666 Shares 7426 views

edukacja płeć dzieci w wieku przedszkolnym. Wymiar płci w edukacji dzieci w wieku przedszkolnym

Co to jest „gender”? Termin oznacza płeć społeczną osobnika, który jest tworzony poprzez edukację. Koncepcja obejmuje psychologiczne, kulturowe różnice między kobietami i mężczyznami.


edukacja płeć dzieci w wieku przedszkolnym

Świadomość ich płci i ich identyfikacji z nim tam w okresie od 2 do 3 lat. Stopniowo, dziecko rozumie, że tożsamość płciowa jest zawsze stała i nie zmienia się w czasie. Podejście do rozwoju seksualnego dzieci są różnice w ich wyglądzie i potrzebę integracji cech społecznych i biologicznych. Edukacja dzieci w wieku przedszkolnym w przedszkolu, a rodzina jest specjalna organizacja pracy akademickiej. Wynika to z różnic w budowie mózgu i jej działalności, jak również różnice w temperamencie dziewczynek i chłopców. U młodych kobiet lewy mózg rozwija się wcześniej, więc zaczną mówić, i to jest bliżej do pewnego wieku jest racjonalne i logiczne myślenie. Chłopcy narażone na gwałtowne przejawy emocji, często zmiany nastroju. Dziewczyny bliższych lekcje w małych grupach, a młodzi ludzie tacy jak konkursy, współpracy, gier mobilnych.

Gender rodzaje Dzieci

Różnice płciowe zawierać następujące elementy: poznawczy samoświadomość, tożsamość emotsionalnuyuya, specyficzne zachowanie. Na podstawie tych składników rodzą typy płci, które podlegają klasyfikacji. Która z nich jest bliżej do mojego dziecka zależy od rodziców. Rozważmy charakterystykę dzieci w rodzaju płci:

  1. Maskullinny dziecko. On jest zobowiązana do zachowania niezależności, z szacunku dla władzy. Często muszą komunikować się ze znaczącym człowiekiem. Zasadniczo, te dzieci koncentrują się na osiąganiu wysokich rezultatów w niektórych dziedzinach, dążą do przywództwa, uwielbiam konkurencji. Podczas komunikowania się z rówieśnikami bywają autorytarny, nie znosi sprzeciwu.
  2. Kobiecy dziecko. Ten typ chłopcy mają problemy z komunikacją z nią seks. Nie wykazują niezależność, inicjatywę, opiekę i różnią zachowanie zależnej. Dziecko musi być wspierana na wiarę w jego możliwości. Często nie chcą rozmawiać z męskiego typu.
  3. Androgyniczny dziecko. Rodzaj wykazuje dużą aktywność w komunikowaniu się z dzieci obojga płci. Jest niezależna, często osiąga dobre wyniki. On stara się przezwyciężyć trudności bez pomocy z zewnątrz. Męskie cechy przejawiają się w pomaganiu ubogim, a do ich ochrony.
  4. Typ niezróżnicowany. Dziecko jest pasywny, unika kontaktu, nie dążyć do osiągnięcia. Brak jasno zdefiniowane styl zachowania.

Mama i tata mają istotny wpływ na kształtowanie rodzaju płci. Nieporozumienie z cech swojej płci często pojawia się w jednym rodzicem lub dysfunkcyjnych rodzin.

Problem edukacji płci

Zauważamy następującą liczbę powodów, które wpływają na powstawanie niewłaściwy sposób swojej płci:

  1. Feminizacja mężczyzn i kobiet eviratsiya.
  2. Zmniejszenie uczucia różnic między płciami.
  3. Wzrost w nieodpowiednich zachowań młodzieży.
  4. Problemy w życiu osobistym.

edukacja płeć dzieci w wieku przedszkolnym jest problem. W ogólnym systemie edukacji jest realizowany mam, opiekunki, opiekunów kobieta, która jest bardzo sfeminizowany. Sytuacja ta znajduje odzwierciedlenie szczególnie negatywny wpływ na rozwój chłopców.

edukacja płci do przedszkola

Praca z dziećmi w instytucjach przedszkolnych opiera się na różnicach płciowych. Tak więc, w procesie kształcenia powinny uwzględniać różne postrzeganie informacji u chłopców i dziewcząt. Na pierwszy wolał polegać na pomocy wizualnych, a drugi – na rozprawie. Podczas wykonywania pracy twórczej konieczne jest, aby pamiętać, że ręce za ruchem chłopców niemowląt i pół roku. Młodzi ludzie potrzebują, aby ułatwić pracę lub wykonywać indywidualnego podejścia. Kiedy nauczyciel ocenia działalność Dziecięce, aw tym przypadku należy wziąć pod uwagę różnice płci. Na przykład, intonacja formy oceny mowy, obecność ludzi, najważniejszym dla dziewcząt. Dla chłopca – oceny wyników, nie da się osiągnąć. Ponadto jest w stanie poprawić swoją pracę. edukacja płeć dzieci w wieku przedszkolnym jest kompletna bez gry. Charakteryzuje aktywnych chłopców, hałaśliwe klas, a dziewczęta – są ciche, najczęściej o roli rodziny i codziennych tematów. Oczywiście, wychowawcy spokojniejsze, gdy dzieci są zaangażowane w osiadłych gier, ale najbardziej ogranicza rozwój osobowości małych mężczyzn. To dobry czas, aby być klasą rolę różnice między płciami lub grać w teatrze.

rozwój muzyczny

Podczas sesji tego rodzaju chłopcy muszą skupić się na nauce elementów tańca, która wymaga umiejętności i siłę, a dziewczęta – miękkość i gładkość. Podejście płci w edukacji dzieci w wieku przedszkolnym starszy bierze pod treningu umiejętności konto wiodącego partnera do tańca. Piosenek w których istnieje wskazanie różnic płci, a także przyczynia się do powstania pożądanego zachowania.

rozwój sportu

edukacja płeć dzieci w wieku przedszkolnym i jest prowadzona na wychowaniu fizycznym. Ćwiczenia dla dziewcząt oparte na rozwoju elastyczności, koordynacji. Na przykład, badania wstążkami, skakanka. Chłopcy ćwiczenie trwa trochę dłużej i trochę cięższy sprzęt. Udane edukacja dzieci w wieku płci opiera się na fakcie, że dla dziewczynek charakteryzuje bliży i dla chłopców – przyszłość. W związku z tym, ten ostatni potrzebuje więcej przestrzeni dla działań. Kiedy spotkanie z nowym sporcie trzeba skupić się na jego płeć.

Zaangażowanie rodziców w rozwoju płci

Edukacja dzieci w wieku przedszkolnym w przedszkolu i rodziny muszą być ze sobą połączone. Rodzice potrzebują pomocy od czasu do czasu w celu zapewnienia pełnego rozwoju dziecka, a tutaj mogą zwrócić się do nauczycieli. Nauczyciel może zaprosić mamusie i tatusiowie, aby uczestniczyć we wspólnych działaniach, które następnie mogą być wykorzystywane w domu. Edukowanie rodziców w przedszkolach ustawione stoiska, na których namalowane aktualne informacje na temat rozwoju dzieci. Kluczem do prawidłowego tworzenia wiedzy na temat różnic między płciami jest przeprowadzenie czynności obejmujących całą rodzinę. Może to być konkursy talentów rodziny, zapoznał się z zawodów rodziców, sportu. Doświadczenie w pracy na edukacji dzieci w wieku przedszkolnym płci mogą zostać ujawnione podczas spotkań rodzic-nauczyciel. Mamusie i tatusiowie, a także nauczyciele, aby omówić różne sposoby wychowania dzieci.

Reasumując

Wymiar płci w edukacji dzieci w wieku przedszkolnym jest ważnym i pilnym zadaniem w rozwoju przyszłych matek i ojców. Pod wpływem zmian społecznych we współczesnym społeczeństwie stopniowo erozji tradycyjnych poglądów na temat zachowań seksualnych. Role kobiet i mężczyzn są często mieszane, zaciera granice w dziedzinach zawodowych. Coraz częściej w domu siedzi z tata, mama i zarabiać pieniądze. Z tej perspektywy, dziewczęta są agresywne, apodyktyczny, rude, a chłopcy nie mogą wstać dla siebie, emocjonalnie niestabilny i nie mają umiejętności kulturę zachowań z kobietami. Dlatego jest bardzo ważne w pierwszych latach położyć dzieci wiedzy na temat cech płci. Oznacza to zwiększone zapotrzebowanie na samych rodziców, ich zachowań i stylu życia. Konieczne jest, aby zwrócić uwagę na pracę nauczycieli w przedszkolach, pamiętając, że jest tam dziecko spędza większość dnia.