438 Shares 4533 views

Człowiek obojętny – to flegmat

Psychologia – nauka, pełen tajemnic i insynuacji i zrozumieć go całkowicie, być może, poza mocą nawet asa w tej sprawie. Jest to przede wszystkim ze względu na fakt, że każda osoba, bez względu na to, ile testów może się odbyć, będzie jeszcze kilka nietypowych cech, odchylenia od standardowej klasyfikacji. Dlatego w tym artykule postaramy się odkryć najczęściej znaczenia słowa „obojętny”, aby zrozumieć, dla niektórych osób to dotyczy, oraz w jaki sposób ci ludzie zachowują. Być może ktoś będzie odzwierciedlać się w ich krewnych, przyjaciół, a nawet bardziej.


Wiele osób nawet nie wie, co „obojętny” – słowo, które pojawia się w naszym życiu niemal każdego dnia. W dosłownym tłumaczeniu z łaciny, to brzmi jak obojętność, obojętność, ale jeśli wyrażony psychologicznych, może być utożsamiany z apatii. Najczęściej w tej kategorii są ludzie, flegmatyczny, którzy wolą spokojnie płynąć z prądem, bez odczuwania emocji i uczuć, nawet w tych momentach, kiedy to będzie konieczne, aby to zrobić. Człowiek obojętny – osoba, która może ignorować sygnał o pomoc, aby nie zwrócić uwagę na radości lub smutku bliskiej osoby, a jednocześnie w tym samym lekkomyślnego postawy wobec siebie.

Ustalić, czy apatia jest ludzka natura może być, obserwując je w sytuacji stresowej. Słynny psycholog Suzanne Miller opracował test, który może pomóc z pewną dokładnością do ujawnienia jest cechą ludzkiego zachowania. To polega na tym, że trzeba zaprezentować się w samolocie podczas wir powietrza. Wyobraźmy sobie, że wszystko w kabinie jest wycofywany z boku na bok, pasażerowie są zamocowane na swoich miejscach, a stewardessy są z niedowierzaniem. Jaka byłaby twoja reakcja? Możesz spróbować na temat roli paniki i rozpocząć każdą minutą skontaktowania stewardes, z pytaniami o możliwej śmierci? I może być, to odwracają się od siebie, a dokładnie badać chmury burzowe są po drugiej stronie okna? Jeśli wybierzesz drugą opcję, a następnie, obojętny – to twoja psycho.

Jednak ta apatia może być ospałość i vice versa – sensowny i racjonalny. Na przykład, jeden widzi, że wybuchł pożar, ale ogień jeszcze nie wchłania wszystko, co znajduje się w strefie dostępu. Człowiek z zimną krwią, obliczenia, a zarazem obojętny ugasić płomienie spokojnie, biorąc w odpowiednim miejscu gaśnicę. osoba emocjonalny i wrażliwy będzie spieszyć, klikając na pomoc i panikę tylko dlatego, że wybuchł pożar.

Jak widać, ta interpretacja apatii ma kilka gatunków, które zależą wyłącznie od konkretnej osoby. Uważa się, że obojętność – doskonała jakość za biznesmena, polityka, lub po prostu osoby, która chce osiągnąć pewne szczyty w życiu. To nie zawsze jest ambicja, aby pomóc nam, są one często tylko szkoda, tworząc niepotrzebnych sporów i konfliktów.

Zrozumieć, co to znaczy obojętny, apatyczny i obojętny, w psychologii jest możliwe tylko na rzeczywistym przykładzie. Starannie badać zachowanie swoich krewnych i przyjaciół, zwracać uwagę na siebie i być może takie cechy można śledzić w praktyce.