524 Shares 1492 views

Nauczanie, pokazać dziecku, jak narysować lisa

Twoje dziecko sięga po ołówek i uwielbia rysować, ale sprawia, że bardziej niepewne i często prosi, aby narysować na papierze coś: kota, psa? Zachęcić te wnioski i żartobliwie, w celu usprawnienia ruchów motorycznych, dzięki czemu nauczył się poruszać w przestrzeni, aby czuć się kształt i wielkość obiektów, zobaczyć rozmieszczenie rzeczy wokół niego, wspierać jego pragnienie. Może nie będzie słynnego artysty (choć nigdy nie wiadomo!), Ale umiejętność sporządzania koniecznie przydatna do niego w późniejszym życiu.


charakter bajki

Na przykład, spróbuj pokazać dziecku, jak narysować lisa. To zwierzę dzieci wiedzą z ich ulubionych kreskówek i bajek. Mimo, że drapieżnik i złodziejem, ale bardziej znana ze swojej pięknej czerwonej puszystej sierści, duży ogon i przebiegły. Ta Fox przechytrzył wronę i ukradł jej ser, a „The Gingerbread Man”, dzieci uwielbiały rosyjską opowieść ludowa, tylko ona była w stanie oszukać bohatera i je zjeść. Ale nie mówmy o smutnych rzeczach, lepiej nauczyć dziecko jak narysować lisa.

Etapy pracy

Aby zacząć, przygotować arkusz papieru, ołówek i miękkiej gąbki. Włóż kartę tak, by dziecko było wygodne, aby obejrzeć podczas rysowania.

Pokaż dziecku jak ołówkiem narysować etapy Fox. Głównie w środku papieru narysuj owal, będzie to oznaczać, lisa ciała. Narysuj go trochę rozciągnięty w pionie.
Następnie górna owalu narysować koło. Będzie to głowa lisa. W dolnej części koła i rozszerzyć trochę więcej przypraw.

Na głowie kurkami duże uszy, zwracamy dwa trójkąty – uszy na wierzchu. Naprzód, na pniu, przedstawia dwa równoległe przednie nogi z palcami i pazurami.

Więc zwracamy posiedzenie Fox, tylne nogi są ugięte, a oni będą za frontem.

Rysunek, edukacja

Pokazuj dziecku, jak narysować lisa, zrobić puzzle do niego: „Wzmocnienie rozwoju kota, mieszka w dziurę w lesie. Puszysty ogon czerwony, wszyscy wiemy … (lis). " Dzieciak będzie pamiętał że Fox duże koty, i że miał piękny ogon czerwony kolor.

Narysować pysk lisa, konieczne jest w dolnej części głowy napisać łaciński się W. Jednocześnie nie zapominajmy, że pysk lisa z długim i wąskim ustach, więc starają się przedstawiać „nos” nie jest duży i nie za szeroka, a Lis jest jak wilk lub pies.

Następnie narysować oko. mindaleobraznye one Fox, jak kot, i równolegle pod uszu. W dolnej części tułowia wyciągnięcia puszysty ogon i pętli „nosić futro”.

wykończenia

Przed narysować lisa, pokaż go do dziecka w obrazie. Piła dziecko, jakiego koloru jest to, że na końcu ogona jej małym białym piersi i białym niewiele.

Rysować wąsy, wybierz piersi małych udarów i zaznaczyć końcówkę ogona, który jest biały.

Szczotka, aby usunąć wszystkie niepotrzebne linii i przystąpić do barwienia. Dekoracji Fox futrze jasne uderzeń pomarańczowy ołówek, nie zapominając o gęstym lisa i długie.

I wreszcie,

Kiedy pokazać dziecku, jak narysować lisa, powiedz mu o tym zwierzęciu, gdzie mieszka, co zje, co jego charakter i maniery. Pamiętaj, że w żadnej baśni główny bohater działa lisa. Wraz z rysunku rozszerzyć horyzonty dziecka.