330 Shares 5062 views

Hortensja Pink Lady: opis i opinie

Jeśli uważasz, że krajobraz ogrodu brakuje spektakularne i jednocześnie delikatnym akcentem, udekorować swoje wspaniałe krzewy – Hydrangea paniculata Pink Lady. Sadzenie i pielęgnacja roślin są proste nawet dla początkujących w Kwiaciarstwa, z piękne kwiaty zmieni się nie do poznania każda strona.

Jest to jeden z najbardziej popularnych odmian hortensji wiechowaty, który od dawna z powodzeniem uprawiana na ich działek ogrodników Rosja. Hydrangea paniculata Pink Lady został wyhodowany przez słynnego holenderskiego hodowcę Peter Tsvaynenburgom. Dziś wprowadzenie do cech tego krzewu, tajemnic rolnictwa. Mamy nadzieję, że ta informacja będzie przydatna dla początkujących ogrodników.

Hydrangea paniculata Pink Lady: opis odmiany

Eksperci uważają tego rodzaju jednej z najbardziej atrakcyjnych z licznej rodziny. Dorosły krzew dorasta do dwóch metrów wysokości. Jego rozprzestrzeniania korona charakteryzuje bujnej, rozszerzeniu wachlarzowy kształt. Długa gałąź hortensja Pink Lady pokrycia dużych liści z drobno ząbkowanych brzegach.

Pędy proste, malowane w kolorze brązowym. Do jesieni nabywają odcień czerwony. Gęsty biały kwiaty są przyłączone, tworzą stożkowy kwiatostan wydłużoną długość trzydziestu centymetrów. Z biegiem czasu, białe kwiaty nabyć delikatny różowy odcień. Emitują one przyjemny słodki smak.

Niewątpliwą zaletą tej odmiany jest długo kwitnące, począwszy od drugiej połowy lipca i trwa do pierwszych przymrozków.

cechy rolnictwo

Hortensja Pink Lady, zdjęcia, które można zobaczyć poniżej, skromny, a nawet tolerować krótkoterminowej stagnacji wody. Łatwo dostosować do każdego rodzaju gleby, ale to absolutnie nie można tolerować nadmiernej zawartości wapna. Najbardziej odpowiednie typy glebach kwaśnych.

Wolą mieszankę składającą się z gleby, kompostów, liść gleby, piasku i torfu w stosunku 2: 2: 1: 1. Doświadczeni ogrodnicy często sztucznie zakwaszenie gleby, przynosząc ją do perfekcji.

Beauty krzew hortensji Pink Lady, jak większość roślin wieloletnich, w dużej mierze zależy od materiału zakupionego sadzenie ogrodnik. Kiedy rośliny kupujący powinien poinformować słabe sadzonki: czym są one mało prawdopodobne, aby móc pokazać całe piękno tej odmiany.

czas sadzenia

Mówiliśmy już, że ta wspaniała roślina jest skromny – Hortensja Pink Lady. Sadzenie i troski o niego będzie wymagać od właściciela minimum wysiłku. Najlepszą porą do sadzenia jest wiosna, gdy zajmuje się tym mogą pracować i jesienią, choć w tym przypadku będzie wymagać dodatkowych środków, które opisujemy poniżej.

Sadzenie wiosna hortensja Pink Lady, dajesz bush dodatkową szansę na dostosowanie się szybciej w lecie, aby przyzwyczaić się do typowego dla warunków klimatycznych regionu. Jeśli zdecydujesz się angażować w hortensje sadzenia jesienią, drzewko musi być zabezpieczone na zimę. Jest to obowiązkowe, bez względu na zimno twardo rośliny.

Wybór lokalizacji

Dla hortensje Pink Lady jest bardzo ważne, aby wybrać właściwe dopasowanie do odpowiedniego miejsca, w którym zakład będzie czuć się bardzo komfortowo, a jednocześnie z powodzeniem pasuje do krajobrazu. Na tej odmiany Hydrangea paniculata bardziej odpowiednie obszary słoneczne, ale dobrze chronione przed wiatrem. Chociaż hortensja Pink Lady toleruje półcień, to w tym przypadku nie ujawnia wszystkich swoim pięknem: kwiaty tracą wykwintne różowy odcień. Ponadto, zmniejszenie aktywności kwitnienia.

gleba

Ta odmiana hortensji nie bardzo lubi piaszczystej glebie, że konieczne jest, aby wziąć pod uwagę przy wyborze miejsca do sadzenia. Dla tej rośliny jest ważne właściwości odwadniające gleby, ale nie powinny być wymawiane. Wynika to z faktu, że ta odmiana hortensji – Water-kochający rośliny, będzie cierpieć krótkoterminowej nadmiar wilgoci, ale susza może zniszczyć system korzeniowy.

Przygotować się do lądowania

Tak, to miejsce jest wybrany, konieczne jest obecnie kopać dziurę sadzenia prawidłowo i odpowiednio przygotować go do sadzenia. Ponieważ ten krzew dość duże, należy zachować ostrożność, gdy jest jeszcze małe dla jego prawidłowego rozwoju i obfitego kwitnienia.

Pit przygotowanie go dość przestronne, jego wielkość powinna wynosić co najmniej 50×50 cm, ale nie więcej niż 80×80 cm. To zależy od wielkości sadzonki i jej systemu korzeniowego. Głębokość otworu powinna wynosić co najmniej pięćdziesięciu centymetrów. Nie należy mylić dość imponującej wielkości pit lądowania: nie należy zapominać, że powinna ona być wypełniona nawóz.

Teraz wypełnić go z dwóch lub trzech wiader wody w nocy, aby wysuszyć całkowicie nawilżone gleby.

Sadzenia w otwartym terenie

Rano otwór wypełnienia mieszanki gleby i dodawać nawozy organiczne i nieorganiczne: superfosfatu – siarczan potasu 65 g – 25 g mocznika – 25 korzystne jest dodanie do mieszaniny igieł jodły lub sosny jest ponadto zakwasza gleby. Staraj się unikać popadania w mieszaninie wapna.

Pit wypełnić zalewania gleby prawie do szczytu, a w tym stanie jest gotowe do sadzenia.

przygotowanie sadzonek

Trzeba przycinanie korzeni przed sadzeniem hortensji Pink Lady. Opis, który można znaleźć w publikacjach na Kwiaciarstwa, zaleca cięcie roczne pędy, pozostawiając je tylko 3-5 pąki.

pielęgnacja

Hortensja Pink Lady potrzebujących rozluźnienia gleby, odchwaszczanie, nawożenie nawozami oraz częste i obfite nawadnianie, bez którego nie będzie czekać na aktywnym kwitnienia. Ta odmiana hortensji jest mrozoodporna tak schron w zimie nie jest wymagane (z wyjątkiem sadzeniu sadzonek jesienią).

Jednakże, jeśli oczekuje się na danym obszarze zima bez śniegu i bardzo silne mrozy, a następnie bez dachu nad głową nie można zrobić. Długość pędów tym hortensji doprowadza się co roku, a ściółka gleby okresowo za pomocą igły, torf lub trociny. Pozwoli to pułapka wilgoci pod krzakiem.

Częste podlewanie gleby wokół krzewu często powoduje pojawienie się jej tort. W tym przypadku jest konieczne, aby przeprowadzić regularne uprawy, traktowanie gleby wokół krzewów w odległości około 70 cm i usuwania chwastów w tym samym czasie.

Osobliwością tej hortensji jest to, że dość wysokim naziemnej części ukrytego systemu korzeniowego, który rośnie poziomo. Z tego powodu, roślina jest szczególnie potrzebuje wilgoci. Rozluźnić glebę należy bardzo uważać, aby nie uszkodzić korzeni.

podlewanie

Glebę wokół krzewów powinny być zawsze wilgotne. Jest to szczególnie ważne w suchych i gorących dni. Suszenie grunt nie może być tolerowana. Każdego dnia, Hortensja dość obficie posypane – do trzydziestu litrów na metr kwadratowy. W deszczowe lato ograniczyć podlewanie. Wody do podlewania dodaje się nadmanganian potasu (nadmanganian potasu).

posypanie

W celu uzyskania czynnego i długiego kwitnienia, roślina jest niezbędne do zasilania różnych nawozów. Roślina reaguje na nawóz organiczny. Na przykład, zawiesina ma bardzo wydajne, ale najważniejsze – obserwować środka, inaczej pąki zaczynają się łamać pod własnym ciężarem.

Dobre wyniki są otrzymywane w wyniku skomplikowanych nawozami, stosowane prawidłowo – roztworu (25 pellet dziesięciu litrów wody) podlewa się pod krzewów w sprężyny.

Szybka kwitnienie hortensja reagują na nawożenie następujący skład: mocznik (25 g), superfosfat (35 g) oraz siarczan potasu (35 g) w ciągu dziesięciu litrów wody.

Obecnie w sklepach można kupić specjalny nawóz do hortensji, które najlepiej wyważone. Nakarm roślin powinny być cztery razy w roku: od wczesnej wiosny do późnego lata lub na początku jesieni.

Pierwszy opatrunek wykonuje się w czasie przepływu soku w instalacji. W tym celu nawozu organicznego, co daje opłatę do aktywnego wzrostu kwiatostanu. Drugi opatrunek należy kierować podczas tworzenia i rozwoju pąków. W tym czasie, z zastosowaniem preparatów z mocznika, superfosfatu i potasu. W połowie lata zapłacił trzecią nawozu, co przyczynia się do długotrwałego kwitnienia. W tym przypadku wymaga podlewania z kompleksem mineralnej. Ostatni opatrunek jest wydawana w ramach przygotowań do zimy. Nie należy stosować azot. Lepiej jest używać gotowych nawóz do hortensji w tym okresie.

przycinanie

Ponieważ kwiatostany tworzą się tylko na nowych roślin pędy hortensji potrzebują energii do ich edukacji. Dlatego, stare pędy są cięte rocznie. Tylko w tym przypadku masz piękne kwitnienia krzew, pokryte dużych kwiatostanach.

Przycinanie jest wykonywane korzystnie przed sprężyny przepływu soku przed aktywnego życia.

Pink Lady w projektowaniu krajobrazu

Specjaliści projektowania krajobrazu, jak i aktywnie używając tej odmiany hortensji dla krajobrazu obszarów podmiejskich i ogrody. Pochwalony roślina ta zasłużyła dzięki obfitej rozkwicie przez kilka miesięcy, mrozoodporność, niewymagających opieki.

Należy pamiętać, że ten krzew dorasta do dwóch metrów szerokości, więc konieczne jest, aby opuścić strefę graniczną pomiędzy sąsiadującymi roślinami. Pink Lady nadaje się do każdego stylu rejestracji: wygląda świetnie w pojedynczych lądowań, nie mniej interesujące i kompozycje grupy. Wygląda spektakularne w tej pięknej okolicy z drzew iglastych. Jej kwiatostany są harmonijnie łączy się z wielu drzew zimozielonych.

Jedyną rzeczą, nie powinniśmy zapominać, gdy sadzenie grupa: Pick up rośliny, podobne w swoich wymagań do słońca, wilgoci i jakości gleby.

Hortensja Pink Lady: Liczba ogrodnicy

Większość ogrodników znaleźć duży wybór hortensje szczęście dla krajobrazu witryny. Rośliny nie wymagać od właściciela do opieki zbyt wiele wysiłku, nie jest szczególnie wrażliwy na skład gleby i praktycznie cały sezon podoba obfite kwitnienie. Wszelkie poważne braki w tej klasie zostały zidentyfikowane, z wyjątkiem konieczności schronienia na zimę w północnych regionach.