219 Shares 9508 views

Soczi Park „Arboretum”: jak zdobyć opinie i zdjęcia

Idziesz do odwiedzenia Soczi? Pozwól mi pogratulować. Ta wspaniała kraina, ciepły i przyjazny, ogromna i nieskończenie piękne. Wszystkie widoki Rosji jako kraju rozproszyć zimno tutaj. Nie jest to zaskakujące, ponieważ na pewno odwiedzić jednego z klejnotów Soczi – Park „Arboretum”. Tutaj eukaliptusy kwitnąć i rozwijać łagodne tropikalne palmy, pachnące grządek. Ogromna powierzchnia parku pozwala spędzić cały dzień, nie przestając się dziwić swoje wdzięki. Dziś chcemy powiedzieć czytelnikom trochę więcej o tym, jak się dobrze bawić w Soczi. Park „Arboretum” – to nie tępy ogród botaniczny, a najlepszym miejscem na rodzinne wakacje.

Wskazówka dla turystów

W rzeczywistości nie jest to absolutnie niemożliwe, aby zgubić. Jest to miejscowość turystyczna, gdzie wszystko jest ustawione na wczasowiczów. W ogóle – jest Sochi. Park „Arboretum” jest zbyt sławny punkt orientacyjny, to musiało szukać. Skorzystać z usług taksówki, a po kilku minutach będziesz na miejscu.

Jednak wiele turyści decydują się ruszyć w drogę na własną rękę, równolegle do docenić piękno miasta Soczi. Park „Arboretum”, który można osiągnąć na kilka sposobów, położonych w dzielnicy Hosta, Kurortny Prospect, 74. Kupując w każdym kiosku mapie miasta, znajdziesz go łatwo.

Wejście do Arboretum przez środek bramy, znajduje się w przedniej części Górnego Parku. Dostać się do nich z brzegu lub w dolnej części stopy jest możliwe, ale neblizkaya drogowego i idzie w górę. Dlatego najlepiej jest skorzystać z kolejki linowej i rozpocząć kontrolę z góry Arboretum, stopniowo spada.

Transportem publicznym trzeba dojechać do przystanku „Circus”. Idź do niemal wszystkich trasach, więc trudność będzie. I są autobusy i taksówki nie tylko w Soczi, ale również sąsiednie miejscowości wypoczynkowej. Tak więc liczba 105 jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą odwiedzić Arboretum (Soczi). Jak dostać się z Olympic Park? Musimy po prostu wsiąść do autobusu i wysiąść na określonym przystanku.

tryb

Tutaj znajdziesz codziennie, o każdej porze roku. Park „Arboretum” w Soczi zawsze piękne, bez względu na pogodę na zewnątrz. Tam nigdy nie jest nudny. obfitość lato kwiatów jesienią zastępuje się feerią barw. W zimie, gdy większość roślin przetargowe są pokryte specjalnymi czapki, ale obszar nie stracić z nim dla jego niesamowitej urody. I romantycy zaleca sprężynę do odwiedzenia parku „Arboretum” w Soczi.

Operacja lato – od 8:00 do 21:00. Jeśli chcesz zobaczyć każdy zakątek parku, potem tu przez cały dzień. Okres zimowy rozpoczyna się 1 listopada i trwa do 1 marca. W tym czasie spodziewane są od 9:00 do 17:00 goście.

koszt

To zależy od tego, czy będziesz korzystać z usług przewodnika. Bilet dla jednej osoby dorosłej – 250 rubli. To pozwala na spacer wokół całego terytorium. Przy zakupie biletu jest wydawana karta Park, który jest bardzo wygodne. Dziecięce tańsze 120 rubli. Do siedmiu lat, dzieci są bezpłatne. Kolejka do dorosłej – 200 rubli, dla dzieci – 100. Prace parku siedem dni w tygodniu.

opis

Jedzie na wycieczkę, należy rozważyć temperaturę powietrza w Soczi. Park „Arboretum” jest bardzo duża, na jej terytorium dużo aleje, jednak zanim zaplanować kampanię, trzeba zapoznać się z kartą. Fakt, że jest ona podzielona na dwie części. Mieszkanie znajduje się blisko morza, a druga na górze. Obie części połączone są tunelem, więc główne wejście można przejść bezpośrednio do Dolnej Park. Jednak w tym przypadku, będzie zmuszony do większości słońcu wspiąć się na zbocza do odkrywania Górna Park. Dlatego zalecamy korzystanie z kolejki i rozpocząć w dół ścieżkę.

spacer powietrze

Kolejka linowa rozpoczyna się od 9:00. Przygotuj się na wycieczkę wcześnie więc można ominąć terytorium wieczorem. W tym przypadku nie można spieszyć i spokojnie zwiedzić wszystkie atrakcje. Nawiasem mówiąc, długość dróg powietrza 908 metrów, a widok z góry jest po prostu wspaniały. Choć doświadczeni podróżnicy powinni zwrócić większą uwagę do samego parku, więc nie trzeba wędrować.

Spacer rozpoczyna się z tarasu widokowego. Że oferuje wspaniały widok na okolicę, morze i góry. Szczególnie spektakularny jest wiosną i latem, kiedy można zobaczyć wszystko z niesamowitą różnorodność roślin, kolorów i kształtów.

tereny zielone

Oto rosyjski obszar tropikach, główną ozdobą Soczi – Park „Arboretum”. Opis nie będzie kompletna bez dodając niewielką uwagę. Całkowity obszar ponad 49 ha, który zebrano około 1600 gatunki i rodzaje roślin na całym świecie. Nigdzie na świecie nie ma takiej odmiany. Niedaleko robi się około 20 gatunków drzew tropikalnych, kolekcja bambusa i cyprysów, ponad 70 gatunków sosen i różnorodność dębów. Goście mogą zobaczyć truskawki i płatki, słodycze i mydło drzewa i posłuchać opowieści przewodnika.

górna Park

Najlepiej jest zacząć chodzić tutaj. W górnej części są usytuowane interesujący obszar znany. Japoński ogród z malowniczym stawem, chińskiej stoczni, grot i sztucznych wodospadów, jaskiń, ich badanie zajmie Ci dużo czasu. Jeśli chcesz cieszyć się pięknem tropikalnych palm, to zapraszamy do burmistrzów alei. Nie przegap okazji, aby zwiedzić unikatowe gaj sekwoje.

Świat zwierząt

Jeśli przyjdziesz do wypoczynku z dziećmi, dobrze byłoby wybrać się na spacer w gospodarstwie, strusie i pawie. Mogą być karmione, który powoduje burzę radości dzieci. W pobliżu znajduje się obszar, w którym żyją kolorowe papugi, a także szkółki roślin leczniczych. Arboretum – to szczególne miejsce, gdzie użytkownicy nie przestają zachwycać się pięknem otoczenia. Bukiet z aromatami egzotycznych roślin jest szczególnie przyjemne oddychać w upalne lato, gdy cieniste aleje uratowane przed słońcem nie jest gorszy niż klimatyzatora.

W centralnej części

Istnieje duża liczba wspaniałych fontanny, altany, posągi, które są popularne wśród turystów. Bardzo często tu przychodzą fotografowanych par, które przychodzą do Soczi. Park „Arboretum”, zabytków, a my teraz opisać – jest to najbardziej piękne i romantyczne miejsce. Główną ozdobą centralnej części parku – to mauretański altanka. Jest piękna legenda, że można pomyśleć życzenie i to się spełniło.

W pobliżu znajduje się inny altanka, pleciony winorośli z fioletowymi-fioletowe kwiaty, które nazywa się puerprivaya. Od jej początku w akacji krzewów. Ukrywają przed wzrokiem ciekawskich altana miłość. Ślubna sesja zdjęciowa w tym miejscu jest bardzo popularne.

U podnóża schodów centralnym jest fontanna „Chłopiec z rybami”. Tutaj można podziwiać fontanny „Amur” i piękne posągi przedstawiające Rzymian. Pamiętaj, aby patrzeć na fontannę „Fairy Tale” z unikatowym pomnikiem Swan Princess. Nieco dalej znajdują się dwa baseny z papirusu, lilii wodnej i lotosu.

W dolnej części parku

Schodząc tutaj, turyści są już trochę zmęczony, a tam czeka na mile widziany odpoczynek. W dolnej części parku jest mniejszy i znajduje się na równinie, więc łatwiej chodzić. Tutaj czeka na Ciebie najpiękniejsze i pachnące narożnik parku – różańcem. To zebrano około 70 odmian selekcji krajowej i zagranicznej. Piękne kwiaty zachwycają turystów przez cały sezon, od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

Bardzo blisko znajduje się naturalny staw, który jest zamieszkany przez najpiękniejszych ptaków. Tutaj można zobaczyć czarno-białe łabędzie, bociany, pelikany. Zdobić tę część parku z licznymi rzeźbami. Niedaleko południowej bramy jest to jeden z najbardziej interesujących obiektów parku jest akwarium, gdzie można zobaczyć życie mieszkańców podwodnego świata dziwaczne. Ten mureny i piranie, płaszczki, a nawet rekiny.

opinie

Jeśli kochasz przyrodę i pieszej, a następnie należy odwiedzić parku „Arboretum” w Soczi. Recenzje podkreślają, że jest to wielka szansa dla pełnego wrażeń dnia przygody. Jednak należy nosić wygodne obuwie, ponieważ stopy będą bardzo duże obciążenie. Zaprawiony podróżnych zaleca się przyjmowanie napojów bezalkoholowych. Oczywiście, na terenie sklepu, gdzie można kupić wszystko, czego potrzeba, ale ceny są dość wysokie.

Rośliny w parku niezliczone. W pobliżu każdego z nich posiada etykietę z nazwą i szczegółowym opisem. Jeśli nie skorzystać z usług przewodnika, to może znaleźć wszystkie potrzebne informacje. Pamiętaj, aby obliczyć swój czas w taki sposób, aby pozostać tu aż do wieczora. Za niewielką cenę można chodzić cały dzień i cieszyć się niezwykłą zieleń. Szczególnie dobre do spędzenia kilku spokojne chwile w pobliżu stawu. Tutaj wszystkie problemy znikną, a ty po prostu chcą oglądać bez pośpiechu życia jego mieszkańców.

Szczególną uwagę zwraca się kolejką. Sądząc po opiniach wielu odwiedzić park tylko dlatego, zabawy jazdę na drogach lotniczych i zobaczyć okolicę z lotu ptaka. A następnie można cieszyć się widokiem z tarasu widokowego i powoli zejść obszarze parku.