532 Shares 8668 views

Opis Sheehan Syndrome: diagnoza, objawy, leczenie

Każdy z nas z podziwem i nadzieją czeka na narodziny dziecka. Szczerze wierzę, że dziecko i matka są zdrowe, a takie horrory jak zespół Sheehan i Denny-Morthal, w dół lub Simmonds, nie zostały rozpoznane. Wszystkie te straszne choroby i trudne do wyleczenia. W tym artykule opiszemy pierwszą z nich – zespół sheehana. On narażony niektórych kobiet rodzących.


opis

Poporodowa martwica przysadki – nazywa się tak również zespół sheehana. Historia medyczna wskazuje, że jest to dość skomplikowane patologia, która rozwija się po ciężkim i długotrwałym porodu. Powodem staje się obfite krwawienie, co z kolei prowadzi do niedociśnienia. Jak wynika z jej rozwoju jest mniej ukrwiona przysadkę mózgową – mały gruczoł w mózgu, który jest odpowiedzialny za układu hormonalnego człowieka i produkcji hormonów. Ciało rozwija się zespół sheehana, którego skutki nie są najbardziej przyjemny – nie będzie w stanie karmić piersią dziecko, ale to tylko najmniejsza część problemów, które matka oczekiwano.

Ponieważ patologia zatarte może występować w postaci jego prawdziwej częstotliwości jest nieznany. Stwierdzono, że po urodzeniu krwawienie ryzyko zachorowania na raka wynosi 40%. Chorobę diagnozuje się co czwartą kobietę, gdyby stracił około 800 ml krwi w 50% parous – utrata litrów żywotnych płynów.

objawy

Są one dość specyficzne. Na przykład, pierwszy dzwonek alarmowy powinien być zaprzestanie karmienia piersią. Wtórne objawy syndromu Sheehan pojawiają się zwykle dopiero po kilku miesiącach. Często wtórny brak miesiączki – kompletny brak miesiączki , a spadek wydzielania gonadotropiny. Następnie diagnozowania niedoczynności tarczycy, gdy tarczyca produkuje wystarczających ilości hormonów. Na tym tle rozwija Myxedema – naruszenie metabolizmu białek, co prowadzi do ciężkiego obrzęku tkanek.

Kobiety, które są w sile wieku – od 20 do 40 lat – może również wystąpić niedoczynności przysadki. Ten trudny stan organizmu, który cierpi z powodu niedoboru różnych hormonów kobieta ma poważne osłabienie, nagła utrata wagi, brak libido. W zaawansowanych przypadkach, osoba może cierpieć z powodu zaburzeń neuropsychiatrycznych, a nawet wpaść w śpiączkę.

klasyfikacja

Brakiem hormonów w organizmie może różnić się – od łagodnego do postaci braki. W zależności od tego, następujące rodzaje zespół sheehana:

  1. Globalny kształt. Kiedy występuje niezmiernie niewystarczające najlepszymi hormony powodujące rozwijać ciężkich zaburzeń psychicznych, układu neurologicznego działa prawidłowo, człowiek zapada w śpiączkę.
  2. Częściowa forma. Niedobór hormonu nie jest bardzo wyraźny, tak zdiagnozowana tylko niedobór adrenokortykotropowy lub gonadotropnoj funkcje tyreotropowego. Cierpi na narządy płciowe, nerki i inne narządy.
  3. forma połączona. Kiedy wszystkie powyższe funkcje są podzielone jednocześnie.

Zauważając nawet światło przejaw choroby, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem ginekologiem lub dzielnica, która wysłała przeprowadzenie niezbędnych badań i konsultacji wyznaczenia innych ekspertów.

patogeneza

Mechanizm ten od samego początku choroby przed objawy pojawiają się jasne. Wykwalifikowani lekarzy uważa się na różnych poziomach: patologiami cząsteczkowej zakłócenie całego organizmu. Studia jest to konieczne, ponieważ daje odpowiedź patogenezy na pytanie, w jaki sposób i dlaczego choroba rozwija. Jeśli chodzi o zespół sheehana, długo biur: jest to główny przejaw martwiczych zmian w przysadce mózgowej. Występują one na tle krzepnięcia krwi, kiedy jest skurcz naczyń krwionośnych z przedniego płata przysadki po znacznej utraty krwi.

zespół sheehana, którego objawy są opisane powyżej, mogą również wystąpić po aborcji, a także na tle bakteryjnym szoku po porodzie. Czynnikiem predysponującym jest stan przedrzucawkowy – powikłanie ciąży, gdy przyszła mama jest rozpoznaną ciężką obrzęk, utrata białka w moczu, wysokie ciśnienie krwi i tak dalej. To właśnie te kobiety mają skłonność do powstawania zakrzepów.

obraz kliniczny

Stopień manifestacji zespół sheehana jest inna. Lekarze zazwyczaj pojedyncze formy:

  • Łatwe. Charakteryzuje się zmęczenie i częste bóle głowy. Spadek nadnerczy i tarczycy.
  • Średnie. Powyższe organy mają wpływ jeszcze bardziej. Na przykład, kobieta czuje się bardzo zmęczony, jej połamane paznokcie, to skłonność do omdleń. Zakłócenia jajnika, czasami nawet do owulacji niepłodności.
  • Ciężkie. Genitalia i przerost gruczołu sutkowego, osób cierpiących na łysienie, senność, pigmentacji skóry, utrata pamięci. Masa ciała przypada na silny obrzęk.

Do zespołu charakteryzuje ciężkiej niedokrwistości, co przejawia się we wszystkich postaci choroby. Jest bardzo odporny na leczenie, więc trudno leczyć. Lekarze muszą starać się odzyskać poziomu żelaza we krwi.

diagnostyka

W tym czasie ważne jest, aby zbadać szczegółowo typowa historia, gdzie korelacja pomiędzy choroby i krwawienie lub wstrząsu septycznego w poprzednim poronienia lub porodu. Aby ustalić, syndrom Sheehan, diagnoza zaczyna się zwiedzanie gruczołów sutkowych: nie zwiększają rozmiary, skondensowane mleko nie jest zwolniony, nawet gdy silna presja i przeprowadzone po kursie masażu.

Jednocześnie w laboratorium zrobić badanie krwi, które określają hormonów w organizmie. W zależności od ilości hormonów i ustalenia diagnozy. Pobrać próbkę i moczu – na to również widoczne zmiany w organizmie. Ponadto, lekarze i przeprowadzenia diagnostyki różnicowej – który pomaga odróżnić jedno od drugiego choroby. Mimo wszystko, wiele z nich ma bardzo podobne objawy. Dlatego też, każdy z nich jest szczegółowo analizowane, koreluje i dokonać prawidłowego wniosku.

leczenie

Jak pozbyć podstępnej choroby. Zwykle, gdy dana osoba jest zdiagnozowano zespół sheehana, leczenie rozpoczyna się od hormonów i gonadotropiny seksualnej, przepisać leczenie i infantylizm seksualnej. Odpowiednie, na przykład, „Infekundin” lub inne preparaty szeregu syntetycznych progestyn. Skuteczna będzie kurs „sinestrol”, który trwa mniej niż miesiąc, a także terapii cyklicznej dla całego kwartału.

Pamiętaj, że o każdej samoleczenie nie jest pytanie! W domu, tylko boli, sprowokować rozwoju poważnych powikłań. Dlatego też, gdy pierwsze objawy należy natychmiast skontaktować się z ekspertem. Tylko właściwe diagnostyka, profesjonalne podejście i skuteczna terapia, aby pomóc leczyć Sheehan zespół i wyeliminować te konsekwencje, które doprowadziły do jego rozwoju organizmu.