, gdy temperatura na zewnątrz jest bardzo niska. Ale często i tak, że silniki gaźnikowe zaczynają pokazać swoje „zachcianki”. Zdarza się, że silnik nie uruchomi się na gorąco. Tak więc, jeśli zatrzymać się i stanąć na kilka minut, może być więcej i nie uruchomić samochód.

Kierowcy z doświadczeniem często znać wszystkie możliwości swoich maszyn, a także poznać różne metody i techniki uruchomieniem silnika w różnych warunkach, ale większość, i że wielu początkującym, gdy takie problemy od dawna starał się rozrusznik akumulator, nerwy, ale samochód nie reaguje.

Typowe przyczyny trudności spuszczania carbureted samochody

Jeśli urządzenie nie zacznie nagle na gorąco, a następnie umiejętne podejście, problem jest całkiem możliwe, aby go rozwiązać. Należy rozumieć, że gdy silnik pracuje, przechodzi przez gaźnik ogromną ilość powietrza. W rezultacie, gaźnik jest chłodzony. Ten sam efekt może być przyczyną i paliwa, który przechodzi również przez gaźnik. W wyniku tego – w trakcie działania temperatury gaźnika zawsze będą mniejsze niż w silniku i oczywiście niższa od temperatury wrzenia benzyny.

Jednak ta sytuacja będzie trwać tak długo, jak pracuje silnik. Jeśli urządzenie jest zatrzymane, gaźnik temperatura zacznie rosnąć od dość gorącej obudowie silnika. W tym momencie nie ma przepływu powietrza, a zatem nie będzie cool. Benzyna pozostające w komorze pływakowej, odparowuje się bardzo szybko wraz ze wzrostem temperatury.

Opary paliwa wypełni żadnych ubytków, do których mogą zostać osiągnięte. Może to być kolektor dolotowy bezpośrednio gaźnik, filtr powietrza i innych składników. Poziom paliwa znajdującego się w komorze pływakowej spadnie poniżej normalnego, a czasami mogą być wykonane i tak zwane zatyczki gazu w układzie zasilania.

Ile potrwa ten proces zależy wyłącznie od tego, jak skonstruować układ paliwowy konkretnego samochodu, od temperatury silnika i tryb temperatury w zimnie. Również na czas trwania może być uzależnione od innych czynników. Zatem efekt ten może trwać 5 minut i 30 minut.

Jeśli kierowca w chwili upływu tych procesów są nagle chce uruchomić samochód, butle ze względu na ogromne ilości oparów paliwa, która zebrała się w zagłębieniach kolektora dolotowego, przyjdzie zbyt bogatą mieszankę paliwową. To jest główny powód, dlaczego nie zacząć gorący silnik.

Przyczyny słabej początku wtryskowych silników wysokoprężnych i

Jeśli wszystko jest jasne, gaźniki, tutaj z wtryskiwaczy i jednostek wysokoprężnych trudniejszych. Oto powód, dużo więcej. Może to być spowodowane przez czujniki chłodziwo, czujniki problemy przepływ powietrza z dysz. Również na gorąco nie rozpocznie się to często z winy szkody w pompie paliwowej, usterki w module zapłonu.

wtryskiwacz

Tak, że samochód na gorąco nie uruchamia się. Spośród najpopularniejszych z powodów emitują czujnik temperatury cieczy chłodzącej. Jeśli jest to nie udało, lub że komputer daje fałszywe odczyty, mieszaninę paliwowo-powietrzna jest podawany nieprawidłowo. Powodem jest to, że istotne dla oleju napędowego i wtryskiwacza.

Dalsze emituje strumienie, które mogą przekazać paliwa. Gdy są one w stanie wolnym, uformowanych par, w pereobogaschaetsya mieszaniny. W efekcie – nie rozpocznie się gorącym wtryskiwacza. Aby sprawdzić dysze Potrzeby znieść. Ale jeśli nie, można sprawdzić stan iskry. Na tej świecy skręcania i przeanalizować. Gdy zamknięte dysza świeca jest sucha. Aby rozwiązać ten problem, należy zmienić dyszę. Niektórzy próbują je wyczyścić – to nie jest panaceum. Aby uruchomić samochód z takiej awarii, konieczne jest, aby podnieść przepustnicę. Odbywa się to w celu oczyszczenia oparów paliwa i zredukować ciśnienie w przewodzie paliwowym. Z tego powodu mogą występować w przypadku dysz udało pierścienie uszczelniające. Dysze – jest to jeden z najbardziej popularnych powodów, jeśli samochód nie rozpocznie się gorący.

choroba diesel

W silnikach wysokoprężnych często nie można uruchomić z powodu gorącego silnika z pompą złamane. Głównym objawem tej awarii – zużyte pary tłoczek. Te same objawy można zaobserwować jeśli zawór jest uszkodzony UOPT. Aby wykluczyć podejrzenie na tłoku, tylna część schłodzonego pompy wysokociśnieniowej, a próby uruchomienia pojazdu. Jeśli urządzenie będzie w stanie uruchomić, to problem jest w tłok.

Ponadto, urządzenie nie rozpocznie się gorący, jeśli zużyte tuleje i uszczelnień wału napędowego pompy wysokociśnieniowej. W ramach sieci większej pojawia się przestrzeń, z której powietrze jest zasysane do pompy. Nie tworzy się wymagane ciśnienie w komorze tłoka. Aby to wyleczyć, zmienić uszczelkę olejową i rękawie.

Niektóre silniki wysokoprężne nie są uruchamiane za pomocą dyszy sterowania, w którym czujnik temperatury, który jest odpowiedzialny za utworzenie mieszanki powietrza z paliwem. Jeśli czujnik jest uszkodzony, wówczas znacznie zakłócenia procesu iniekcji. Ten problem jest rozwiązany przez zastąpienie części.

Innym nie jest niczym niezwykłym, że gorący olej napędowy nie uruchomić z powodu pompy rozciągniętym. Podobnie jak w przypadku dysz, to zmienia się kąt wtrysku paliwa. Nie może tylko pomóc korekty. Aby to zrobić, wystarczy włączyć pompę względem korpusu urządzenia o kilka stopni.

Gorące przystanki silnikowe

Jest to kolejna bardzo zła chwila. Jest to szczególnie charakterystyczne dla krajowego przemysłu motoryzacyjnego starego modelu lat. Jeżeli silnik nagle przegrzany, nagle po prostu zatrzymuje się. Często zdarza się w gorące lato.

Wśród najbardziej popularnych powodów – rura gazowa w pompie paliwowej. Korki te nie pozwalają pompa działa prawidłowo, i wysuszyć w komorze pływakowej. mieszanka paliwowa po prostu strzela. W tym przypadku, pompa chłodzenia tylko będzie. To podlewane.

Z tych urządzeń powinien być bardziej ostrożny. Obudowa pompy może zawierać elementy szklane. Gdy gwałtowne zmiany temperatury często pękają szklana pokrywa. Jeśli chłodzenie nie rozwiązało problemu, pompa wymaga naprawy lub wymiany.

Starter i problemy z nim

Wiele z nich w obliczu faktu, że gorący rozrusznik nie uruchamia się. On jest cool, ale nie radzi sobie ze swoim zadaniem. Problemy te są często omawiane w odpowiednich forach.

Pierwszą rzeczą, która może przyjść do głowy jest martwy akumulator. Ale często po teście jest to, że bateria jest w pełni zdrowy i ładowania. Tu można szukać błędów w rozruszniku, łańcucha dostaw lub okablowania.

Dlaczego nie działa rozrusznik

W przypadku, gdy nie chce się uruchomić na gorącym VAZ, być może do tej baterii. Kierowcy często wychodzić z samochodów i nie wyłączać światła. Tutaj, akumulator może być rozładowany bardzo szybko, zwłaszcza jeśli jest to stary. Należy również sprawdzić zaciski.

Ponadto, rozrusznik może uruchomić w wyniku wcześniejszego zapłonu. Objaw sprawdzić w następujący sposób: wyciągnąć drut ze szpuli i spróbować obrócić gorącego silnika bez powstawania iskier. Jeśli obrót nie trudne, to jest konieczne, aby poprawić zapłon.

sprawdzić szczotki

Innym powodem – zużyte szczotki lub tuleja rozrusznik. Kiedy szczotki są zużyte więcej niż zalecana, nie mogą już dotrzeć do kolektora. To może być jeden z powodów, gorąca nie uruchamia się. Jeśli zbyt dużo nosić tulei łożyskowych, zwora dotyka ogrzewanie z winy kierujących się dzieje, co może zmniejszyć tempa rozrusznik. Tutaj do diagnozy być zamocowana do pierścienia z multimetru. Również sprawdzić zwarcie uzwojenia. Innym powodem – źle zestaw krzewów. Gdy są one ogrzewane są zapchane. Należy zdać skanowanie rękawami lub przetworzyć je papierem ściernym.

Typowym problemem – zapłon

Zamek jest bardzo często winę za zły początek. Aby zdiagnozować go sprawdzić grupę kontaktów blokady. Czasami kierowcy zamontowany drugi przekaźnik, w celu zmniejszenia strat w łańcuchu zamka.

Nie można uruchomić przekaźnik Zwijacz na starter. Problemem mogą być zidentyfikowane przez ucho. Przekręcając kluczyk nie będzie słyszalny. Przekaźnik można łatwo wymienić. Następnie sprawdzić stan zacisków przewodów przekaźnika, a także w celu zapewnienia integralności przewodu łączącego rozrusznik i akumulator.

check engine

Zdarza się, że czasami na wale korbowym jest zastępowany jedną lub więcej wkładek. Gdy silnik jest zimny, to obraca się wielką rozrusznika, gdy silnik jest wystarczająco ciepło, aby wstawić zaciska wał korbowy. Zdarza się również, że w wyniku zużycia osiowego przesunięcia wkładki jest przesunięta od jej samej osi wału korbowego. Rozwiązać wszystkie te problemy można naprawić tylko.

Jak zrobić gorący silnik działa dobrze

Aby to zrobić, trzeba zubożyć mieszankę paliwową do normy. Podczas uruchamiania silnika gorąco pół wycisnąć pedał gazu. Czasami nawet zdarza się, że pedał musi być wciśnięty całkowicie. Jeśli naciśniesz i zwolnić pedał kilka razy, nie można poprawić, ale zamiast pogorszyć sytuację. Pompa wyśle mieszanka paliwowo coraz więcej, nawet bardziej niż pereobogatit mieszaniny. W tym przypadku, rozruch silnika będzie bardzo problematyczne.

Początkujący kierowcy, samochód, pociąg zacznie lepiej zrozumieć go, a następnie nie ma takich problemów. Po uruchomieniu silnika za pomocą kilku przycisków na samochód akceleratora zacznie poruszać się bez problemów.

To prawie wszystko, co można powiedzieć o tym problemie. Jeśli nie mam na gorąco, powody mogą być różne, ale głównymi źródłami was wie teraz i nie może zdiagnozować swój samochód.