334 Shares 2601 views

Olga Voronet: Biografia i kariera sławnego radzieckiego i rosyjskiego piosenkarza pop

Dziś chcielibyśmy zapoznać się z tej żywej legendy radzieckiego, a potem rosyjski pop Olga Voronet. Proponujemy zajrzeć do szczegółów swojego życia osobistego i kariery słynnego piosenkarza.


Olga Voronet: biografia

Przyszłych Ludowy Artysta ZSRR i Federacji Rosyjskiej urodził się 12 lutego 1926 w rosyjskim mieście Smoleńsku. Jej rodzice byli profesjonalnych muzyków: jego matka – pianistka, a jego ojciec – śpiewaczką operową. Voronets Borisovna Olga pochodzi z arystokratycznej rodziny – jej babcia z rodziny ubogiej szlachty smoleńskiej. Gdy miała zaledwie trzy lata, jej rodzice zdecydowali się na rozwód. Olga przebywał z matką, ale mój ojciec był zawsze stosunki bardzo ciepły i przyjazny. Od Voronets dzieciństwa pokazał zdolności muzyczne, kocha śpiewać i marzyła o zostaniu aktorką. Jednak, że jej marzenie nigdy nie został zrealizowany: pierwsze zaproszenie do roli w filmie dostała, gdy miał sześćdziesiąt kobiet. Andriej Konczałowski zaproponował jej grać mieszkaniec wsi. Ale Olga Voronets odrzucił zaproszenie.

Pierwsze kroki w karierze muzycznej

Po ukończeniu szkoły w 1943 roku, Olga przyszedł VGIK (Vasiliya warsztatowej Vanina). Po pewnym czasie została przeniesiona do etapu rozdzielania w Opera Studio w Sokolniki. Debiutancki koncert przyszła gwiazda muzyki radzieckiej odbyła się w 1947 roku. Zostali występując w głównym budynku posterunku policji. Voronet następnie został członkiem grupy wokalnej Orkiestry Instrumentów Ludowych, który odbył się w Filharmonii Regionalnego w Moskwie.

Ciąg dalszy kariery

W 1956 roku została solistką Olga Voronets Mosestrady. Sukces wokalistki przyczyniły się głosem wielkim zasięgu i bogatej piersi mezzosopran i charakterystycznym wyglądzie. Podczas gdy jej repertuarze tylko lekkie popowe piosenki, których autorami byli radzieccy kompozytorzy. A ona Voronets następnie był daleki od sztuki ludowej. Podczas jednego z koncertów był ważny znajomy z Olga bayan trio Popkov, Kuznetsova i Daniela. Mężczyźni zaczęli się przekonać piosenkarkę spróbować swoich sił w piosence rosyjskiej ludowej. Voronet zainteresowany w tym eksperymencie. Tak więc, w 1956 roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Folkloru, który odbył się we Francji, zaśpiewała piosenkę rosyjskiej ludowej „Kalinka”. Numer Voronet był tak wielki sukces, że ponieważ często określa się nie tylko jako Olga, Kalinka. Zatem, otrzymała nie tylko Radzieckiego, ale także międzynarodowe uznanie.

Na szczycie sukcesu

Najbardziej znanym na początku lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku znalazł piosenkę wykonywaną przez Olga nazwie „Snow White”, kompozytor Grigorij Ponomarenko. Piosenkarz został zaproszony do wystąpienia często zarówno w radiu i telewizji. W 1971 roku dotarł do finału Voronet "Song of the Year" prestiżowych festiwalach. Wykonano je podczas piosenki „Dlaczego jesteś, dziewczyna, piękna miłość” Evgeniya Ptichkina i Igor Shaferan stał się hitem, a także swego rodzaju wizytówką Olgi. Po tym sukcesie, piosenkarka wielokrotnie osiągnął finał "Song of the Year". Tak więc, w 1973 roku cały kraj był zachwycony z piosenką „córki dorosłych” Olga Voronet. W tym samym roku, ostateczna hitem i dwa kolejne dzieła ludowej ulubionego piosenkarza – „rozkwitać, ziemia wiosna” i „Patrzę na jeziorze niebieski” (z filmu pod tytułem „Cienie w południe”). W 1975 roku festiwal osiągnął ostateczną piosenkę Olga „sweet berry” w 1977 roku – „Silent City”, aw 1978 – „Dedykacja” i „To jest miłość”. W tym czasie konieczne jest szczyt kariery Voronet. Takie znani kompozytorzy, jak Feltsman, Ponomarenko, Ptichkin, Tulikov, Muradeli, Gorodovskaya, Saulsky i inni komponować piosenki dla Olgi.

Aby uzyskać więcej informacji o swojej karierze

Przez długi czas Olga Voronets aktywnie współpracował z rosyjskim orkiestry ludowej nazwany Osipov. Wokalista koncertował zarówno w ZSRR (w tym dwukrotnie wystąpiła na Kamczatka, a sześć razy w BAM), jak również w innych krajach (ona odwiedził wszystkie kraje reżimu socjalistycznego, a także w Holandii, Danii, Japonii, Stanów Zjednoczonych i na Mauritiusie). W swoim rodzinnym mieście smoleńskiej Olga Voronet był przewodniczącym jury pieśni ludowej od wielu lat pod nazwą „Głos Rosji”.

Prywatne życie śpiewak

Olga Voronet, biografia obfituje w różnego rodzaju imprezy, byłem żonaty dwukrotnie. Jej pierwszy mąż był akordeonista Rafail Babkov. Ich małżeństwo trwało 14 lat, po którym para rozwiodła się. Po raz drugi, Olga żonaty Vladimir Sokolov. Ich małżeństwo trwało 30 lat, aż do swojej śmierci w 2012 roku. Dzieci nie mają Voronet.

Co do innych członków rodziny, Olga ma dwóch braci. Jeden mieszka w Moskwie, był elektronikiem. Kolejny brat (syn mojej matki i ojczyma Voronet) mieszka w Smoleńsku.

Dzisiaj piosenkarka z 88 lat. W 2010 roku miał wylew, a dwa lata później przypadkowo spadła ze schodów i złamała sobie biodro. Ponieważ Olga Voronet stał trudno poruszać się niezależnie.