867 Shares 7777 views

Jak wybrać skaner strumieniowy – zalecenia. Skanery przepływu dokumentów: opinie zwrotne producentów

Na tle rosnącej popularności urządzeń wielofunkcyjnych wyspecjalizowane urządzenia wydają się coraz mniej zauważalne. Trudno jest lekceważyć znaczenie technologii, która może wykonywać kilka zadań – zwłaszcza jeśli jakość tego nie cierpi. Jeśli jednak nie ma potrzeby powszechności, w celu zaoszczędzenia i zoptymalizowania procesu obsługi, sensowne jest uzyskanie precyzyjnie urządzeń do określonych potrzeb. Obejmuje to skaner strumieniowy, który umożliwia przetwarzanie dużej liczby dokumentów wszelkiego rodzaju. Główną cechą tego typu technik skanowania jest kombinacja prędkości i dokładności. Właściwie wszystkie zasoby urządzenia koncentrują się na wydajności skanowania, więc w masie jej modeli przepływu są pozbawione możliwości drukowania.

Podstawowe kryteria wyboru

Jedną z głównych cech każdego skanera jest wydajność, to znaczy szybkość przetwarzania arkuszy. Modele na poziomie początkowym pozwalają na przetworzenie średnio tysiąca stron. W segmencie środkowym znajdują się skanery dokumentów, które umożliwiają uzyskanie rezultatu rzędu 6-7 tysięcy stron. Wyższy poziom wydajności odnosi się już do profesjonalnego sprzętu.

Inną ważną cechą skanera jest możliwość pracy z różnymi formatami dokumentów. Ponieważ sama koncepcja urządzenia jest przeznaczona do dużych ilości automatycznego przetwarzania, logiczne jest, aby każdy producent kierował skanerem strumieniowym do materiałów masywnych. Mogą to być wizytówki, kwestionariusze, broszury, plastikowe karty itd. Ważne jest jednak uwzględnienie grubości blachy – zazwyczaj 1,5 mm.

Jedno lub dwustronne urządzenia?

Możliwość skanowania dwustronnego poprawia wydajność bez utraty jakości. Oznacza to, że arkusz może być skanowany z obu stron w tym samym czasie, a nie oddzielnie. Dlatego też, jeśli trzeba przetwarzać duże objętości, lepiej jest wybrać skaner przepływu dwustronnego, co ułatwia pracę operatora. Przed zakupem ważne jest uwzględnienie zalet modeli jednostronnych.

Jedynie aparat z jednostronnym skanowaniem jest prawie nie znaleziono, ale niektórzy producenci nie na próżno kontynuują ich uwalnianie. Faktem jest, że dwustronne przetwarzanie nieuchronnie zwiększa rozmiar sprzętu i oczywiście koszt. Ponadto, wyrafinowany projekt prowadzi do poważniejszych zakłóceń. Dlatego w takich sytuacjach zalecane jest wybieranie skanera strumieniowego jednokierunkowego, jeśli wymagana jest niezawodność i zwartość urządzeń, ale przy mniejszej pojemności.

Recenzje modeli Epson

Modele firmy Epson są tradycyjnie związane z wysoką jakością, ale w obliczu trudnej konkurencji nawet sprawdzone produkty powinny regularnie podnosić poprzeczkę. Oceniając opinie użytkowników, japoński producent robi to. Właściciele technologii zauważają dużą szybkość skanowania, różnorodność obsługiwanych formatów oraz dokładność tłumaczenia informacji w formie cyfrowej. Na rynku skaner strumieniowy Epson jest reprezentowany przez kilka linii, w których można znaleźć zarówno małe modele małych biur, jak i wydajne urządzenia służące do obsługi kilku oddziałów dużych przedsiębiorstw. Niezależnie od serii, wyposażenie Epson daje właścicielowi tylko pozytywne wrażenie dzięki ich dokładności, niezawodności i przemyślanej ergonomii.

Komentarze dotyczące modeli Canon

Produkty tej marki są opracowywane z nastawieniem do wytwarzania i zwiększania dokładności skanowania. Praktyka eksploatacji technologii jest potwierdzona. Na przykład wiele osób zauważa dobry efekt z funkcji zwiększania obrazu, dostarczanej wraz z skanerem strumieniowym Canon w serii DR. Razem z tym programiści łączą środki automatycznej korekty tekstu w celu poprawy jego jakości. Takie innowacje są łatwo akceptowane przez samych użytkowników, co daje dobry wynik skanowania.

W najnowszych modelach pojawiają się urządzenia optymalizujące dostarczanie materiałów. Sporym problemem wielu takich urządzeń jest naruszenie akceptacji arkusza. Firma Canon oferuje również skaner liniowy z automatycznym karmą, uzupełnioną możliwością wykrywania ultradźwięków podwójnej akceptacji.

Opinie o modelach Fujitsu

Inny duży producent z Japonii, który produkuje godny uwagi sprzęt do skanowania. Oferta firmy obejmuje serie zarówno w domu, jak iw biurze. Właściciele sprzętu zauważają niezawodność i wysoką jakość przetwarzania, co dotyczy małych urządzeń. Niewielkie rozmiary i wysoka wydajność to cechy, dla których ceniony jest także skaner dwustronny tej marki. Jednak koszt takich modyfikacji z Fujitsu jest wciąż dość wysoki.

Dodatkowa funkcjonalność – co rozważyć?

Obecność w projekcie interfejsu USB rozszerza możliwości urządzenia pod względem interakcji z komputerem. Jest to ważny dodatek, zwłaszcza jeśli potrzebujesz nie tylko szybkiego przetwarzania dużych ilości arkuszy, ale również przesyłania materiałów cyfrowych przez sieć. Najnowsze modele są dostarczane przez moduł Wi-Fi. Dzięki temu kanałowi skaner strumieniowy jest wyposażony w możliwość przetwarzania danych i wysyłania ich przez sieć bezprzewodową. Dotyczy to zarówno komputerów osobistych, jak i urządzeń przenośnych, które skanują w oddalonym środowisku pracy.

Wnioski

W ostatnich latach poczyniono znaczne postępy w zakresie technologii przetwarzania danych przy przekształcaniu informacji w formie elektronicznej. Wynik postępu to nie tylko wysokowydajny, dwustronny, ale także szereg indywidualnych ulepszeń w napełnianiu urządzenia. Koncepcja urządzenia wielofunkcyjnego nie odsuwają się ani na bok. Na przykład firma Epson podejmuje kroki zmierzające do połączenia technologii strumieniowej z tradycyjnymi drukarkami. W tym celu jest wykorzystywana platforma MFP, do której zintegrowany jest kompaktowy skaner CIS. Poprawia się też podstawowe parametry operacyjne. Regularnie są modyfikacje, które ustalają rekordy wydajności. Jeśli szybkość nie jest priorytetem, możesz przestać wybierać klasyczne jednostronne urządzenie – jego mała wydajność jest kompensowana przez przystępne koszty, skromne wymiary i przyzwoitą jakość przetwarzania.