495 Shares 9978 views

Jak zrobić oryginalne panele własnymi rękami

Ze względu na szczególne wymagania ergonomiczne i przestrzenne, meble w kuchni znajduje się wzdłuż jednej lub dwóch ścianach, a ściana pozostaje wolny i pusty w jadalni, że nie wygląda to dobrze. Pomyślne rozwiązanie projektowe w tym przypadku może być panel dekoracyjny, zajmując większość ścian wykonanych w tym samym stylu jak głównej przestrzeni kuchennej. Co to jest i jak zrobić panele własnymi rękami, bez wystarczających umiejętności w niniejszej sprawie?

Panel dekoracyjny – dzieło sztuki, stworzone lub jeden ze znanych metod sztuki stosowanej, albo w technice bardzo szczególny autora. Panele ścienne z własnych rąk mogą być szyte ze szmat, związany gruby kabel liny lub lnu, wykonane z kolorowego szkła i ceramiczne mozaiki, a także fragmenty tych materiałów. Są one wykonane z jednego z dostępnych narzędzi, co najważniejsze, do stylu ozdobne kawałki danych został pomyślnie wprowadzone w kuchni rejestracji wzoru, uzupełnione i ozdobić go.

Jak zrobić panel z rąk? Istnieje kilka bardzo prostych sposobów, aby stworzyć oryginalne dzieło sztuki, bez specjalnej wiedzy i umiejętności.

Panele nasion, zbóż lub makaronu

Do pracy wymagany pięknie kolorowe nasiona i zboża kolorze naturalnym lub kręcone makaron, pomalowane na różne kolory, stosując akwarele lub akrylowe. Ponadto, bezbarwny klej o grubości tektury dla podstawy, małego zwierciadła, ramki ze szkłem. W centrum podłoże tektury przykleić lustro z nim w różnych kierunkach rascherchivaem geometryczny ornament w postaci dużych trójkątów i kwadratów. Każdy z elementów ornamentu i smaruje kleju gęsto posypać nasion jęczmienia i różnych kolorach, wybierając je według kolorów i grubości. Zbyt dużo, to nie jest zablokowany, delikatnie wlać. Następnie rama gotowego panelu w ramie pod szkłem i zawieszony na ścianie. To samo można zrobić za pomocą kolorowych kształtów makaronu. Wystarczy trzymać je oddzielnie każdą potrzebę, najpierw rozmazywanie kleju kartonu, a następnie makarony. Takie panele, wykonane własnymi rękami, dekoracji kuchni w każdym stylu.

Panele w technice decoupage

Inną metodą wytwarzania dekorację kuchni – decoupage. Technika ta jest prosta, ale zaskakująco atrakcyjna nie tylko dla tych, którzy znają się z nim, ale także dla początkujących. Panele z własnych rąk do kuchni, utworzona w technice decoupage i doskonale nadaje się do klasycznego wzornictwa i nowoczesnej „high-tech”, to wszystko zależy od wyboru zdjęć. Jest możliwe, aby stworzyć kompozycję zebrane z wielu obrazów sceny lub komórek roślinnych. wycinki prasowe, karty decoupage lub serwetki wklej uprzednio przygotowaną drewnianą podstawę. należy zagruntować i farba akrylowa. Jeśli zamierzasz zrobić panel z własnych rąk z efektem starzenia, ramy muszą być sztucznie starzone. W tym celu, narożniki i krawędzie deski przed malowanie przetarł woskowe świece i po barwienia farby, która nie określa na woskowanej powierzchni, delikatnie usunąć papierem ściernym. Po przygotowaniu fundamentów na nim z kleju do wklejenia wycinki decoupage, pozostawiono do wyschnięcia i górna pokryta warstwą lakieru na bazie wody , lub dają efekt starożytności lakieru krakelyurnym.

Panele ścienne z własnymi rękami można zrobić w formie stylizowanej okno z podświetleniem i zintegrowane 3D witraży. Ramki, symulując ram okiennych, wykonanych z drewna, z barwionego szkła wstawić szyb, przedstawiający krajobrazy, wewnątrz ramy pod lampami zamontowany szklanych. Takie panele nie tylko zdobią ściany, ale także służyć jako dodatkowe źródło oświetlenia w pobliżu stole.