183 Shares 7307 views

Szarańcza (szarańcza) – co to jest? Opis owady

„Szarańcza? Co to jest?” – wykrzykuje jeden kto pierwszy słyszy słowo. W tym artykule skupimy się na istot żywych. Szarańcza (Acrididae) – to nazwa łacińska szarańczy, znany wszystkim jako bardzo żarłoczne owady, które można znaleźć w prawie wszystkich krajach. Długość szarańcza sięga od 1 do 20 cm. Na zewnątrz jest bardzo podobny do polny. To nie przypadek, że należą do tej samej rodziny.

złe zachowanie

„Szarańcza, co to jest!” – chciał zawołać wyrzutem, widząc jak pożerają roślinności, nie pozostawiając wokół nich zielony. Apetyt na ich straszny, mogą zostawić ludzi bez jedzenia, zjadłszy 1-2 godzin tysiąc hektarów upraw rolnych. Często szarańcza inwazja dzieje się w Ameryce, Australii, Afryce, Azji. Owad ten jest bardzo owocna. Kładzie w jednym czasie do 90 jaj. Po szarańczy luków, z pominięciem etapu pupa, poruszają się w jednym kierunku przez jedzenie liści na swojej drodze. Gromadzenie w stado, a młodzi dorośli mogą latać kilka kilometrów w poszukiwaniu pożywienia. Istnieje kilka rodzajów szarańczy. Niektóre z nich są nieszkodliwe.

korzyści mają

To dobrze, że szarańcza stać się pokarmem dla ptaków i zwierząt. Są dobrym źródłem białka zwierzęcego. Nie jest zaskakujące, że ludzie odważą się spróbować co smakują. Był bardzo miły, więc niektórzy ludzie będą wiedzieć jakie szarańczę, widząc je na biurku jako danie. Mówi się, że smażone w oleju, są chrupiące i smaczne. Od wielu szarańczy, jest całkiem zdolny do usunięcia braku mięsa w krajach głodnych, tym bardziej, że to jest spożywane w całości, a nie odpadów pozostaje.

Życie bez ozdobników

W chrześcijaństwie, jest znany incydent, który wystąpił z Jana Chrzciciela. Kiedy żył na pustyni, potem zjadł tylko szarańczą i miodem leśnym. Ta żywność jest uboga, znalazł wszystkie niezbędne materiały do utrzymania siły i życia. Więc jeśli John zapytał: „szarańczę – co to jest,” by powiedział, że to jest jego głównym pożywieniem. Chrzciciel nie widzi nic szczególnego w tym, że musiał jeść owady. Wszakże w tamtych czasach nie było tak wielu. Jednak to było zrobione tylko do ubogich rodzin. Dla pozostałej żywności była wysoka jakość. W związku z tym, co Jan zjadł tylko szarańczą i miodem leśnym, mówi o surowości jego sposób życia i odrzucenie wszystkich zbędne.

tajny sens

Biblia zawiera wiele symboliczny. Dlatego te dwa pojęcia są chrześcijanami interpretować na swój sposób. Według nich, szarańcza – symbol siły demoniczne, który niszczy wszystko, co jest dobre w człowieku, jego duszy, umysłu i wiary, tak jak szarańczę z roślinnością. Tak, John jadł pokarm duchowy, który niszczy wszystkie złe rzeczy, które zagrażają ludzkości w obrazie szarańczy. Jego przeznaczenie, widział w walce z grzechem i pokusy. Możliwe jest również, aby interpretować słowo „miód”. W tłumaczeniu to „dziki”, drugi – „Pole” To sprawia, że można rozważyć tę koncepcję z punktu widzenia bohaterów biblijnych. Field – jest serce człowieka. John „zbiera” wszystkie najlepsze co może być w nim, a tym samym wzmocnić swoje duchowe moce. W związku z tym, wyrażenie „jeść szarańcza i miód leśny” może oznaczać nie tylko „być ascetą z wyboru lub pod wpływem okoliczności wymuszonych”, ale także „do czynienia zła, widząc dobro.”

W Rosji znany także szarańczę. W annałach koniec XI wieku istnieją wzmianki o nich. Bóg nazwał szkodnika szarańcza, bo myśleli, że te owady w Pana wysyła karę za niesprawiedliwą zachowanie. Jak jeszcze można w tym czasie, aby wyjaśnić, co to nieszkodliwy owad nagle zaczęli się gromadzić w dużych stadach i zniszczyć wszystkie rośliny? Jeśli ludzkość nie zmagał się z szarańczy, ziemia stałaby się pustynią. Mamy nadzieję, że w tym artykule znajdziesz odpowiedź na pytanie: „szarańczy – co to jest”