318 Shares 3944 views

Mordovian kostiumy: opis zdjęcia

Garnitur w stanie utrzymać w tajemnicy swego ludu przez długi czas, może dużo powiedzieć o samochodzie. Patrząc na odzież pewnej osoby, można dowiedzieć się o niej prawie wszystko. Mordovian kostiumy są piękne i eleganckie, ale wygodne. Jak oni wyglądają?


pasować

Garnitur Mordowia ludzie są bardzo podobne do garnituru rosyjskich towarzyszy, ale ich cechy wciąż jest za mało. Kombinezon Basis – Panhard i ponkst (w zwykłą koszulę i spodnie). Koszulki, które były noszone codziennie, tkania z grubej włókna konopnego. Gala Panara postać została wykonana z płótna. Ta koszula nie jest schowany w spodniach, ale tylko opasany. Pas był głównie ze skóry i ozdobione metalem je klamrą. Aby klamra mocowana specjalny panel, który został ozdobiony kamieniami. Pas sobie nie tylko funkcję dekoracyjną, był również charakterystyczny znak wojownika. Ponadto pas został dołączony do broni.

Oprócz Panhard w Mordowia kobiet w życiu codziennym został namalowany białą koszulę (lub nazwał ją mushkas rutsya). Okrycia mężczyzn Sumann (przylegające warstwy ciemnego koloru), kaftan i kożuchy. Mordovian narodowy strój mężczyzn nie został bogato zdobione, a raczej był skromny. Nie można tego powiedzieć o kobiecych garnitur ludzi.

kostium damski

Odzież damska przeznaczona do wypoczynku, miał dużą liczbę elementów. Czasami kobiety ubieranie spędzić kilka godzin i, oczywiście, nie mógł tego zrobić bez pomocy. Mordovian Krajowa podstawa żeński strój był Panhard – koszula bez kołnierza, jak nowoczesny tuniki. To był bogato ozdobiony haftem i pasów. Typowo, pas z naturalnej wełny, i miały na końcach szczotki. Panhard top kobiety nosiły sundresses.

koszula na wierzchu może być również noszone rutsyu (impanar, bluza). Mordovian kostiumy były czarne i serdaki, które zostały pritalen i ozdobione mnóstwem falbanek od tyłu. ich długość wynosi poniżej kolana. Kurtki nie bardzo różni się od męskiej odzieży. Populacji kobiet nosiły również Sumann i futra, kożuch.

Kapelusze Mordovians

Mordovian narodowy strój, opis, który widać powyżej, nie zostaną ujawnione całkowicie bez historii na temat opcjonalnych akcesoriów, kapelusze i buty. Podobnie jak wielu ludzi na świecie, Mordovians zmieniać nakrycia głowy kobiet zamężnych i niezamężnych dziewcząt. Dziewczyny często nosił opatrunek z łyka lub kartonu na czole. Ten obcisły tkanina bandaż i ozdobione koralikami, hafty. W święta dziewczęta nosiły pehtim – kapelusz ozdobiony koralikami papierowych kwiatów i frędzli. Cap-korona monet było powszechne w niektórych regionach. Mordovian kostium narodowy, którego zdjęcia można zobaczyć na stronie mają różne opcje kapelusze dla kobiet.

Mężatki zostały zobowiązane do pełnego pokrycia włosów. Najczęściej były one Pangea – wysokie kapelusze. Były one stałe i miał podstawy stożkowej lub prostokątny. Baza Bast, pokryta czerwonym tkaniny, ozdobione koralikami, łańcuchy, miedzi i, oczywiście, tradycyjnym haftem.

Było Mordovians i wyszukane nakrycia głowy, takie jak czterdzieści. Czapka wykonana z płótna została bogato zdobione, ale służył jako okładziny na głównej-bieg. Tylko starsze kobiety, aby nosić go w spokoju.

Mordvinic dekoracje

Mordovian kostiumy nie mógłby istnieć bez ozdób. Akcesoria – jest to bardzo ważny element każdego ubioru. biżuteria damska Mordovians liczne. Jakie były?

  • Były popularne ozdoby Temple – zostały one wykonane z monet, koralików i puchu. Takie akcesoria dołączone do nakryć głowy.
  • Reflektory dekoracji – kochał Mordvin dziewczyna grzywkę, wykonane z piór kaczki. Został uszyty z zespołu. W toku były wąski pas tkaniny, różnorodnie urządzone.
  • Nakosniki – często wykonane z koralików.
  • Słuchawki – to plastry kory lub tektury pokrytej tkaniną i ozdobione koralikami, haftowane kwiaty. Uszy zdobiły kolczyki. Mordovian kostium narodowy, którego zdjęcia zostały zaprezentowane w artykule, daje wskazanie odmiany i jasności akcesoriów damskich.
  • Pectorals – są bardzo zróżnicowane. Miał wszelkiego rodzaju koraliki, naszyjniki, obroże i koralików siatki.
  • Zegarki biżuteria – bransoletki i pierścionki.
  • Hip dekoracji – oddzielny rodzaj akcesoriów damskich Mordovians. Takie ozdoby mogą być zarówno z wałkiem, a bez niego. Prostokątne płótno z wszytymi wewnątrz z filcu lub kartonu – to basen lub pulaksh. Na czubku wykończona koralików, guzików i warstw warkocz były dalej. Po przyszyte czarne frędzle, która ma długość, która sięga do kolana. Wełniana kraniec mieszano łańcuchami miedzi.

Mordowia buty

Mordovian kostiumy i miała tradycyjny but. Najczęstszym obuwie dla kobiet i mężczyzn Mordovia były sandały. Zostały one wykonane z kory wiązu lub lipy, i miał szczególny ukośny tkania i zaniżone. Stopy, które pracowały w domu i na podwórku, przyczepiane z szerokiej Laka.

Na święta nosiła spiczaste noskami skórzane buty z kolekcji i masywnej tło. Szyła te buty wykonane z surowego skóry wołowej. W zimnym i śniegu roku w trakcie jego buty były czarne, szare i białe kolory. Wiązania dolna i górna stopy owinięte stopy i łydki. Jeśli pogoda była zbyt zimna, top footcloths nosiły legginsy. Nowoczesne pończochy Mordowia kobiety zaczęły wykorzystywać później. Ich zwykle szydełku lub igła.

Mordovian kostium narodowy we współczesnym świecie

Niektórzy ludzie są zainteresowani w pytaniu: „Czy Wear Teraz przedstawiciele plemion ugrofińskich, takich jak kostiumy” Oczywiście, jest to teraz rzadko zdarza się znaleźć Mordovtsev ubrany w podobny sposób. Jest to, że lalka w stroju narodowego Mordovian będzie przypominać kolejnym pokoleniom o jasnej przeszłości. Ubrania narodowe stało z użytku na przełomie XVIII-XIX wieku. Mordovtsev stopniowe przejście do nowoczesnej zwykłe ubrania, części kredytu lub nawet całych strojów Miasto wyciąć Rosjan. Teraz w niektórych regionach, nadal można zobaczyć ludzi w strojach narodowych, ale jest to bardzo rzadkie i powodzenia. Na przykład, plemię Moksza codziennie i zachowywane, wariant i uroczyste tradycyjne stroje. Samica erzyanki nosić takie ubrania tylko na głównych świąt lub koncerty.

Mordowia garnitur – to prawdziwe dzieło sztuki. Od dawna zdolność ubrać przekazywana z pokolenia na pokolenie, a teraz resztki oryginalnego przeszłości wciąż żyje w sercach mieszkańców krawędziach ugrofińskich.