830 Shares 2410 views

Specjalne „Gościnność”: kogo pracuje?

Prędzej czy później z usług hoteli musiał użyć dla większości ludzi. Przybywających w podróży służbowej, wizyty u krewnych, albo będąc w mieście z celów rozrywkowych, goście wybrać hotel na duszy i zajmuje pokój w określonej liczbie dni.


W zależności od klasy instytucji, pracownicy mogą zaoferować klientom zestaw standardowych usług lub dowolną usługę dodatkową.

Którzy pracują w hotelach

Hierarchia pracowników hotelu, w rzeczywistości, jest taka sama jak w wielu innych organizacjach: mają pracowników, zarządzanie średniego i wyższego szczebla.

W celu zajmowania stanowiska niższego poziomu, aby mieć wystarczająco dużo ciężkiej pracy i dyscypliny, a menedżerowie nie może obyć się bez specjalnego wykształcenia (Wydział „Hotelarstwo”). Kogo do pracy po ukończeniu studiów, decyduje za siebie absolwentów, koncentrując się na specyfice nabytej wiedzy i ich osobistych preferencji.

Zadania personel hotelu

Na barki pracowników służby ustanawia zegara w celu zapewnienia funkcjonowania hotelu. Sprzątaczki i pokojówki zaangażowanych w poradnictwo i utrzymanie w czystości pomieszczeń, korytarzy, klatek schodowych i korytarzach, na dziedzińcu hotelu. Inni pracownicy biorą zamówień klientów, dostarczyć im jedzenie i zakupy, pomoc przy załadunku i rozładunku bagażu, czyste ubrania i buty, a także wykonywać wiele innych podobnych zadań. Zaletą takich stosunkowo prostych zawodów jest brak potrzeby kształcenia specjalnego, takie jak Departament „Hospitality”. Kto może pracować bez doświadczenia i umiejętności, to pokojówka lub dozorca.

Takie personel trudno komunikować się z gośćmi. W skrajnych przypadkach krótki dialog na tematy ogólne.

Badanie funkcjonowania zajazdów hoteli i Zarządzania w takiej strukturze lub angażują uczniów, którzy wybrali specjalność „hotel i restauracja biznesu”. Kto może pracować po studiach? Menedżer, administrator, ekspert w dziedzinie zasobów ludzkich lub kierownika.

zawodowe obowiązki obsługi hotelowej

menedżerów średniego szczebla przyjmuje następujące obowiązki:

  1. Kontrola pracowników.
  2. Brzmienie instrukcji, wybór wykonawców i nadzór nad jakością wykonywanej pracy.
  3. Monitorowanie zgodności z wewnętrznymi zasadami organizacji.
  4. Monitorowania zgodności z wymaganymi normami higienicznymi.
  5. Komunikacja z klientami, rozwiązywanie konfliktów (w ramach jej kompetencji).

Ponadto, specjalista obsługa hotelu może doradzić, polecić początkującym i prowadzenia szkoleń. Jego obowiązki często zawierają wywiady z kandydatów na wolne stanowiska, a także ich wybór.

Ważnym zadaniem profesjonalnego menedżera jest monitorowanie w duch jest obecny w grupie, a jego korekta. Dobry pracownik może po prostu analizować sytuację, przewidzieć jej rozwój i optymalizację procesu (rozwiązywanie konfliktów wewnętrznych, prawidłowy dobór personelu, stosowanie zachęt i kar).

Wiele sztuczek na tej liście są prowadzone w różnych szkołach w Wydziale „hospitality” (kogo pracuje, a co do wyboru specjalności, student powinien zdecydować przed wejściem).

Zalety ekspertów pracujących w służbie hotelu

Wybierając zawód, ludzie opierają się na następujących korzyści:

  • Zdobyć doświadczenie w zarządzaniu, który jest użyteczny nie tylko dla promocji w branży hotelarskiej, ale także dla wielu innych struktur.
  • Tacy pracownicy są bardzo przyzwoite wynagrodzenie. Eksperci nie polegać na rangi końcówce, ale ich wynagrodzenie jest kilkukrotnie wyższa niż oficjalne wynagrodzenia portierów i pokojówek.
  • Z reguły dobrej wierze pracy specjalistów z obsługi hotelowej, można liczyć na szybki impuls.

Wielu młodych ludzi nie myśli o przyszłej specjalności, studia gościnność. Kogo do pracy, decydują po otrzymaniu minimum doświadczenia, badania możliwości i wymagań rynku. Oznacza to, że oni podjąć pracę w hotelu jako początek do kariery.

wady zawód

Od wad charakterystyczna tego typu aktywności można przypisać nieuchronnie wysokie kierowniczej napięcie, jak również, że nie znormalizowanych dnia roboczego.

Studenci, którzy chcą pracować w tej branży powinien dokładnie rozważyć wszystkie szczegóły przed studiowania gościnność. Kogo pracować, aby decydować o sobie, ale musimy pamiętać, ten biznes – to zawsze pracować z ludźmi, którzy mają różne temperamenty, osobowości i poziom kultury. Jak niegrzeczny, frustracji, a nawet rude osoby można znaleźć wśród gości i liczby pracowników. Specjalista musi być w stanie znaleźć wyjście z różnych sytuacji konfliktowych lub wrażliwych, aby zachować reputację instytucji i lojalności klientów na najwyższym poziomie.

Hotelarstwo: kogo pracować i gdzie studiować?

Nowoczesne placówki oświatowe, które chciałyby oferować dwie możliwości kształcenia w tej dziedzinie:

  1. Dyplom.
  2. Podyplomowe.

Pierwszy – tradycyjny trening z cesją tytuł licencjata po ukończeniu studiów. Podyplomowego mogą korzystać młodych specjalistów już miały miejsce lub branży hotelowej specjalistów, którzy chcą poprawić swoje umiejętności. Efektem tego szkolenia jest magistra.

Wiele krajowych uniwersytetów handlu oraz wyspecjalizowane uczelnie oferują główny specjalistyczne „hospitality” (którego do pracy po ukończeniu studiów, można poprosić w biurze przyjęć lub studiowania odpowiednie publikacje). Ponadto wiele instytucji edukacyjnych w Szwajcarii, Francji i Polski zostali zaproszeni uczestników.

Co jest potrzebne do rozwoju zawodu

Muszę powiedzieć, że obsługa hotelu ekspert może być daleko nie wszyscy. Aby skutecznie wykonywać funkcje zarządzania i może być przydatna dla organizacji pracowników, studenci muszą pragmatyczne, racjonalne myślenia, cierpliwości i pewnej cechy przywódcze.

W tym momencie na rynku pracy nie jest stronniczość na korzyść wniosku, że to młodzi profesjonaliści więcej niż wolnych miejsc. Fakt ten jednak nie powinien krępować ambitnych i zmotywowany ludzi o takich cechach, ponieważ mają wszelkie szanse na karierę. Ponadto, program szkolenia obejmuje dużą liczbę uniwersalnych elementów, które mogą być przydatne podczas pracy jako kierownik lub zawodowego pracowników w organizacji, z dala od biznesu hotelarskiego.

Wiedząc, z którymi można pracować, kończąc „Gościnność”, młodzi ludzie powinni brać pod uwagę specyfikę ich przyszłego zawodu. Tylko w ten sposób będzie ciekawy trening, a praca stanie się ulubioną rozrywką.