269 Shares 1974 views

Największy szpital na świecie dla sokołów w Abu Dhabi


Największy szpital na świecie dla sokołów – miejsce, gdzie pielęgniarki cuda z najbardziej niezwykłych pacjentów.

niezwykły obraz

Duży biały samochód zatrzymał się w pobliżu budynku szpitala. Nerwowy człowiek unosi pacjenta z fotelu i przenosi ją na pogotowie, gdzie cierpliwie czekając na moment, kiedy będzie mógł zobaczyć medyków.

Wszystko wygląda normalnie, z wyjątkiem jednego małego szczegółu: głowa pacjenta jest pokryta maską skóry, jej nogi były związane. Ale nie panikuj i wezwać policję, ponieważ pacjent – Samica sokoła.

Szpital Falcons

Jest to typowa scena dla Szpitala Falcon w Abu Dhabi, wiodącego na świecie klinice weterynaryjnej, która traktuje rocznie około 12 000 ptaków, których właściciele dbać o nich jak pełnoprawnych członków rodziny.

Szpital, który został otwarty w 1999 roku, wygląda dokładnie tak samo, jak każdy szpital, gdzie traktują ludzi. Tak szybko, jak ptaki wizyty, są one przekazywane do sortowni, gdzie zespół medyczny jest ich ważenia i szybko identyfikuje objawy.

Co się dzieje w szpitalu?

W pozostałych wypadkach, ptaki, które nadal posiadają kaptur kolor skórzanej (pozwala im nie panikować) są umieszczone na specjalnych grzędy, na których czekają na swoją kolej. Sokoły w stanie krytycznym natychmiast wysłał na salę operacyjną, gdzie zespół doświadczonych specjalistów jest w pogotowiu przez całą dobę.

Zawsze są gotowi do przeprowadzenia skomplikowanej operacji, która może potrwać kilka godzin. Później chore ptaki są przenoszone na oddziale intensywnej opieki medycznej lub w klimatyzowanych pomieszczeniach szpitalnych, gdzie stopniowo odzyskać i dostać gadżety z odnośnych właścicieli.

Rentgenowskie dla Sokoła

„Ten szpital działa w dokładnie taki sam sposób, jak w szpitalu ludzkiej – powiedziała Margaret Gabriel Muller, energiczny niemiecki lekarz weterynarii, który reguluje instytucję przez ponad piętnaście lat. – Po pierwsze, ptaki spadek łącznej powierzchni przesiewania, gdzie dowiadujemy się, że nie były one tak, i określić, czy mają jakieś dodatkowe badania są potrzebne, takie jak promieniowanie rentgenowskie lub endoskopu, i czy wysłać je do eksploatacji ".

Niektóre Hawks w stanie krytycznym są umieszczone w specjalnych inkubatorach, które pierwotnie zostały stworzone dla dzieci.

„Co działa na dzieci, zwykle pracuje dla Sokoła, ponieważ nie ma specjalnego sprzętu przeznaczonego dla Sokoła, więc musimy je zdobyć z innych źródeł – Muller dodał. – Dlatego jesteśmy tak lubiący dzieci ". Poziom opieki, który jest produkowany tutaj sokoły, może wydawać się nadmiernie na zewnątrz. Jednakże, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie ptak jest symbolem dumy narodowej i tradycji, to nie jest zaskakujące.

„Falconer tutaj kochają swoje ptaki, tak jak własne dzieci – powiedział Mueller. -., A czasami nawet więcej " Powiedziała, że w ZEA w wielu domach w sokoły mają swoje kryjówki w pokojach gościnnych. W niektórych przypadkach, śpią obok łóżka właściciela, a także może mieć miejsce w jego biurze. Te ptaki mają swoje paszporty i te sokolników, którzy sobie na to pozwolić, kupić go za bilety Falcons do klasy biznesowej.

Wycieczki szpitalne

„W Europie i Ameryce, sokolnictwo – sport. Ale tu, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, sokolnictwo jest tradycyjnie postrzegana jako sposób na produkcję mięsa – powiedział Mueller. – Życie na pustyni było niezwykle trudne, a Sokoły były istotne dla przetrwania rodzin beduińskich ".

Dlatego nie ma nic dziwnego w tym, że Abu Dhabi tak poważnie zainwestował w stworzenie Falcon Hospital, obracając zakurzoną opuszczony budynek w pobliżu głównego lotniska w genialnym instytucji światowej klasy. W szpitalu, 107 osób pracuje dzisiaj, to posiada własne laboratorium, hotel dla zwierząt domowych, a także Departament szpitala dla innych zwierząt.

Nie może być staż przyszłych weterynarzy, studentów, techników i terapeutów. Tutaj ciągle uciekają do pacjentów z całego kraju i poza nim, takich jak Arabia Saudyjska, Katar, Kuwejt i Bahrajn. A ostatnio to budynek przyciąga turystów. Szpital otworzył swoje podwoje dla zwiedzających dwa razy dziennie, w którym odwiedzający mogą zobaczyć, jak procedury medyczne są wykonywane, aby dowiedzieć się więcej o pracy w tym szpitalu i karmić sokoły.

Teraz jest to jeden z najbardziej znanych zabytków w Abu Dhabi. I jeden z najbardziej atrakcyjnych elementów tego szpitala jest bardzo Muller, kobieta, która poświęciła swoje życie zawodowe na sokoły. Ona już pracował z ptakami, gdy w 2001 roku został zaproszony do Falcon szpitala, ale powiedziała, że początkowo nie mogła zdobyć szacunek pracowników szpitala i sokolników.

„To było niesamowite uczucie, nie wiem dokładnie, czego się spodziewać – powiedział Mueller, przed udaniem się do pierwszej operacji w godzinach porannych. – Pierwsze dwa lata były trudne: Falconer nie chciał mnie przyjąć, bo była kobietą, a nawet na Zachodzie. I przyniósł inny rodzaj medycyny, do których nie były przyzwyczajone. Dla pracowników tak mocno, jak to było mieć szefa kobietę. A kiedy przyszedł, zrobiłem zmiany absolutnie wszędzie: w medycynie, w sposobach leczenia sokołów, nawet w obiegu ".

„Magic” oczy

„W końcu wszystko skończyło się jak to możliwe, ale ta była poprzedzona długim i trudnym procesem” – powiedział Mueller. Jednym z głównych poprawa, powiedziała – jest zwiększenie długości życia swoich pacjentów 12-15 lat do 18-20.

Aby osiągnąć ten cel została ze względu na fakt, że Müller zmotywowani sokolnicy przynieść swoje zwierzęta do szpitala na regularnych kontrolnych badań lekarskich. Muller twierdzi, że jest on napędzany przez miłość dla sokołów i wrodzonej więzi z ptakami, które jest istotne dla jego funkcjonowania.

„Jeśli spojrzeć na te małe czarne oczy, poczuć magię – powiedziała. – Oni są tak atrakcyjne, tak wielka ".

„Praca z sokołami – nie jest to standardowy ośmiogodzinny dzień, to nie jest norma praca weterynaryjna, bo to jest to, czego potrzebujesz, aby poczuć pasję. Trzeba mieć szczególne uczucie, aby zrozumieć, co chcą, sokoły, których potrzebują. Musisz to poczuć, a dopiero potem można stać się specjalistą w tej dziedzinie. To nie jest praca, to dar. "