491 Shares 9112 views

Jak i gdzie leszcze złowione na wiosnę? Pudełka do połowu leszczy wiosnę

Ze względu na sztuczne uprawy leszcze dziś w naszym kraju jest dosyć powszechne. Występuje w ciszy głęboki dół, gdzie powolny przepływ i podgrzewa wodę, jak również w kanałach i potoków. Często może zostać wciągnięte dołów i dumpingowych piasek lub żwir wgłębień, znamienny miękkiej dna.

informacje ogólne

Ta ryba woli zginać i umieścić powyżej zapory, a także zagłębienia lub dołu, starając się zawsze z dala od brzegu. Zarośniętych wodach roślinność popołudnie trzymała na głębokościach jak porusza Wieczorem w płytkiej wodzie na powierzchnię. Żywe grupy leszcze, migrujące w ciągu dnia w poszukiwaniu pożywienia. Na ogół unika obszarów gdzie kamieniste dno.

Połowu ryb głównie w lecie, choć bierze przynętę i ciepłej jesieni. A niektóre z wód poniżej zbiorników jest możliwe, aby uzyskać nawet mroźną zimę. W bardzo gorącej leszcze trudno ugryźć. Oraz ustanowić jasne i bezwietrznej pogodzie można go złapać za wcześnie rano lub późno w nocy, ale pod warunkiem, że wody na jasnych głębokościach. Jednak wielu wędkarzy interesujący leszcz wiosna. Powodem jest to, że w tym okresie ryby mogą łowić prawie pod samym brzegu.

wiosna wędkarstwo

To właśnie w tym czasie, według wielu zapalonych myśliwych do połowu tego mieszkańca zbiorników najbardziej interesujące. Leszcze wiosną najbardziej aktywny, a to w konsekwencji wpływa zarówno na ilość i jakość połowu.

I chociaż uważa się, że lepiej jest, aby złapać rybę w lecie, jednak wielu go za to na wodach tuż po ustąpieniu zimy, z wyjątkiem tej chwili najbardziej nadaje się do wędkowania. Leszcze wiosną przed tarłem, wysiadając w stadach, karmienie intensywnie. To z kolei daje również wędkarze zdecydowaną przewagę. Ale nie wszystko jest takie proste: nie zawsze mogą pochwalić wyróżnia haczyk. Połowy leszcza na wiosnę ma swoje własne cechy. To trzeba wiedzieć z wyprzedzeniem, aby odpowiednio przygotować, bo bez niego można wrócić do domu z pustymi rękami.

od czasu połowów

Połowu ryb na wiosnę może się rozpocząć, gdy tylko lód idzie. Woda powinna być przynajmniej trochę zostawić do normalnego poziomu w zbiorniku. Do połowy to sukces, doświadczeni wędkarze biorą pod uwagę takie wskaźniki jak poziom przejrzystości wody. Zazwyczaj czas ten jest pod koniec marca lub na początku kwietnia. Półbajt leszcze powlekany o poprawionej wodoodporności i zwiększenie jego temperatury. Im bliżej okresu tarła, tym większa liczba stad, a im bliżej produkcja zbliża się do brzegu. Wędkarz w tym momencie ważne jest, aby nie przestraszyć szelest ryb, lub niezdarność. Stabilność całej wiosennej leszcze są gryzienie w maju.

miejsc catchability

Przed rozpoczęciem leszcza tarła żywi się robakami i larwy owadów na skraju roślinności wodnej, zwłaszcza w płytkich zatokach. Jeśli wystąpi tarło w rzekach płynących do stawu, konieczne jest, aby złapać go w swoich ustach. Tutaj ryby aktywnie karmione, a jak tylko ogrzewa wodę, to idzie w górę do miejsc tarła. Wiedząc, jak złapać leszcze wiosną na rzece, można iść do domu z wystarczająco dużej ilości produkcji.

Główne arterie wodne przed tarłem ryb gromadzi się przy zaporze i wokół dołów, a także obok starorzeczy, gdzie następnie składa jaja. W niektórych rzekach leszcz na długo pozostanie w ich miejscach stałego pobytu, kierując się do tarła w ostatniej chwili. okres tarła, nawet w tym samym stawie czy rzece może trwać prawie miesiąc i rozpocząć dopiero w maju, w zależności od warunków pogodowych.

Donk na

Dobrze wybrany bieg do połowu leszcza na wiosnę – powodzenie tej sesji. Przede wszystkim ryby na ryby na dnie wędką, która według wielu wędkarz najbardziej skuteczne. Urządzenia do tej metody połowów dużo. Często używany do produkcji przędzenia, który jest przekształcany w taki sposób, aby użyć go do przynęty można rzucić przynętę na tyle daleko, a co ważniejsze, w dobrym kierunku.

Średnica przewodu głównego powinna być w zakresie od 0,3 do 0,35 mm, a zwykle trwa do smyczy 0,25 mm. Haczyki są używane przez długi przedramienia piątego i siódmego wielkość. Donka jest wyposażony w dwa lub trzy użądlenia. Połowu leszcza do Donk sprężynę to najlepiej zdać się na czerwonych robaków obornika. Miejsce z wyprzedzeniem o przyszłych połowów przynęty pożądane. Karmienia odbierane jako myśliwych użycia z gotowanej pszenicy przez dodanie ciasta słonecznikowego lub pociętych robaki.

Odległość od brzegu rybacki z tego rodzaju narzędzi do połowu leszcza na wiosnę może wynosić do dwudziestu metrów od brzegu. Bardzo łatwy w użyciu Donka i przy silnym wietrze lub gdy wielka fala w wodzie. W tym przypadku pręt powinien mieć długość równą co najmniej trzy metry, a smycz – rozmiar 0,14-0,16 mm, o długości do pięćdziesięciu centymetrów. Zasilający powinien być wybrany w zależności od szybkości przepływu i składu karmienia.

Połowu leszcza na podajniku

Wiosną rzeki ryby wystarczająco blisko, aby dopłynąć do brzegu. Okoliczność ta jest niezbędna do rozważenia, olinowanie przynętę. Pływak rozwiązania połowu leszczy na wiosnę powinna mieć długą laskę z wtyczką.

Ze względu na stosunkowo wysoki koszt takiego podajnika, wiele zdecydować się na sześć lub siedem-metrowej wersji teleskopowej z pierścieniami pojemności. Ale musi on mieć dwie cechy: lekkość i lepiej.

Inertialess cewka nawinięta na głównej średnicy żyłki z 0.25-0.27 milimetrów z ołowiu 0,2 mm. Czasami to zamontowane powyżej ciężarka i drugiej kopii. Tak więc, według niektórych rybaków, łatwiej jest śledzić, w której horyzont jest zasilany leszcze.

Hak należy przyjmować z cienkiego drutu i nie jest bardzo duża, dzięki czemu łatwo jest usiąść i zatracić robaki. Pływak musi mieć kształt łezki o udźwigu od jednego do trzech gramów.

Łapanie leszcze na feeder wiosną jest korzystne, ponieważ pod koniec kwietnia lub na początku maja. W tym czasie, górnictwo, już przerabia się trochę tłuszczu na całym wybrzeżu, jest wysyłany do tarlisk. I to jest w podajniku, można złapać okazy trofeum.

Vprovodku

To zasługuje na nie mniejszą uwagę na sposób leszcze wiosną z łodzi nadających się do stosunkowo płytkich wodach, gdzie spokój i płynności. Łowiska korzystne jest, aby zaznaczyć, oparty na dole: powinien być gęsty i piaszczystej gliny. Bądź pewien, kiedy wzrok vprovodku uzupełniającego żywienia. Jako przynęty stosowane czerwone robaki obornika i larwy ważek, dobry „działa” i robaki.

Jak leszcze dyszy wolą groszek sprężynowe, parzona pszenica, jęczmień. Najbardziej optymalny czas do połowów jest wcześnie rano lub późnym wieczorem. Najczęściej jest to w tych czasach można liczyć na ukąszenie próbek stałych.

dysze

Wczesna wiosna na rybołówstwo przynęt leszcz potrzebne następujące zwierzę: Bloodworm, robaki, robaki i Caddis leci. Jeśli pierwszy wariant jest korzystny w wodach, które są bogate w ten larwy pozostałe dysze są lepiej przystosowane do chwytania próbek Trophy, zwłaszcza gdy woda jest wystarczająco rozgrzane. Łapanie pojemność i są „kanapki” ze larwy robaków, wodery i robaki. Jak zbiornikiem ciepłej wody i zbliża się czas tarła – na początku maja – jakiegoś doświadczonego leschatniki rybachat i różnych warzyw przynęty Man jęczmień, groch, konserw kukurydza, bułki tartej, semoliny, a nawet makaronu. Istnieją również sztuczny wydajność przynętę. Leszcz dobry zgryz i styropianowych kulek, a także z kulki ciasta, w którym kawałek nici wszczepione. Potem gotuje się i suszy. Pellet przylgnąć do haka przez wystający element. Ta przynęta jest dobre „prace” nad rzeką podczas połowów dennych.

opinie

Wielu wędkarzy otwarcie sezonu, szczerze szczęśliwy możliwość prowadzenia połowów na wodach otwartych jest leszcz, krąp zamiast. Według większości z nich, sukces tego wydarzenia często zależy od wielu szczegółów. Na przykład, trzeba wiedzieć, że wiosną tego mieszkańca zbiorników aktywnego ukąszenia w godzinach wieczornych lub w nocy.

Jak wynika z informacji zwrotnych wędkarze wiosenne złapany kopiuje rozmiar rekordu obalić już od dawna w doświadczalnym „leschatnikov” uszczerbku że w powodzi kwietnia, kiedy błotnista woda jest trudno wyodrębnić dużą zdobycz. A teraz co roku są one doczekać długo oczekiwany kaiserschlacht w celu uzyskania nowych trofeów.

W tym przypadku, rybacka wnoszą polowania sprężyna, zwłaszcza na podajniku nie jest proste, ale gdy istnieje potrzeba, w połączeniu z odpowiednią praktyce gwarantuje się haczyk.

Oczywiście, duże ryby nie gryzą się nawzajem. Sądząc po opiniach, po ukąszeniu poczekać. Ale jeśli nadal duża ryba została złapana, w „leschatniki” Zapewniam, że można liczyć na drugiej i trzeciej instancji, jednak konieczność ciągłego sprawdzania, czy tępe haki było chropowatość na smyczy.