546 Shares 1377 views

Jak czyścić lina? Czy muszę czyścić lina?

Lin należący do klasy rzek i jezior ryb z rodziny karpiowatych. Nazwa jest prawdopodobne, aby uzyskać możliwość zmiany koloru: w powietrzu lub w płytkiej misce z niewielką ilością wody w jego grubą, niezdarny ciele pojawiają się ciemne plamy – Zaczyna „Fade”. Mieszka długie, czasami więcej niż 15 lat: z powodu biernego trybu życia i siedlisk (w dolnej części), to rzadko pada ofiarą drapieżników. Dorosły może osiągać duże wymiary: około 6,7 kg, a większy niż 50 cm długości.

Smak i jakość odżywcza

W lin dość delikatnym mięsem tłuszczowych, które wielu pożytecznych witamin i minerałów, doskonale przyswajalnego przez organizm ludzki. I to jest inna niskokaloryczne, więc jest idealny do menu dietetycznego. Naczynia z tej ryby podawano nawet na królewskim stole.

Lin lepiej smażyć lub piec, ale mogą być gotowane (dobrym rozwiązaniem – w mleku). Określa ona wielkie ucho. Niespodzianka wędzony lina. Więc sukces danie jest prawie zawsze pod warunkiem, ponieważ ryby są smaczne we własnym zakresie i przy odpowiednim leczeniu nie zrobił bałagan.

Kiedy masa meritum przedstawiciela fauny rzek niemal wszystko powoduje jedno pytanie: „Jak czyścić lina?”

Dlaczego nie wszyscy kochamy tę rybę?

Nie wiedząc, jak do czyszczenia lin, wiele osób, w tym rybaków po prostu zignorować takiego połowu. Fakt, że jego ciało pokryte jest mały, szczelnie zapakowane razem z wagą i grubą warstwą gęstego śluzu. To komplikuje wstępnej obróbki ryb: stale wymyka się z rąk. W tym przypadku, śluz nie jest zmywany i małej skali jest trudne do usunięcia i rozpraszają się we wszystkich kierunkach. Ale nie wszystko, co złe. Wystarczy tylko słuchać rad ludzi, którzy wiedzą, jak do czyszczenia ryb lin, a problem zostanie rozwiązany.

Czy muszę usunąć łuski?

Uważa się, że Lin – nieco niezwykłe ryby w warunkach wysokiej temperatury drobnych płatków mają „rozpuszczony” własności. Po ugotowaniu na jego powierzchni jest dość delikatny i pyszny ostre. W rezultacie, łuski nie są odczuwalne.

Na ogół korzystne jest, aby surowego liny, przy czym utrzymuje się maksymalnie przydatnych substancji. Jeżeli wszystkie ryby w tej formie nie jest akceptowane, możliwe jest użycie po prostu usunąć jej skórę. I pytanie o to, czy trzeba czyścić lin przed gotowaniem, będzie praktycznie rozwiązany.

to ciekawe

Nawiasem mówiąc, rybie zawierają dużo pektyn i może całkowicie zastąpić żelatynę w przygotowaniu różnych galaretki. Czasami zdarza się, zwłaszcza do czyszczenia zebrano, owinięte w kawałek gazy, który następnie zanurza się w naczyniu do wytwarzania aspic lub galaretowate bulionu. Istnieje również wysłać głowy i ości ryb. Przy takim sposobie przygotowania galaretka nie wymaga wiele wysiłku i dodatkowych kosztów. Ponadto będzie on używany wyłącznie naturalny produkt.

Jak czyścić lina śluzu

Jeśli waga przed gotowaniem, można pozostawić go na równi pochyłej, aby pozbyć się płytki nazębnej jest obowiązkowe. Normalnie, śluz, który obejmuje całe ciało ryby, jest całkiem sporo, więc najpierw trzeba zmniejszyć jego ilość, na przykład, nóż. Lin następnie przemywa się wodą, korzystnie w płynie. Pozostaje aby pozbyć się pozostałości śluzu. Aby szybko i łatwo wystarczająco obniżyć rybę najpierw we wrzątku, a następnie w zimnej wodzie. Z narażeniem na działanie wysokich temperatur śluz zaczyna wiatr w dół, a następnie bardzo łatwo zmyć. Taki kontrast „dusze” można powtarzać kilka razy. Lin i że nie ślizgać się w tym czasie w ich rękach (i ryb, przy okazji też), można posypać grubą solą.

Niektórzy rybacy i śluz oczyszczonej soli: po prostu pocierać jej tuszy, a następnie płukano dobrze. Kilka procedur – oraz lin czyste.

Usuwanie łusek

Oczywiście, nie każdy jest gotowy, aby jeść ryby, czyścić tylko na śluzu. Dla wszystkich przydatności skal są często mylone, a od niego nadal chce się pozbyć. Oto niektóre sprawdzone i polecane przez zapalonym sposobów Rybak na sposób czyszczenia lin.

Pierwszą opcją jest obniżenie rybę do wrzącej wody na kilka sekund (najważniejsze – nie przesadzaj!), A następnie zanurzyć je w zimnej wodzie. Następnie umieścić go na pokładzie cięcia i ostrożnie zeskrobać łuski, przechodząc od ogona do głowy z tępą stroną noża. Niektórzy wędkarze używać domowe narzędzie do czyszczenia lin. Jest to kawałek metalu do metalu ostrza, do którego po stronie skosu zęby przyczepione uchwytu. Aby skalować nie rozpraszają, ryby mogą być czyszczone w głębokim naczyniu z wodą.

Kolejna wskazówka, w jaki sposób oczyścić lina ryb – używać noża zamiast drobnej tarce, lepiej tetraedrycznymi. Szeroka baza jest bardzo miły w dotyku rąk, zwłaszcza w przypadku śliskiej linów. Co więcej, w takich skal czyszczenia rozprasza mniej. Jedyny warunek: pływak musi być ostra. Można zbudować sobie komfortowe tarce. Trzeba będzie kawałek drewna wielkości noża na jednej krawędzi, który to uchwyt i przyłączony do innego płyty metalowe (dopasować stare pojemniki z kawy) w często dziurkowane. Unosić było bezpieczne i łatwo umyć, wstępnie muszą być szlifowane drewno.

Kolejna wskazówka, w jaki sposób oczyścić lina (jest odpowiedni do charakteru) – pocierać ją z grubej soli. Dla wygody, możliwe jest, aby wypełnić arkusz papieru lub materiału, do którego chcesz zawinąć rybę i natrzeć kryształy na wadze. Albo po prostu wlać sól do szerokiej miski, umieścić go w liny i dobrze wcierać solą po obu stronach. Małe płatki usunięty wraz z resztkami śluzu.

Jak wypatroszyć oczyszczony Lin

Jeśli odpowiedzi na pytanie, czy do czyszczenia lin, mieszane, wszystko jest po prostu konieczne. Patroszenie ryb, podobnie jak każdy inny: ostry nóż do zgrywania otworzyć brzuch i wnętrzności usunięte, odcinanie płetw i, jeśli to konieczne głowa. Jedno zastrzeżenie: w każdym przypadku być na cięcia uszkodzenia pęcherza w żółci, mięso ryb nie staje się gorzki. Jeśli nawet tak się stanie, trzeba starannie wyciąć kawałek, który uderzył żółć i Rub szkieletową z solą i dobrze spłukać. I kolejna wskazówka: Podczas cięcia zaleca się usunąć ciemną folię na ściany jamy brzusznej od wewnątrz.

Jak pozbyć się nieprzyjemnych zapachów

Lin większość swojego życia w stanie spoczynku na dnie jeziora lub rzeki (stąd nazwa jego gospodarstwie domowym „tihovodok” lub „leniwy” – od słowa „leniwej”). On stara się kanał w błocie, to samo przez całą zimę, więc jest nieodłączną silnym zapachem mułu, które mogą zalegać w przygotowaniu i psują smak gotowego dania. Można pozbyć się zapachu, jeśli trzymać wypatroszone tusze Lin w solance: na litr kilka łyżek soli. Przed przygotowaniem ryb, pożądane jest, aby skropić sokiem z cytryny. Pozbyć się zapachu i przypraw dodawanych do naczynia podczas jego gotowania.

Ktoś może wytrzymać kilka godzin żyć ryby w wodzie słodkiej – to również pomaga pozbyć się zapachu mułu. Było tak w dawnych czasach: przed gotowaniem dała jej kilka godzin, aby pływać.

Po poradzić sobie z takim wyzwaniem, jak czyścić Lin, możesz wysłać ryb na obróbce cieplnej. Najprostszym sposobem – do nacierania trochę soli może być łączone ze swoim ulubionym przyprawa, szczotkować powierzchni olejem, w brzuchu położyć gałązkę zieleni – w piekarniku lub na grillu. Lub pocięte na kawałki i podsmażyć na patelni.

Spełnienie wymaganych warunków przetwarzania i przygotowania linii staje się kluczem do tego, że ta rzeka ryby szybko spada w liczbie swoich ulubionych potraw.