360 Shares 9384 views

Jak mogę wyczyścić telefon bez specjalisty?

Wielu właścicieli urządzeń przenośnych często zauważa, że wydajność systemu zaczyna upadać w czasie. Wynika to nie tyle z obciążenia zasobów co brak wolnej przestrzeni w pamięci urządzenia. Przyjrzyjmy się kilku podstawowym sposobom ułatwiającym porządkowanie plików (telefonu lub tabletu), aby zwolnić dodatkową pamięć.


Najprostszym sposobem na wyczyszczenie zawartości telefonu z urządzeniami z Androidem

Jako najprostszy i najbardziej skuteczny sposób oczyszczenia dowolnego urządzenia specjaliści zadzwonią do ogólnego stanu ustawień fabrycznych. Ta funkcja jest dostępna dla wszystkich gadżetów mobilnych, niezależnie od zainstalowanego systemu operacyjnego.

Jako przykład weźmy Androida. Aby wykonać pełne zresetowanie, musisz wejść do menu ustawień, a następnie użyć sekcji tworzenia kopii zapasowych i resetowania. Jest jeden niuans. Jeśli zaznaczysz linię automatycznej naprawy, po zresetowaniu i ponownym uruchomieniu urządzenia aplikacje zainstalowane wcześniej zostaną ponownie zainstalowane na urządzeniu. Jeśli nie jest to wymagane, nie umieszcza się żadnego znaku. Po ponownym uruchomieniu systemu użytkownik otrzyma "czysty" system. Ta procedura ma odwrotną stronę monety. W końcu podczas procesu kasowania wszystkie konta zostaną również usunięte. Dlatego najpierw muszą być zapamiętane lub spisane.

Jak wyczyścić pamięć telefonu ręcznie?

Co do zasady, w większości przypadków pamięć smartfona lub tabletu jest "zjedzona" przez zbyt dużo zdjęć, muzyki i wideo. Te pliki są same w sobie dość "cięższe". Muszą zostać usunięte. Oczywiście nie wszystkie, ale tylko to, co drży wewnętrzny napęd. W ekstremalnych przypadkach, jeśli nie chcesz usunąć takich informacji, możesz po prostu przenieść je na wymienną kartę pamięci. Możesz też wysłać je do komputera za pomocą kabla USB.

Jak mogę wyczyścić telefon z systemem Android bez połączenia z komputerem? Prostsze niż proste! Na przykład, aby usunąć zdjęcia, możesz użyć "Albumu", w przypadku innych plików – odpowiednich aplikacji. Kolejny punkt związany jest z obecnością na urządzeniu dystrybucji instalacji w postaci plików APK. Jeśli nie zamierzasz instalować programów używających takich obiektów, musisz je pozbyć. Ma to zastosowanie tylko wtedy, gdy składniki instalacyjne nie zostały pobrane z Rynku (po instalacji zostaną automatycznie usunięte), ale pobrane z innego źródła lub z komputera. Wreszcie pożądane jest usunięcie wiadomości SMS, pozostawiając tylko te najbardziej potrzebne. Wyczyść również rejestr połączeń. Wszystko to odbywa się również i znaczne.

Innym aspektem w rozwiązywaniu problemu (jak wyczyścić telefon) jest podłączenie do niezwykle zwartej pamięci podręcznej. Te dane można usunąć z sekcji pamięci, w której wybrano odpowiedni wiersz.

Jak wyczyścić telefon: usuń i przenieść oprogramowanie

Wielu z nas lubi instalować aplikacje mobilne. I nie zawsze z tego samego "Rynku" lub innej usługi są zainstalowane na karcie pamięci. Domyślnie instalacja jest wykonywana na wewnętrznym dysku. Ale niektóre aplikacje zajmują dużo miejsca. Jak mogę wyczyścić telefon w tej sytuacji? Odpowiedź jest prosta: usuń programy lub przenieś je na kartę zewnętrzną.

Po pierwsze, musisz upewnić się, że urządzenie obsługuje tryb transferu aplikacji z wewnętrznego napędu do zewnętrznego napędu i sprawdź. Musisz wiedzieć, czy istnieje możliwość zainstalowania aplikacji bezpośrednio na karcie pamięci. Aby przenieść programy do zewnętrznego urządzenia pamięci masowej, można skorzystać z własnych narzędzi. W przypadku urządzeń z Androidem to menu to ustawienia przejścia do sekcji pamięci. Na samym dole jest linia do przesyłania aplikacji na kartę. Jeśli ta funkcja jest obsługiwana, nie ma problemu.

W przeciwnym razie można używać specjalnych narzędzi, takich jak APPS2SD. Jednak na urządzeniach z początkowo niedostępną obsługą migracji trzeba najpierw zainstalować prawa administratora "superużytkownika". I to jeszcze nie fakt, że przeniesienie może być przeprowadzone.

Korzystanie z oprogramowania antywirusowego

Teraz kilka słów o innym palącym wydaniu. Jak mogę wyczyścić mój telefon przed wirusami? Niestety, nie można tego zrobić ręcznie. W końcu użytkownik nie zawsze wie dokładnie, który wirus może przeniknąć do systemu, jak się go nazywa, gdzie znajdują się jego pliki, i tak dalej.

W takim przypadku nie można wykonać bez specjalnego oprogramowania. Obecnie można znaleźć wiele takich aplikacji. Nie wszystkie są równoważne sobie w pracy. Jednak zdaniem wielu ekspertów i użytkowników najsilniejsze są narzędzia takie jak 360 Security, analogowe urządzenia przenośne. Web i ESET Smart Security oraz wiele innych. Jednocześnie takie aplikacje zapewniają nie tylko wykrywanie i usuwanie zagrożeń wirusowych, ale także stałą ochronę w przyszłości.

Programy optymalizacji

Jak już wspomniano, ręczne czyszczenie telefonu lub tabletu z śmieci zajmuje zbyt wiele czasu. Tak, i zagłębić się w ustawienia urządzeń wiele po prostu nie chce. Ponadto, przy użyciu takich metod można łatwo usunąć coś ekstra. Zwłaszcza jeśli szukasz plików nie w menedżerach plików, a następnie spróbuj ich pozbyć.

W tym przypadku istnieje uniwersalne rozwiązanie – użycie specjalnych narzędzi optymalizacji, które mogą wykonywać pełne czyszczenie w trybie automatycznym lub na żądanie. Większość z nich w standardowym zestawie narzędzi zawiera moduły usuwania pamięci podręcznej, przestarzałe pliki APK, dzienniki wiadomości i połączeń, przenoszenia programów na nośniki zewnętrzne, a także sposoby usuwania zbyt dużych plików (na żądanie użytkownika). Najważniejsze jest to, że mogą zatrzymać procesy wykorzystujące zbyt dużą ilość pamięci RAM. Tak więc właściciel gadżetu zabija dwa ptaki jednym kamieniem: czyści urządzenie i przyspiesza działanie zainstalowanego na niej systemu operacyjnego.

W praktyce narzędzia takie jak CCleaner, 360 Security itp. Wykazują najlepsze wyniki, a przy okazji wiele z nich posiada wbudowane moduły antywirusowe, sekcje zarządzania uruchamianiem, podczas uruchamiania urządzenia można wyłączyć niepotrzebne lub nieużywane procesy.

Wnioski

Oto krótko i wszystkie informacje na temat czyszczenia telefonu lub tabletu. Z punktu widzenia praktyczności powyższych metod, najbardziej rozsądnym i optymalnym rozwiązaniem nadal jest zastosowanie specjalnych programów optymalizacyjnych. W takim przypadku procesy związane ze zintegrowanym czyszczeniem urządzenia będą szybsze i bezpieczniejsze. Jeśli jednak potrzebne jest całkowite czyszczenie systemu (karta zewnętrzna nie jest brana pod uwagę, ponieważ informacje nie są usuwane z niej), nie można tego zrobić bez zresetowania ustawień do stanu fabrycznego.