762 Shares 6363 views

Jakie pokarmy zawierają błonnik

Włókno nie zapewnia organizmowi energii, ale jednak za bardzo ważny składnik odżywczy wymagane dla normalnego funkcjonowania całego organizmu, w szczególności do układu pokarmowego.


Włókno – są włókna, które znajdują się w żywności pochodzenia roślinnego. Włókno w żywności jest bardzo powszechne. Jedzenia takiej żywności może być dobry, aby oczyścić ciało, schudnąć i znormalizować wypróżnienia. Błonnik znajduje się w liściach, łodygach, bulwach roślin i owoców. Wiadomo, że ludzkie potrzeby jeść codziennie około 25 gramów błonnika. Dokładnie tak, jak to zapisane w jednego kilograma ziaren owsa, pół kilograma lub dwóch i pół kilograma kapusty. Oczywiście, wiele rzadko w stanie jeść. Z pomocą nowoczesnej technologii żywności który wyprodukował chleba. Bochenki utrzymać maksymalną dopuszczalną wysokość włókna. Co jeść tylko 100 gram chleba dziennie, aby uzyskać żądaną prędkość ciału błonnika.

Jakie pokarmy są bogate w błonnik, oprócz już znanych? Włókno w dużo świeżych owoców i warzyw, ziół. Szczególnie duża ilość zawarta jest we wszystkich odmian kapusty, marchew, szparagi, rzodkiewki, grzyby, jabłka, brzoskwinie, winogrona, banany, ananasy. Należy pamiętać, że podczas obróbki cieplnej włókien jest znacznie zmniejszona. Dlatego ważne jest nie tylko wiedzieć, jakie pokarmy zawierają błonnik, ale także prawo do korzystania z nich. Na przykład, to jest bardzo ważne, aby nie oderwać od owoców i warzyw, ponieważ to właśnie tam jest najwięcej. Kontynuując listy, w jaki produkty spożywcze zawierają błonnik, należy przypomnieć, fasoli, soi i grochu. Nieprzetworzone zboża i ziarna zawierają również błonnik w wystarczających ilościach. W codziennej diecie powinny być to owies, gryka i brązowy ryż. W celu uzupełnienia ciało tych włókien dietetycznych mogły wysuszono (rodzynki, śliwki suszone morele). Są to włókna i orzechy. Orzechy włoskie, migdały i orzechy laskowe to bardzo przydatne, aby dodać talerz porannej owsianki. Zamiast białego chleba lepiej jeść otręby, łącznie z różnych ziaren i nasion. Takie pieczywo – dobrym źródłem błonnika niezbędnego. Ponadto, pamiętając, w jakie pokarmy zawierają błonnik, konieczne jest, aby pamiętać i ryż, żyto i pszenica otręby. Są one najlepiej używać na pół godziny przed posiłkiem dwa razy dziennie, jedna łyżeczka, a następnie stopniowo zwiększać do jednej łyżce. Takie otręby sprzedawane w każdej aptece. Sałatki z warzyw, można dodać nasiona lnu lub pestki dyni, jak również zawierają dużo błonnika.

Dzienne spożycie błonnika jest praktykowane przez wielu nowoczesnych dietach. Zapobiega to nadmiernemu gromadzeniu się tłuszczu i opóźnia ich wchłanianie. Ponadto włókno jest zdolny do zmniejszenia poziomu szkodliwego cholesterolu we krwi, zapobiegając w ten sposób ryzyko chorób serca. Dla diabetyków jest to również bardzo ważne, aby wiedzieć, które produkty spożywcze zawierają błonnik, ponieważ obniża poziom cukru we krwi. Jedzenia takiej żywności, diabetycy mogą kontrolować równowagę cukrzycowej. Z codziennego użytku w błonnik żywności, może zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka jelita grubego. Na przykład w Japonii, gdzie soja, ryż i inne zboża stanowią podstawę codziennej diety, ten rodzaj raka jest niezwykle rzadkie, nie można powiedzieć, niestety, dla Europy i USA. Ponadto tkanka ma dużo antyoksydantów, witamin i różnych minerałów. Bez względu na użyteczne włókno, musimy zrozumieć, że wprowadzenie go w diecie powinno być stopniowe. W przeciwnym razie mogą wystąpić wzdęcia, wzdęcia i bóle brzucha.