784 Shares 1075 views

Młodzi rodzice często zastanawiają się, dlaczego dziecko rozpryskuje fontannę

Dlaczego dziecko rozpala fontanną? Kwestia ta jest bardzo niepokojąca dla młodych rodziców. Może dziecko jest chore? Co się z nim dzieje?

Dlaczego niemowlęta powracają

Krwotanie u niemowląt po spożyciu jest uważane za normalne. Więc dzieci pozbyć się powietrza uwięzionego w procesie karmienia z nadmiaru żywności.

Żołądek dziecka nie jest silny i jeśli nie wystarczy mieszać go po zjedzeniu lub wstrząsnąć, nie zdziw się, że dziecko wymiotowało fontannę.

Przyczyny tego zjawiska można tłumaczyć niewłaściwym chwytem sutków, ponieważ dziecko było niewygodnie umieszczone w pobliżu piersi lub wygięte, podając butelkę. Żywność jest wyrzucana przez dzieci, jeśli mają czas na głód, z przepracowaniem i nadmiernym podnieceniem. Regurgowanie jest ułatwione przez kolkę, która często występuje u niemowląt.

Poproś lekarza, dlaczego dziecko spłukuje fontannę, ale jeśli nie wyjdzie ze szpitala macierzyńskiego, nie musisz się martwić. Jeśli dziecko ma dysbakteriozę lub patologię przewodu pokarmowego, konieczne jest leczenie farmakologiczne.

Jak samodzielnie sprawdzić, czy nie jest to choroba

Jeśli dziecko rozwija się normalnie, przybierając na wadze, reagując na rodziców, to martw się, że nie warto. Jeśli karmienie piersią, to możesz się upewnić, przeprowadzając test.

  1. Dziecko waży się przed jedzeniem, bez pieluchy, ale w pieluszkach.
  2. Karmią.
  3. Odważyć ponownie, bez konieczności wymiany ubrania, nawet jeśli poczuł ulgę po jedzeniu.

Przez wagę "brutto" przed posiłkiem, a następnie oczywiste jest, że dziecko ssało dawkę znacznie więcej niż wymagane przez jego rosnące ciało. I pytanie, dlaczego dziecko spluwa fontannę, mama nie pyta. Ważenie pokazuje, że dziecko pozbywa się nadmiaru żywności. Niemożliwe jest kontrolowanie porcji mleka, które jest do bani dla jednego karmienia z klatki piersiowej.

Jak zmniejszyć prawdopodobieństwo powrotu do zdrowia

Dla dziecka mniej miażdżącego, musisz znaleźć wygodną strój do karmienia. Utrzymuj dziecko tak, aby nie zgiąć się, aby uważać, że chwytał za brzegi całkowicie siodło.

Jeśli dziecko ma wypustkę, przed jedzeniem trzeba ją oczyścić. W przeciwnym razie, wraz z mlekiem, dziecko połyka śluz i zdecydowanie wypluć go mlekiem.

Przy sztucznym karmieniu należy dokładnie zapoznać się z dyszy butelki: jak płynie mleko.

Niewłaściwy otwór jest wyjaśnieniem, dlaczego dziecko spłukuje fontannę. Jeśli jest szeroki, dziecko dławią się ssaniem, jeśli wąskie, a brodawka jest napięta, pochwyci powietrze.

Przed karmieniem dziecko powinno masować brzuch lub położyć na nim. Zwykle dzieci uwielbiają leżeć na brzuchu, a masaż odbywa się z radości.

Po jedzeniu, aby wydostać się z powietrza, dziecko powinno być umieszczone w kolumnie. Więc najmniej strat będzie pozbywać się i nie odzyska fontanny.

Jeśli karmisz dziecko częściej, wtedy nie będzie chciwie ssać, a tym samym chwycić powietrze. Nie pozwól dziecku podniecać się przed procesem jedzenia.

Po zjedzeniu dziecka nie trzeba się uganiać, zmieniać ubrania, rzucać na ręce. Niemowlęta mają niestabilną perystaltykę.

Praktyka pokazuje, że prawie każde dziecko spędza 2 miesiące z fontanną. I jeszcze trochę. Po 3 miesiącach w normalnych przerwach odpoczynku, a rodzice uspokajają się.

Regurgacja może wznowić się podczas ząbkowania, ale nie martw się. Dziecko zaczyna nadmierne zasolenie. Podobnie, pozbywa się nadmiaru śliny.