853 Shares 2361 views

Jak sprawdzić przy zakupie laptopa BU: porady i wskazówki

Laptop – coś drogie, a więc pierwszy powód do zakupu laptopa BU – oszczędność, ponieważ taka cena Urządzenie jest zwykle 30-50% niższe niż nowa. Jednak beczka miodu może zniszczyć wada, a oszczędności trzeba wydać do naprawy urządzenia. Jak sprawdzić przy zakupie laptopa za rękę, aby zminimalizować ryzyko, to zostanie omówione w tym artykule.


gwarancja

Przed spotkaniem z sprzedawcą, zapytać go, czy gwarancja wygasła. Z możliwością bezpłatnej naprawy i proglyadev kilka istotnych braków, nie martw się, bo naprawa w tym przypadku – nie jest twoim problemem, będzie producentem lub sprzedawcą.

Istnieje również opcja firmy, która sprzedaje laptopy Bu, ona jest gotowa udzielić gwarancji, ale jego termin w tym przypadku jest niewielka – 2-3 miesięcy. Tym razem jest dosyć zidentyfikować główne braki, jeśli nie są dobrze zorientowani w tej dziedzinie i nie może sprawdzić go w krótkim czasie.

Pęknięcia i wióry

check laptop z pierwszej ręki należy rozpocząć jego oględzin. Chipsy i pęknięcia wskazują, że urządzenie zostanie upuszczony lub uderzony, a to może doprowadzić do uszkodzenia elementów wewnętrznych. Linię włosów rysa na płycie głównej nie objawiać się natychmiast, ale jest ona dostępna w kilku miesiącach używania notebooka mogą zostać uszkodzone.

Jeśli bez poważnych uszkodzeń, ale z wyglądu podstaw urobku ciało, możemy powiedzieć, że sprzedawca obsługiwać laptopa ostrożnie. Jest to niemożliwe, aby chronić przed zadrapaniami, bez laptopa, nawet jeśli zawsze nosić go w torbie.

Jak sprawdzić przy zakupie laptopa BU: drugi etap

Włącz komputer i system Windows, aby załadować. Delikatnie dociśnij luzem laptopa lub go zginać go nieznacznie. Takie działania należy wykonać w związku z pokrywą ekranu. Jeśli laptop jest wykorzystywany nieostrożnie, kontakty z planszy może przedłużyć. W tym przypadku, urządzenie będzie powiesić lub pojawiają się na ekranie kilka martwych pikseli.

Martwy piksel jest czarna kropka na monitorze. Wygląda na to, ponieważ nie wyświetla jeden lub więcej gamie kolorystycznej. Jeśli punkt ten znajduje się przy krawędzi ekranu, to jest mało prawdopodobne, aby zapobiec komfortową pracę. Nawet nowe tanie laptopy mogą mieć kilka martwych pikseli, a producenci nie ukrywają go. Wręcz przeciwnie – twierdzą, że 3-5 czarne kropki na matrycy – normą, więcej – małżeństwo.

Jeśli kryształ traci swoje właściwości w wyniku niestarannego użytkowania, jest prawdopodobne, że obok niej pojawi się regularnie nowe czarne kropki.

Więc jak sprawdzić przy zakupie laptopa BU na martwych pikseli jest możliwe za pomocą specjalnych programów, konieczne jest, aby pobrać jeden z nich na dysku flash w tym samym czasie być w stanie sprawdzić, czy porty USB są uszkodzone. Aplikacja będzie wypełnia ekran z różnymi kolorami, a użytkownik musi tylko patrzeć na ekran, aby zauważyć brak.

akumulator

Podłącz ładowarkę do laptopa. Spójrz na ikonę w zasobniku systemowym. System operacyjny musi informować użytkownik komputera jest podłączony do sieci. Jeśli w prawym dolnym rogu ekranu pojawi się komunikat informacyjny o konieczności wymiany baterii, a następnie służył jego zdanie, a żywotność baterii nie jest wart tryb oczekiwania.

Teraz odłącz laptopa od sieci i pracy na komputerze przenośnym. Pożądane jest, aby znać rzeczywistą pracę czasową urządzenia przy zasilaniu z akumulatora. Jeśli komputer jest wyłączony, gdy OS sugeruje ładowania o 20 procent lub więcej, akumulator należy wymienić wkrótce.

Należy zwrócić uwagę na wskaźnik w zasobniku systemowym, jeśli po usunięciu z pamięci urządzenia nie zmienia się jego wyświetlacz jest prawdopodobnie uszkodzona w gnieździe laptopa. Jeśli urządzenie jest podłączone do sieci za nie rozpoczyna się natychmiast lub po pewnym czasie przestają aż złącze nie ruszał się, że komputer wymaga naprawy.

Klawiatura i touchpad

Udzielanie porad przy zakupie laptopa, nie można ignorować takich ważnych rzeczy jak klawiatura i touchpad. A jeśli te ostatnie można łatwo wymienić za pomocą myszki, wymiana klawiatury wymaga specjalnych umiejętności.

Otwórz edytor tekstu. Najlepiej jest, aby nie używać skrótów klawiszowych i uruchomić go z menu „Start”. Zatem tylko będzie sprawdzić, jak dobrze działa touchpad. Notebook jest najpierw wydrukować każdą literę, a następnie spróbuj wpisać tekst. Pamiętaj, aby sprawdzić numery i «TAB» kluczy «ENTER», «SPACE», «DEL», «Dom», «koniec», «PG_DOWN», «PG_UP».

Aby przetestować inne przyciski, użyj standardowego zestawu skrótów dostarczonych przez system Windows.

Laptop do gier

Gaming Laptop BU, między innymi, należy sprawdzić układ chłodzenia. Można to zrobić za pomocą specjalnego oprogramowania, ale jest o wiele łatwiejsze do zainstalowania i uruchomienia trochę „ciężkie” grę.

Jeśli po 10-20 minutach pracy w tym trybie, komputer zaczyna zawodzić lub być wyłączony, a następnie, system chłodzenia nie wykonuje swoją pracę. Zbyt gorące powietrze wdmuchiwane z chłodnicy laptop również wskazuje na awarię. Bądź ostrożny, tanie laptopy do gier często sprzedają się z powodu przegrzania.

Słuchać szumu wentylatora. Podczas swojej pracy nie powinno być słychać zębami lub grzechotkę. Tylko silny szum mówi, że grzejniki trzeba czyścić po zakupie. Jest to dość skomplikowana operacja, która wymaga specjalnych umiejętności i wiedzy, aby wykonać go na komputerze, będzie musiał zapłacić kilka dni do centrum serwisowego, co doprowadzi do zwiększenia wydatków pieniędzy.

dźwięk

Jednym z najprostszych testów – kontrola dźwięku. Doprowadzić USB-drive z nespolkimi utworów muzycznych i spróbować odtworzyć je na odtwarzaczu. Jeśli nie ma dźwięku, są dwie opcje – brakujący sterownik lub „żelazo” wina. W pierwszym przypadku w Menedżerze urządzeń przed jednym lub większą liczbą elementów będzie wykrzyknik.

wniosek

W tym artykule opisano, jak sprawdzić przy zakupie laptopa BU. Należy stwierdzić, że wyżej podane informacje i niekompletne. Małe rzeczy, które mogą wymagać uwagi, dużo więcej. Jeśli nie posiadają wiedzę i umiejętności, co najmniej na poziomie zaawansowanym użytkownikiem, ryzyko kupić urządzenie z bardzo dużą wadę. W tym przypadku, grać na loterii.