245 Shares 8460 views

Funkcja system operacyjny Windows 7. Główną funkcją systemu operacyjnego

Do wykonywania jej funkcji, komputer musi być wyposażony w nowoczesny, zgodny z jego komponentów sprzętowych systemu operacyjnego. Dzisiejszy rynek systemów operacyjnych oferuje szeroki wybór właściwych rozwiązań. Tradycyjny przywództwo w ich trzyma na „RAM” Microsoftu, a jednym z najbardziej udanych produktów do tej pory tego autora – OS Windows 7. Co było czynnikiem kierownictwo Microsoft w rynku OS? Jakie szanse ma nowoczesny specyficzne dla użytkownika systemu Windows 7?


Koncepcja systemu operacyjnego

Co to jest system operacyjny? Jakie są główne funkcje systemu operacyjnego? Według popularnej definicji, system operacyjny – zbiór programów i aplikacji, stworzyć podstawowe środowisko dla wykorzystania możliwości komputera. charakter Stosowanej – tekst, redaktorzy graficzne, przeglądarki, gry – no OS nie może pracować.

Istnieje wiele systemów operacyjnych dostępnych na dzisiejszym rynku IT. Wśród najczęstszych handlowych – Windows, MacOS. Uważany przez wielu ekspertów IT, najpopularniejszy z wolna – Linux. Warto zauważyć, że jego modyfikacje znacznie więcej niż w wersjach komercyjnych systemów operacyjnych.

Funkcje systemów operacyjnych

Istnieją specjalne funkcje systemu operacyjnego. Nowoczesne specjalistów IT wolą, aby zaznaczyć następujący klucz.

Po pierwsze, organizacja komunikacji cyfrowej między komputerami i urządzeniami peryferyjnymi, takimi jak – dyski, drukarki, zasobów sieciowych itp Po drugie, funkcje systemu operacyjnego jest zapewnienie procedur zarządzania plikami użytkownik (lub automatycznie) … Po trzecie, system operacyjny jest odpowiedzialny za prawidłowe rozruchu i realizacji programów. Po czwarte, podstawowe funkcje systemowe obejmują organizację skutecznego współdziałania środowiska i zasobów użytkownika komputera. Praktyczne zastosowanie w odniesieniu do każdego z nich może być w obecności systemu operacyjnego lub zasobów kadrowych jego kompatybilności z oprogramowaniem firm trzecich. Które, oczywiście, posiada wymagane kwalifikacje.

Przeanalizowaliśmy podstawowe funkcje systemów operacyjnych. OS, które marki są najbardziej odpowiadają im? Odpowiedzi na to pytanie pomoże nam trochę wgląd w nowoczesnej definicji wymagań użytkownika. dostawcy systemów mogą oferować szeroką gamę rozwiązań. Pytanie brzmi – czy nie będą musieli konsumentów do oprogramowania.

Co jest niezbędne dla współczesnego użytkownika?

Jakie są potrzeby dzisiejszych użytkowników komputerów PC? Jak oni mogą spełniać funkcję i przeznaczenie systemów operacyjnych, które są obecne na rynku oprogramowania dzisiaj? Przede wszystkim, jest to wygodne, a co najważniejsze, bezpieczny dostęp do Internetu, a także organizację pracy komputera w lokalnej sieci komputerowej. Następny zestaw właścicieli PC potrzeb dzisiejszego związanych z funkcjami multimedialnymi. System operacyjny musi zawierać albo regularny, określony wzór odpowiadający aplikacji przeznaczenia, lub być zgodne z programami innych firm.

Nowoczesne użytkowników – ludzi, którzy chcą zminimalizować koszty związane z ustawieniem czasu i zapewnienia stabilnej pracy komputera. Ważne jest w tym względzie, a następnie, jakie funkcje są wykonywane przez system operacyjny automatycznie, bez właściciela komputera. Idealnie, urządzeń komunikacyjnych oraz instalacja programów powinno odbywać się przy minimum kosztów użytkowników w czasie.

Jednym z nowoczesnych trendów w branży IT w aspekcie oddziaływania firm programistycznych i ich klientów – minimalistyczny interfejs. Nowoczesne użytkownik chce zobaczyć na ekranie tylko najbardziej niezbędne opcje. Odnosi się to zarówno do aplikacji i systemów operacyjnych. Jeżeli charakter oprogramowania wymaga wszechstronności, jak to ma miejsce w przypadku systemu operacyjnego, jego producent musi umieścić w elementach interfejsu elastycznych opcji konfiguracyjnych. Do (w tym przypadku, jeśli jest obecny na ekranie niechcianych funkcji OS), aby wyłączyć ich użytkownik może w dowolnym momencie.

Windows – system operacyjny najbardziej funkcjonalny?

Największą częstość występowania na świecie otrzymała systemu operacyjnego Windows firmy Microsoft. Wielu ekspertów przypisują to z faktu, że funkcja Windows i jego najlepszy możliwy do przystosowania do współczesnych potrzeb użytkowników. Oprócz praktycznego zaangażowania odpowiednich opcji wystarczająco uproszczone. Użytkownik nie musi być ekspertem IT, na przykład do podłączenia drukarki do komputera lub zainstalować jakiś program.

To korzystnie w porównaniu z wieloma konkurencyjnymi systemami operacyjnymi Windows, który w zasadzie nie może być dużo gorsze od jej zdolności. Na przykład, funkcje systemu operacyjnego Linux jako całości są również zgodne z nowoczesnymi potrzeb użytkowników. Jednak często wymagają one zaangażowania właścicieli umiejętności komputerowych właściwych dla specjalistów IT. Automatyzacja instalacji oprogramowania na Linuksa i połączyć procesy urządzeniu nie są tak dobrze rozwinięta jak w systemie Windows. W wielu przypadkach, użytkownik musi dokonać korekt w trakcie instalowania ręcznie odpowiednie oprogramowanie lub sterownik.

Faktycznie, w interfejsie systemu Windows realizowany jest prawie wszystko, co zostało powiedziane powyżej, zdefiniowanie nowoczesnych potrzeb użytkowników.

W świetle powyższych i innych powodów (szczególnie tych, które są do obrotu w przyrodzie) Windows, a tym samym stał się najbardziej popularny system operacyjny na świecie. Do tej pory seria wydana kilka wersji systemu operacyjnego. Jedną z najnowszych jest Windows 7. funkcje systemowe z Mirosoft w niniejszym komunikacie przedstawiono w szerokiej gamie. Poznaj podstawowe z nich.

Praca z sieci komputerowych i Internetu

W Windows 7, rozszerzone możliwości komunikacji. Jednocześnie łatwo z nich korzystać, nawet niedoświadczony użytkownik. Nie ma problemu, aby połączyć się z internetem przez większość obecnie dostępnych kanałów komunikacyjnych – poprzez modem, Wi-Fi lub Ethernet kablem. Ponadto, jak wiele z IT-eksperci w 7 wersji systemu Windows są dobrze rozwinięte algorytmy dla bezpieczeństwa sieci. Istnieją również regularne moduły filtrowania ruchu dla niechcianych połączeń.

Tworząc sieć ma zdolność do aktywowania funkcji, takich jak Windows Domain. Jest to algorytm oprogramowania, które ustanawia wspólne zasady i standardy funkcjonowania komputerów podłączonych do tej samej sieci. Najbardziej przydatna opcja dla użytkowników korporacyjnych.

wygodna wyszukiwarka

Zdaniem wielu specjalistów IT, wśród najważniejszych funkcji w systemie Windows 7 – nowy system wyszukiwania plików. Przede wszystkim poprawę można zaobserwować odpowiadający interfejs, w porównaniu do poprzednich wersji systemu operacyjnego. W szczególności, gdy system wyszuka, wyniki będą wyświetlane nie tylko w postaci nazwy pliku, ale także uzupełnione o informacje o ich zawartości. Jest też funkcja porządkowania plików znajdujących się w oparciu o ich najlepszym spełniające kryteria. Można również zauważyć, że funkcje wyszukiwania systemu Windows charakteryzują się zdolnością do korzystania z dużej liczby filtrów.

bezpieczeństwo

Powyżej możemy zauważyć, że w tym systemie operacyjnym jest stosunkowo dobrze rozwinięta algorytmów komputerowych w celu ochrony przed niepożądanymi połączeniami sieciowymi. Jednak oprócz tej funkcji, istnieją inne realizowane w systemie Windows 7, funkcja OS w aspekcie bezpieczeństwa. Szczególna uwaga powinna być algorytm szyfrowania BitLocker. Zauważ, że po raz pierwszy wprowadzone w poprzedniej wersji systemu operacyjnego – Vista. Jednak jej potencjał w nowym OS został zaktualizowany. Umieszczony na algorytmie BitLocker dysk przeznaczony jest do ochrony plików – normalny lub graficzny (w tym kart pamięci flash). Zwłaszcza jego realizacja w Windows 7 pozwala odczytać pliki chronione we wcześniejszych wersjach systemu Windows – Vista lub XP.

Kolejne pliki zabezpieczeń algorytm – system EFS. To także pozwala na szyfrowanie danych na dyskach. Poziom bezpieczeństwa jest szacowana przez ekspertów jako bardzo wysoki. Ogólnie rzecz biorąc, wielu specjalistów IT pamiętać, że dostęp do aspektu bezpieczeństwa danych jest zaimplementowany w Windows 7 jest bardzo dokładnie.

tryb zgodności

Funkcje systemu Windows 7 zawierają taką opcję, ponieważ trybie zgodności z wcześniejszymi wersjami systemu operacyjnego. Dlaczego potrzebna jest taka możliwość? Fakt, że wiele programów stworzonych w przeszłości, nie może prawidłowo funkcjonować w środowisku, która funkcjonuje 7th wersji systemu Windows. Muszą działać starszych systemów operacyjnych. Jednakże w przypadkach, gdy nie są one dostępne, Windows 7 ma do zaoferowania użytkownikowi alternatywę w postaci trybie zgodności.

Jego praca polega na uruchomieniu „maszyn wirtualnych” symuluje środowisko jest jednym z najbardziej popularnych wersjach poprzednich latach Windows – XP. Uruchamianie programów w tym samym czasie jest to możliwe za pomocą standardowych interfejsów 7-te wersja systemu operacyjnego, takich jak, na przykład, na pasku zadań i menedżera plików.

IT-eksperci pamiętać, że Windows 7, ponieważ jego najbliższym architektury systemu operacyjnego Vista, aplikacje, przystosowanej do tego ostatniego, nowy system operacyjny będzie działać praktycznie zagwarantowane. Wyjątki mogą być tego typu oprogramowanie, takie jak programy antywirusowe. Ale ten problem był widoczny jedynie w pierwszych latach po wydaniu wersji 7. Teraz prawie wszystkie nowoczesne oprogramowanie antywirusowe może współpracować z systemem Windows 7 w trybie standardowym, bez „maszyna wirtualna” kompatybilności.

Weźmy pod uwagę podstawowe opcje aplikacji, które są prezentowane w systemie operacyjnym.

Beauty AERO

W poprzednich wersjach systemu operacyjnego Windows Vista, firma Microsoft wprowadziła bardzo stylowy i piękny interfejs o nazwie Aero. Jest to zestaw półprzezroczyste elementy okien, towarzyszą efekty graficzne. Ponadto nowa konstrukcja interfejsu umożliwia dostęp do plików i programów bardziej przyjazny dla użytkownika niż w poprzednich wersjach. AERO jest z powodzeniem w połączeniu z podstawowymi środowiskami systemu operacyjnego oprogramowanie, które działają pod kontrolą podstawowych funkcji systemu Windows 7.

Interfejs nadaje się do elastycznej konfiguracji w oparciu o zestaw efektów i technik wizualizacji. Na przykład, jeśli komputer nie jest wystarczająco, aby uruchomić wszystkie opcje produkcyjnych Aero, to niektóre z nich można wyłączyć.

centrum mobilności

Wśród najważniejszych zastosowań opcji os – Mobility Center. Największe zapotrzebowanie na nią ma wśród użytkowników laptopów – głównie ze względu na elastyczność ustawień oszczędzania energii. Jednak jej potencjał jest, oczywiście, nie ogranicza się do tego. Poprzez interfejs Mobility Center, można regulować głośność, opcje sieciowe. W niektórych przypadkach producenci komputerów dodać własne możliwości.

zarządzanie

W latach, gdy system Windows 7 został przygotowujących doprowadzić do rynku, ogromna popularność zaczęła nabierać urządzeń mobilnych – smartfonów i tabletów. Większość z nich jest dotykowy ekran w technologii „multi-touch”, gdy matryca wyświetlacza może być kontrolowany przez zaledwie kilku dotknięć. To znacznie rozszerza możliwości komputera. W „multi-touch”, na przykład, na ekranie może zarządzać wieloma użytkownikami jednocześnie. Jest to możliwe za pomocą kilku prostych ruchów palcem po ekranie, aby zwiększyć lub zmniejszyć wyświetlanych pozycji.

A ponieważ Microsoft jest na podstawie aktualnych trendów rynkowych, realizują wsparcie dla „multi-touch” w Windows 7. Decyzja ta okazała się tak skuteczna, że później technologia została włączona do funkcji systemów operacyjnych – Windows 8, 8.1. Zakłada się, że będzie on obecny w najnowszej wersji, 10.

Funkcje multimedialne

Do dyspozycji użytkownika systemu operacyjnego – pakiet oprogramowania Windows Media Center. Sprzedał dużą liczbę funkcji multimedialnych. Ponadto, odpowiednie interfejsy pozwalają na podłączenie urządzeń peryferyjnych – takich jak, na przykład, HD-TV, a następnie WMC wiele funkcji może być obsługiwany za pomocą pilota.

Podobnie jak w poprzednich wersjach systemu operacyjnego firmy Microsoft, Windows 7 – pod warunkiem poprawnej instalacji wszystkich wymaganych sterowników – radzi sobie z prowadzeniem najnowocześniejszych gier, przetwarzanie danych w aplikacjach multimedialnych.

Wymagania systemowe i kierowcy

Jakie są specyfikacje sprzętowe muszą mieć komputer, który może korzystać z podstawowych funkcji systemu Windows 7? Minimalne wymagania wyrażone przez ekspertów, są następujące.

Po pierwsze, komputer musi być wyposażony w procesor z zegarem co najmniej 1 GHz. System operacyjny wytwarza się więc w rozkładzie, które obsługują zarówno 32-bitowe architektury wiórów i 64-bitowych.

Po drugie, że komputer musi mieć zdolność modułu ram jest co najmniej 1 GB (przy użyciu 32-bitowego Architecture) lub 2 PL (dla 64 bitów).

Po trzecie, na dysku twardym komputera PC musi być wolna od nie mniej niż 16 GB wolnego miejsca (z 32-bitowej architekturze) lub 20 GB (64-bit).

Ale te wymagania – minimalna. Jeżeli którykolwiek będzie działać tylko podstawowe funkcje systemu operacyjnego. Aby móc korzystać z Windows 7 możliwość całkowicie, wskazane jest, że te parametry (dla każdego z wyżej wymienionych środków) były lepsze powyżej 2 razy.

Oczywiście, w tym przypadku mówimy tylko o podstawowych komponentów sprzętowych, które wpływają na wydajność. Komputer musi być również wyposażony w „żelaza” wysokiej jakości innych typów. Przede wszystkim dotyczy to karty graficznej i chip odpowiedzialny za przetwarzanie dźwięku. W odniesieniu do elementów graficznych – mogą one również być scharakteryzowana za pomocą parametru, takiego jak ilość pamięci. Aby działać poprawnie, Windows 7 eksperci zalecają karta graficzna z 256 MB pamięci RAM.

Jednak w środowisku IT eksperci są zdania, że Windows 7 nie jest tak wymagający od wydajności sprzętu niż w poprzedniej wersji systemu operacyjnego – Vista. Chociaż, oczywiście, to kryterium nie może być porównywana z XP, nie wspominając o ich wcześniejsze wydania.

Optymalny dobór komponentów sprzętowych zależy również od celów, dla których komputer jest wykorzystywany częściej. Jeśli jest to typowy biurowy, możliwe jest zarządzanie składniki spełniają minimalne wymagania systemowe. Ale jeśli jest prowadzony w nowoczesnych gier, a następnie jego właściciele powinni zadbać o instalację nowoczesnych komponentów sprzętowych, które, w zależności od konkretnych wymagań programistów produkty „gier” ma więcej niż dwukrotność „hardware” ze specyfikacjami minimalnych.

Najważniejszym aspektem prawidłowego funkcjonowania „hardware” – kierowca. Według wielu ekspertów IT, Windows 7, deweloperzy zwrócić szczególną uwagę na ten składnik. Faktem jest, że gdy jeden lub innym urządzeniem peryferyjnym podłączenie takich jak drukarka czy kamera wideo pod ręką użytkownik może nie mieć odpowiedniego sterownika. Podczas pracy z wcześniejszymi wersjami systemu Windows, może to oznaczać, że stosowanie komponent sprzętowy jest prawdopodobnie się nie powiedzie. Ale w 7 wersji systemu Windows jest to, jak wspomniano przez wielu specjalistów IT, duża liczba zainstalowanych sterowników. Co więcej, nawet jeśli nie jest to prawo, ustanowione w systemie operacyjnym szybkich algorytmów wyszukiwania wymagane oprogramowanie w internecie. Głównie w trybie automatycznym, tzn przy minimalnej interwencji użytkownika.

stabilność w

Cel i główne funkcje systemu Windows 7, jak wielu użytkowników i specjalistów IT jest doskonale uzupełniony przez stabilności i solidności systemu operacyjnego. Natomiast istotne aspekty systemu Windows Vista i wcześniejszych wersji systemu operacyjnego, wielu specjalistów IT zadowalające. Uważa się, że aby stabilnych systemów operacyjnych, Microsoft był w stanie przede wszystkim doprowadzenie do testowania systemu operacyjnego jest bardzo duża liczba użytkowników w trakcie jego rozwoju. Niektóre źródła wskazują na figurę 10 milionów właścicieli PC. Wyniki dla „narodowego” test skierowanej Microsoft, po której funkcja jądra, jego interfejs i inne składniki oprogramowania są dostrojone.

Wszelkie opinie

Warto zauważyć, że „społeczny” element interakcji z konsumentami Microsoft swoich produktów pozostają również po wycofaniu nowego systemu operacyjnego na rynku. Użytkownicy nadal mają dostęp do narzędzi do interakcji z firmą-developer Windows 7 w aspekcie rozwiązywania ewentualnych problemów. Wśród tych można wymienić usterek Interface Platform. Korzystanie z tego zasobu, użytkownik może znaleźć powstały w jego przypadku ten problem na liście typów. Ale nawet jeśli nie uda, wtedy gdy skontaktować techniczną firmy Microsoft, może przynajmniej jasno specjalistów IT o charakterze prawdopodobieństwa problemu. Także w interfejsy okna mają taką opcję, ponieważ Problem Steps nagrywania. Nie powinniśmy myśleć, że ona i inni podobni do niej – niepotrzebnych funkcji systemu operacyjnego. Z tego rodzaju opcji użytkownik może wysłać wsparcie plików z informacji technicznych na temat problemu, sporządzoną w najbardziej zrozumiały dla ekspertów IT algorytmów Microsoft.