163 Shares 8014 views

Urazowe uszkodzenie mózgu: efekty, powikłania, przyczyny

Wielkie szczęście dla każdego człowieka – dobrego zdrowia i silnego układu odpornościowego. Jeśli organizm jest nawet mała usterka – ważne jest, aby pamiętać, jak najszybciej i wyeliminować przyczynę niepowodzenia. Co? jeśli jest uraz głowy? Konsekwencje mogą być bardzo poważne, ponieważ wiele osób z powodu braku czasu lub zaniedbania elementarnej żyją według zasady – „rozwiązać sam”, nie zdając sobie sprawy, że niedbały stosunek do swojego ciała może prowadzić do tragicznych skutków. Zastanów się, co powikłania stojące urazowe uszkodzenie mózgu, którego efekty mogą dać o sobie znać w wielu lat.


Tak więc nasz mózg – zupełnie niezbadany wszechświat, który ukrywa swoje dwie półkule wiele tajemnic i funkcji. Nawet dziecko wie, że dzięki mózgu, jesteśmy w stanie przetwarzać informacje, doświadczenia różnych emocji i wykonywać inne czynności złożonych. Nasz mózg chroni kości czaszki – jest to bardzo dobrze pomyślany Oczywiście natury, jak w naszym życiu wielokrotnie istnieje ryzyko mechanicznego uszkodzenia mózgu. Bardzo często jest urazowe uszkodzenie mózgu u dzieci, mający ogromny zapas energii, często otrzymują różne urazy. Interesujące jest to, że dość poważne urazy u dzieci często chodzą bez utraty przytomności, w przeciwieństwie do starszej kategorii wiekowej.

Urazowe uszkodzenie mózgu – skutki i rodzaje:

– Kiedy wstrząs występuje utrata pamięci i / lub świadomości, które mogą być krótkie lub dotarcia godzinę. Następujące objawy występują również: ogólne osłabienie, wymioty, nudności, zawroty głowy i ból głowy. Wymioty mogą być powtarzane aż do dwóch razy. Osoba może poczucie podrażnienie, senność i zmęczenie. Ból głowy może być spotęgowane przez bodźce zewnętrzne – ostrych dźwięków i jasnym świetle. Objawy te mogą trwać do dwóch tygodni. Nie zapominaj, że zniknięcie objawów nie oznacza całkowite wyleczenie;

– Zamknięty urazowe uszkodzenie mózgu występuje wtedy, gdy uszkodzenie mózgu, skutki zależą od tego, gdzie wystąpiła szkoda, może nastąpić utrata mowy, częściowe lub całkowite porażenie kończyn, zawroty głowy, częste wymioty. Uszkodzenie mózgu może wystąpić rozszerzenie źrenic, zez rozbieżny. W poważnych obrażeń – „pływające” gałek ocznych;

– Wyciskanie mózgu występuje w naczyniach krwionośnych nieciągłości rzadko występują przerwy w tkankach mózgowych. Kompresuje części mózgu krew, która płynie z pękniętych naczyń towarzyszy ciężkich objawów: śpiączki lub utrata przytomności przez dłuższy czas, wymioty, rozszerzenie źrenic, ból głowy w miejscu urazu, paraliż kończyn. W ciężkich przypadkach, normalizacja stanu nie występuje.

– pękanie sklepienia lub podstawy czaszki może być wciśnięty, albo liniowe. Depresji pęknięcia występują w wyniku urazowych chorób kości czaszki integralności szkieletu, wywierają nacisk na objętości mózgu. U niemowląt, jest depresja kości, ale integralność nie jest uszkodzony przez zginanie. Złamania liniowe mają większą powierzchnię styku, na przykład, które mogą być spowodowane upadkiem z wysokości. W małym obszarze uszkodzonej powierzchni jest wciśnięty rozerwaniu (tak jak część kości jest zanurzony w czaszce). Ciężkie złamania kości czaszki może prowadzić do kraniotomii.

– Jeśli nie ma uszkodzenia kości czaszki i tkanek miękkich, w tym samym czasie, to jest otwarty uraz czaszkowo-mózgowy. Konsekwencje takich urazów są niebezpieczne, ponieważ, w przeciwieństwie do zamkniętego urazu mogą prowadzić do infekcji, ponieważ istnieje możliwość, że otwarta tkanka mózgowa się ciał obcych lub fragmentów kostnych.

W ciężkim urazie istnieje możliwość wpływu resztkowych, zwłaszcza wtedy, gdy obróbkę prowadzi się nie w całości. Większość przypadków obrażeń kończy całkowite wyzdrowienie.

Pamiętaj, że nawet przy niewielkim urazie głowy należy udać się do lekarza.