161 Shares 7069 views

Kolin Pauell: biografia i zdjęcia

Nawet w drugiej połowie 20 wieku, czarni w Stanach Zjednoczonych nie było łatwo wyrwać się z ludźmi. Jeden z niewielu, którym udało się wyjść poza te ramy, był synem imigrantów Kolin Pauell. Biografia tego człowieka po prostu jest w pełni wyposażony w wysokich pozycjach.

pochodzenie Powell

W 1920 roku do brzegów Ameryki zbliżyła się do statku, gdzie banany, a także imigranci z Jamajki. Wśród nich był 22-letni Luter Teofil Pauell – pochodzi z bardzo biednej rodziny. Nawet nie mają elementarnej edukacji szkolnej, ale chłopiec nie był błąd. Szybko znalazł pracę w Stanach Zjednoczonych, a nawet wzrosła do kierownika działu w firmie. I wkrótce ożenił się na tym samym imigrantów z Jamajki – seamstress Maud Arial Mekki, mieli dzieci: pierwszą córkę, potem syna – Kolin Pauell, przyszły sekretarz stanu, po kilku dekadach, twierdził, że wśród jego przodków był gubernatorem Jamajki – Irish Eyre Coote. A obok niego – Afrykanie, Angielska, Szkocka, Żydzi, a nawet Indianie!

Dzieciństwo i wczesną młodość

Tak, 5 kwietnia 1937 w rodzinie Powell, która mieszkała w Harlemie, w pobliżu Nowego Jorku, był dzieckiem. Colin nazwał go.

Kiedy Colin było sześć, rodzice postanowili przenieść się do South Bronx. Tam chłopiec poszedł do bezpłatnej szkoły, gdzie uczył się jakoś. Muzyka jest również nie podoba się dziecku. Jedyną rzeczą, która go fascynuje – to czytanie, kino i filatelistyka. A on dużo o drugiej wojnie światowej i usłyszał wojny koreańskiej, a często wyobrażałem sobie wojskowy generał, dowódca jego inspiracją ołowianych żołnierzyków. Kto wie – być może nadszedł czas, w żyznej glebie spadła fatalny zboże?

Nie mieszkają w szczególności na badaniu Kolin Pauell pracował w małym sklepiku żydowskiego, tak że może ułatwić życie dla ich rodziców, a także uczyć się jidysz.

życie rodzinne Powell zmieniła się dramatycznie w 1956 roku. Czy w kości lub loterii, jego głowa zdobył dziesięć tysięcy dolarów, który kupił dom w prestiżowej dzielnicy Queens.

Ale Colin nie mógł w pełni cieszyć się radosne wydarzenie, ponieważ w tym czasie już mieszkał w Nowym Jorku, jako student. Granit nauka facet nadgryzione w City College, najpierw opanowanie zawodu inżyniera, a następnie geologa.

Na początku swojej kariery wojskowej

Ale ani geologiem ani inżynier Kolin Pauell nie chciał być. College prawdziwy rodziców i posłusznego syna, że nie chcą, aby ich zdenerwowany, ottrubiv cały kurs od początku do końca. Serce w międzyczasie starał się bardzo różne „gwiazdy” … A niebo dał szansę.

Kiedy uczelnia działała rodzaj uczestników programu, którzy otrzymują pomoc sponsorską, studiowania spraw wojskowych. Młody Powell skwapliwie skorzystał z szansy i ma swoją wolę w jego program wziął.

Jako praktykant Colin okazał się doskonały. Natychmiast poczułem, że stanął na jego drodze. W ciągu dwóch lat treningu, został awansowany na dowódcę batalionu, był zaangażowany w coachingu dla wiertarki i nawet udało się wziąć główną nagrodę w prestiżowym konkursie.

Oficjalna data rozpoczęcia służby wojskowej, Colin Powell uważa się rok 1958, kiedy młody człowiek uczestniczących w Rangers szkolne Fort Benning, gdzie studiował, aby przetrwać na bagnach Florydy. Za to było szkolenie w powietrzu. A następnie walcowane prawdziwym życiu wojsko …

Top miejsce przeznaczenia

pierwsze zadanie Powella była ochrona magazynów z bronią jądrową w małym niemieckim miasteczku Gelhenhauzen (niedaleko Frankfurtu). Amerykanin prowadził wykonanie tej misji, dowódca plutonu. W Niemczech, spędził dwa lata, a oni mówią, że był w tym czasie miał swoją osobistą znajomość z Elvis Presley.

Następnie młody i obiecujący oficer wrócił do USA i wysłany do Fort Devens (Massachusetts). Pod koniec służby tutaj Kolin Pauell miał prawo być zdemobilizowany na zawsze pozbyć się armii. Ale on ma takie a nie przeszkadza. Oczywiście, on pozostał w szeregach.

Wietnam

Pod koniec lata 1962 Powell został wysłany do Wietnamu Południowego, gdzie właśnie tam była wojna. Tam otrzymał chrzest bojowy, który został ranny, zajmując stanowisko doradcy wojskowego do drugiego batalionu pułku piechoty trzeciej części pierwszej ligi.

Po rannych w 1963 roku Colin powraca i jest traktowany w USA, gdzie trzy lata później został uhonorowany tytułem głównym. A w 1968 roku, ponownie wysłany do Wietnamu.

Tym razem walka doprowadza do Powell jako część niesławnej 23 Dywizji Piechoty pod nazwą „US”. Jej słynne żołnierze które zniszczyły społeczność wiejską, wysłać do światła więcej niż pięciuset wietnamskich cywilów – głównie kobiet i dzieci. To rażące sprawa od dawna starał się ukryć przed opinią publiczną, a nawet wtedy, gdy informacje powierzchniowe, Powell starał się wybielić siebie i swoich kolegów. Ale jego cel nie został osiągnięty.

Blisko do kierownictwa kraju

Na jesieni 1969 Kolin Pauell, fotografią, która w tym czasie już zaczęły pojawiać się w mediach, powrócił do Stanów Zjednoczonych, otrzymał stopień podpułkownika i studia na Uniwersytecie George'a Washingtona. Po zakończeniu tytuł magistra, staż jako asystent prezydenta Richarda Niksona.

To było bardzo ciekawą pracę, podczas której Powell był udział w spotkaniach z wyższych urzędników z całego świata: Japonii głów, Chiny, ZSRR, Niemiec, krajów Europy Wschodniej, etc.

Pod koniec stażu Colin został wysłany do Korei, aby zachować spokój, powstała tam w 1953 roku, i aby uczynić całą pomoc aliantów. W latach siedemdziesiątych pracował w Departamencie Obrony Stanów Zjednoczonych, aw 1984 roku objął asystent biurowy ówczesnego ministra obrony Weinberga.

Ale ta kariera Powell nie został zatrzymany. W 1987 roku został doradcą w zakresie bezpieczeństwa narodowego w Reagan, a od 1989 roku (już pod Bush senior) Kolin Pauell – Generalny Stanów Zjednoczonych sił zbrojnych. I ten moment można nazwać historycznym, ponieważ po raz pierwszy szczyt wojsko po członkowskie podjęły ciemnoskóry ludzi. Ponadto Powell został najmłodszym szef Połączonych Sztabów.

Nowa doktryna USA

Pod wodzą Colina Powella Ameryki Panama wdrożył kampanię wojskową, a także udaną operację w Zatoce Perskiej 91-letniej „Pustynna Burza”. Ponadto, osoba ta odegrała znaczącą rolę w ustalaniu prawowitej władzy na Haiti.

Kiedy faktycznie utworzony nowy US doktryny wojskowej, który powiedział, że Stany Zjednoczone biorą udział tylko w tych konfliktów, gdzie ich wyższość jest oczywiste i niepodważalne. I tylko wtedy, gdy wszystkie środki dyplomatyczne zostały wyczerpane. To był inny warunek, który powiedział Powell głośno: ludność kraju, który jest w stanie wojny, powinny wspierać i powitanie interwencji.

To nie spełnia oczekiwań

W 1993 roku Powell złożył rezygnację i wydawało się położyć kres spraw wojskowych. Amerykanie przewidział mu wielką przyszłość polityczną i pokazać ich zaufanie. Na przykład, wiele osób uważało, że Pauell Kolin (Partia Republikańska w tym czasie miała już go w swoich szeregach) będzie kandydować na prezydenta USA w wyborach 1996 roku. Ale był kandydatem i nie złożył. Tymczasem, według badań, ludzie byli gotowi wspierać go bardziej namacalne niż Bill Clinton …

Kolin Pauell – Sekretarz Stanu USA

Cztery lata później, w wyborach w 2000 roku, sam Powell poparł Busha i nowo wybrany prezydent podziękował mu, mianowany Sekretarze Stanu Stanów Zjednoczonych. I znowu to był debiut wśród Murzynów!

Głównym osiągnięciem Colin Powell jako Sekretarza Stanu była kampania przeciw terroryzmowi, który został zorganizowany i uruchomionych po strasznych akcji 11 września 2001 r.

To właśnie podczas tej kampanii została uruchomiona wojnę w Iraku, o której Powell początkowo wyrażała negatywne, wymagających szczegółowego dochodzenia i interwencji ONZ. Ale ja w 2002 roku brzmiał jego oświadczenie, że Irakijczycy rozwoju broni masowego rażenia, a wojna jest uzasadniona.

Te wypowiedzi Reputacja kosztowne Powella, gdy okazało się, że wszystkie dane dotyczące produkcji broni bakteriologicznej (szczególnie) są pobierane z tezą amerykańskiego studenta … W 2004 roku, z powodu skandalu zrezygnował.

Po jego rozładowania pisał swoje pamiętniki, mówił w prasie z różnych artykułów na temat amerykańskiej polityki zagranicznej i zaangażowany w innych sprawach publicznych. W wyborach w 2008 roku poparł Baracka Obamę.

Kolin Pauell – Polityka życie prywatne

Były sekretarz stanu USA, General Kolin Pauell, wrażenie bardzo poważnego człowieka. Ale jako młody człowiek, podobnie jak wielu innych, cechowała lekkomyślności.

Pewnego dnia poszedł z przyjacielem na „randkę w ciemno”, gdzie poznał uroczej dziewczynki – Alma Vivian Johnson. To wydarzenie w 1961 roku ustalił losy obu. Para ma ślub w 1962 roku (przed pierwszą wysyłką Colin Wietnam), urodziła się i wychowała troje dzieci: syn Michała i córki – Annemarie i Linda. Michael starał się ojcu, ale został zwolniony z powodu poważnych obrażeń odniesionych w wypadku samochodowym.

Kolin Pauell, życia prywatnego i rodzinnego, dla których mają wielkie znaczenie, nigdy ukryć. Nie ma informacji, że w 1996 roku, nie chciał kandydować na stanowisko szefa USA z powodu jego żony. Jak powiedziała, że już dość i ogólnie, a prezydent z domu nie będzie tolerowane. A ona zagroziła rozwodem. W rezultacie, Ameryka traci, być może, bardzo godnego kandydata, ale w rodzinie zachować spokój!