96 Shares 7866 views

Lek "Platyphylline". Instrukcja, wskazania, przeciwwskazania

Lek "Platyphylline" odnosi się do grupy m-holinoblokatorov. Lek jest podawany w formie tabletki, jako roztwór do wstrzykiwań, kropli, czopki.

Lek "Platifillin" zaleca instrukcję na wrzody trawienne dwunastnicy i żołądka, jelit, żółciowego i dróg żółciowych, kamicy żółciowej, zapalenia pęcherzyka żółciowego, skurczu mięśnia sercowego. Do wskazań należą oskrzela, nadciśnienie tętnicze, angiotrophoneurosis, skurcze tętnic mózgowych. Lekarstwo "Platifilin" zaleca się w astmie oskrzelowej w zapobieganiu skurczu krtani i skurczów oskrzeli. W połączeniu z innymi lekami, lek stosuje się w dusznicy bolesnej. W trakcie zabiegów diagnostycznych w okulistyce, przy ostrych chorobach zapalnych oczu, urazach widoczny jest lek "Platifillin" w celu rozszerzenia źrenicy.

Zintensyfikowany efekt antysepatyczny jest oparty na preparatach "Platyphylline" z "Papaverin", jeśli są one stosowane w kompleksie. W wyniku takiego działania ciśnienie krwi maleje, ton naczyń maleje, gładkie mięśnie organów wewnętrznych rozluźniają się (układ moczowo-płciowy, układ trawienny i oddechowy).

Platifylina nie zaleca stosowania instrumentu w przypadkach ostrego krwawienia, zwężenia zastawki mitralnej, IHD, niewydolności serca (przewlekła), częstoskurczu, migotania przedsionków, nadciśnienia tętniczego i innych patologii układu sercowo-naczyniowego, wobec czego może wystąpić niekorzystna konsekwencja zwiększenia częstości skurczów serca. Przeciwwskazania obejmują tyreotoksydację, choroby układu pokarmowego powikłane przez niedrożność (zwężenie strażnika i achalasia), refluksowe zapalenie przełyku i przepukliny przełyku, w połączeniu z nią, podwyższona temperatura. Lek "Platifillin" nie zaleca instrukcji dotyczącej nadwrażliwości, patologii skomplikowanych przez wysokie ciśnienie wewnątrzgałkowe, atony jelita u pacjentów z osłabionym lub w podeszłym wieku, jaskrę otwartą. Lekarstwo nie jest zalecane dla pacjentów po czterdziestu latach (długie), z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego, niewydolnością wątroby, niewydolnością wątroby. Lek nie jest zalecany w przypadku suchego jamy ustnej, przewlekłej patologii płuc (szczególnie u pacjentów z osłabionym i małym dzieckiem), neuropatii autonomicznej. Przeciwwskazania obejmują przerost gruczołu krokowego bez obturacyjnych zmian chorobowych układu moczowego, wystąpienie opóźnienia w oddawaniu moczu i predyspozycji, uraz mózgu i porażenie centralne u dzieci, goncopatia, choroba Downa.

Lek "Platyphylline" nie jest zalecany do ciąży. W pierwszym trymestrze stosowanie jest zabronione. W kolejnych okresach – tylko pod nadzorem i pod nadzorem lekarza. Jeśli leki zostaną przepisane kobietom karmiącym, należy ostrzec o konieczności zatrzymania laktacji.

Wśród efektów ubocznych lekarzy specjalizują się skurcze, fotofobia, bóle głowy, zawroty głowy, atony jelit, rozlewanie się mięśniaków. Stosowanie leku "Platyphylline" może powodować zmniejszenie ciśnienia krwi, pragnienia, ostrej psychozy, zatrzymania moczu, niedoboru płuc.

Wprowadzenie do eliminacji bólów o spastycznej naturze, uporczywego ataku astmy, obwodowych i mózgowych angiopasms przeprowadza się w dawce 1-2 mililitrów (2% roztwór). Wstrzykiwania wykonuje się raz lub dwa razy dziennie. Dla niemowląt niemowląt dawka wynosi 0,035 mg / kg, od 0 do 1 roku do 0,03 mg / kg, od 0 do 10 lat – 0,025 mg / kg, od jedenaście do czternastu lat – 0,02 mg na kilogram masy ciała.

Wewnątrz mianuje dziesięć do piętnastu kropli roztworu o wartości 0,5%. Częstotliwość stosowania wynosi do trzech razy dziennie. W czopkach zaleca się stosowanie leku "Platifillin" w dawce 0,01 grama dwa razy na dobę.

Kurs terapeutyczny – od dziesięciu do dwudziestu dni.